Penkioliktasis rankinio lygos turas: taurės pagirios

2016-02-24

Penkioliktasis Vivus.lt rankinio lygos turas startuoja po trumputės pertraukos, kuri buvo skirta Lietuvos rankinio federacijos taurės kovoms. Kol vienos komandos kovėsi šiame turnyre, kitos ilsėjosi ir galando ginklus šios savaitės kovoms.

2016-02-24

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ – Utenos HC „Utena“

19:00 Kauno sporto halė

rankinis1Šviežiai iškepti taurės savininkai ir aštuonių metų titulų badą nutraukę kauniečiai be jokios abejonės yra šių rungtynių favoritai. Kad yra stipresnė komanda jie įrodė ir pirmosiose tarpusavio rungtynėse sezone, kuomet varžovas išvykoje  įveiktas 32:28. Sunku įsivaizduoti scenarijų, pagal kurį pergalę galėtų švęsti šiuo metu turnyrinės lentelės dugne atsidūrę Utenos rankininkai. Kauniečiai po pergalės taurės rungtynėse gali būti kiek atsipalaidavę, tačiau jų pasitikėjimas savo jėgomis bus ūgtelėjęs ir net neabejojama, kad dabar jų taikiklis jau tikrai nukreiptas į čempionato aukso medalius. Utenos ekipai belieka tikėtis, kad Kauno komanda mintimis vis dar švenčia taurės laimėjimą. Tai vienintelis jų šansas.

Prognozė: 80-10-10

2016-02-27

Varėnos „Ūla“ – Klaipėdos „Dragūnas“

13:00 Ažuolo g. sporto salė

Dar viena pora, kurioje favoritas aiškus. Ir nors praėjusiose rungtynėse namuose „Ūla“ šventė pergalę namuose prieš Vilniaus „Šviesą“, šį kartą varžovas rimtesnis, o be to ir piktas. Net neabejojama, kad po nesėkmės taurės pusfinalyje, klaipėdiečiams motyvacijos netrūks. Tolima kelionė neturėtų jų išmušti iš vėžių, nors šiokių tokių kozirių šeimininkams ir suteiks. Jei Varėnos klubas po minėtos pergalės praėjusiame ture įjungė rėžimą „namuose perkąsti gerkles visiems“, tuomet gali gautis visai įdomios rungtynės. Jei dar čempionai ir neįvertins varžovo, tuomet lauktų įdomi rankinio fiesta. Vistik scenarijus sunkiai tikėtinas, o klaipėdiečiai turėtų išsivežti pergalę. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse „Dragūnas“ laimėjo 40:23.

Prognozė: 20-10-70

Vilniaus HC „Vilnius“ – Alytaus „Almeida-Stronglasas“

14:00 HC Vilnius

rankinis2Pirmajame rate, kuomet susitiko šios ekipos, Vilniaus ekipa žaidė geriausią rankinį šį sezoną ir nukovė Alytaus klubą 29:24. Po to sekė ir pergalė prieš „Dragūną“. Tačiau šiuo metu situacija vos ne priešinga. Vilniečiai žaidybinėje duobėje. Taurėje nusileista pusfinalyje, o prieš tai pralaimėtas Vilniaus derbis. Tad situacija nepavydėtina. Jei HC „Vilnius“ pralaimės, tuomet į priekį bus paleistas lyderių dvejetas ir vargu ar jį pavyks pavyti. Tad patekus į pusfinalį, namų pranašumo tikėtis neverta. Alytiškiai taip pat turėjo prastoką savaitgalį. Vargu ar taurės pusfinalyje iškovota pergalė prieš „Dragūną“ jiems itin svarbi šiuo metu, kai teko nusileisti finale.  Šio mačo favoritas nėra aiškus. Vilniečiai brenda iš traumų liūno, nors jų žaidimas dar vis banguotas. Alytiškiai Klaipėdoje prarado A.Sabonį ir nemažai fizinių bei moralinių jėgų. Tai gerokai sulygina abiejų komandų galimybes.

Prognozė: 45-15-40

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Pasvalio „Kurana-SM“

14:00 Šiaulių sporto rūmai

Įdomios rungtynės nusimato Šiauliuose. Svečiai iš Pasvalio po truputį įsibėgėja ir šio krašto ekipa tampa rimtu varžovu lentelės vidutiniokams. Patys pasvaliečiai sieks trečiosios pergalės iš eilės, o šiai dienai rimtai grumiasi su Varėnos „Ūla“ dėl aštuntosios pozicijos ir patekimo į atkrintamąsias kovas. Šiauliečiai praėjusiame ture nukovė Utenos klubą ir šiemet rimtai nusitaikė į penktąją poziciją, kurioje kol kas Vilniaus „Šviesa“. Kiek nukraujavusių šiauliečių pozicijos kovoje dėl pergalės šiai minutei atrodo kiek tvirtesnės, tačiau pasvaliečiai atvyks tik pergalės. Tad mūšis turėtų būti įdomus, nors pirmąją dvikovą išvykoje „SM Dubysa-Gubernija“ laimėjo užtikrintai 36:27.

Prognozė: 50-15-35

HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – Vilniaus VHC „Šviesa“

15:00 Panevėžio rankinio centras

rankinisKo gero įdomiausia savaitgalio pora. Pirmose rungtynėse išvydome įtikinamą „Šviesos“ pergalę 27:19, tačiau šį kartą taip lengva neturėtų būti. Pastaruoju metu vilniečiai žaisdami be savo lyderio sugebėjo parodyti gražų ir kovingą rankinį, laimėti Vilniaus derbį. Tad komanda teisingame kelyje. Panevėžio ekipai galima būtų prikaišioti blogiausią lygos puolimą, tačiau ekipa nėra iš blogiausiai besiginančių. Jų propaguojamas žaidimo stilius lemia tokius rezultatus ir tai nereiškia, kad Panevėžio ekipa silpna. Namuose jie tikrai pabandys įveikti vilniečius ir toliau kovoti dėl penktosios vietos. Tą padaryti jie pajėgūs, nors Vilniaus ekipa šiuo metu atrodo truputį geriau.

Prognozė: 35-15-50

Varžybų rezultatai