Patvirtinta jaunimo rankinio varžybų sistema

2015-09-05

paneveziocemp

Lietuvos rankinio federacijos vykdomasis komitetas patvirtino Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų čempionato nuostatus bei varžybų vykdymo sistemas. Čempionatas bus vykdomas merginoms ir vaikinams šešiose amžiaus grupėse (U-19, U-17, U-15, U-14, U-13 IR U-12). U-12 ir U-13 amžiaus grupes pasiryžęs globoti savaitraštis „SAVAITĖ“, U-14 rankininkai kovos dėl R. Jansono taurės, keturias amžiaus grupes apdovanos Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centras.

Praeitame sezone šešių amžiaus grupių čempionatuose dalyvavo 55 merginų ir 77 vaikinų komandos. Merginų tarpe geriausiai sekėsi Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinėms, kurios pirmavo keturiose amžiaus grupėse ir vienoje užėmė antrąją vietą. Dar po vieną aukso medalį iškovojo jaunosios Alytaus ir Pasvalio rankininkės.

2014/15 m. sezono iškovotų medalių lentelė
(skliausteliuose 2013/14 m. sezone iškovoti medaliai)

MERGINOS

Eil. Nr. Sporto mokykla/centras Auksas Sidabras Bronza Iš viso

medalių 2015 metais

1. Kauno raj. SM 4 (3) 1 (1) 0 (0) 5 (4)
2. Alytaus SRC 1 (1) 0 (2) 3 (1) 4 (4)
3. Pasvalio SM 1 (0) 0 (0) 0 (0) 1 (0)
4. Klaipėdos SC „Viesulas” 0 (1) 3 (0) 1 (2) 4 (3)
5. Vilniaus SM „Tauras“ 0 (0) 1 (1) 1 (2) 2 (3)
6. Utenos DSC 0 (0) 1 (0) 0 (0) 1 (0)
7. Kretingos SM 0 (0) 0 (0) 1 (0) 1 (0)
Šiaulių SM „Dubysa“ 0 (1) 0 (1) 0 (0) 0 (2)
Panevėžio KKSC 0 (0) 0 (1) 0 (0) 0 (1)
Kauno SM “Gaja” 0 (0) 0 (0) 0 (1) 0 (1)

Vaikinų tarpe nebuvo tokių aiškių lyderių. Po du aukso medalius laimėjo Panevėžio ir Varėnos rankininkai, o likusiose dvejose amžiaus grupėse pirmavo Alytaus ir Šiaulių sportininkai.

VAIKINAI

1. Panevėžio KKSC 2 (1) 1 (0) 0 (3) 3 (4)
2. Varėnos SM 2 (1) 0 (1) 1 (0) 3 (2)
3. Alytaus SRC 1 () 0 (0) 0 (1) 1 (1)
3. Šiaulių SM „Dubysa“ 1 (0) 0 (1) 0 (0) 1 (1)
5. Vilniaus SM „Tauras“ 0 (1) 3 (1) 1 (0) 4 (2)
6. Pasvalio SM 0 (1) 1 (1) 0 (0) 1 (2)
6. Zarasų SC 0 (0) 1 (0) 0 (0) 1 (0)
8. Molėtų SC 0 (2) 0 (0) 2 (1) 2 (3)
9. Kauno raj. SM 0 (0) 0 (1) 1 (0) 1 (1)
9. Kauno SM “Gaja” 0 (0) 0 (1) 1 (0) 1 (1)
Klaipėdos SC „Viesulas” 0 (0) 0 (0) 0 (1) 0 (1)

12. Kauno SM “Gaja” 0 0 1 0 (2)

Tauragės, Jurbarko, Eišiškių, Šilalės rajonų bei Druskininkų, Elektrėnų rankininkai šiemet medalių neiškovojo.

Alytus merg 2

Minirankinio U-11 varžybose šiemet dalyvavo 17 berniukų ir 16 mergaičių komandos. Tarp berniukų nugalėjo Panevėžio KKSC komanda, antra liko Eišiškių ekipa, trečia vieta atiteko Klaipėdos SC ‘Viesulas’. Pernai metų minirankinio lyderiai buvo vilniečiai. Mergaičių grupėje šiemet lygių neturėjo Pasvalio rankininkės, beje, jos nugalėjo ir pernai. Sidabro ir bronzos medaliais šiemet pasipuošė Alytaus pirmosios ir antrosios komandų mergaitės.

Ateinančiame sezone minirankinio čempionatą planuojama jau vykdyti dvejose amžiaus grupėse U-11 ir U-10.

2015/16 metų sezone Lietuvos taurės varžybos bus vykdomos ne tik suaugusiems, bet ir trijose amžiaus grupėse jaunimui ir jauniams. Vaikinai kovos dėl taurės U-18 ir U-16, o merginos – tik U-16 amžiaus grupėse.