Penktajame ture – antausis kauniečiams

2016-10-22

Penktajame Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos ture sirgaliai stebėjo lygiaverčių varžovų dvikovas. Tarpusavyje kovėsi turnyrinėje lentelėje vieni nuo kitų netoli žengiantys varžovai. Po šio turo vėl pasikeitė turnyrinės lentelės lyderių išsidėstymas – lydere tapo Alytaus „Varsos-Stronglaso“ ekipa, antroje vietoje – Klaipėdos „Dragūnas“.

Lėtos rungtynės Utenoje

uten-ula2Artėjant Utenos HC „Utena“ ir Varėnos „Ūlos“ rungtynėms buvo tikimasi, kad ši dvikova bus tikras desertas. Vis dėlto sirgaliams susitikimas galėjo pasirodyti ne toks įdomus. Komandų žaidimas pirmąjį kėlinį buvo gana nerezultatyvus, vyko lėtas žaidimas, pagyvėjimas jautėsi antroje rungtynių pusėje.

Sėkmingiau antrąjį kėlinį sužaidusi Varėnos komanda išnaudojo progas surengti greitas atakas. Antrojo kėlinio pradžioje atsiplėšę 4 įvarčiais varėniškiai persvarą vis didino ir rungtynes baigė pirmaudami 8 įvarčiais – 32:24 (12:10). Taigi po šių rungtynių „Ūla“ pagaliau gavo pirmuosius taškus ir kiek pakilo turnyrinėje lentelėje.

Varėnos ekipą į pergalę vedė 7 įvarčius įmetęs Egidijus Sereičikas, po 6 įvarčius pridėjo Žilvinas Vaišnoras (2 iš 7 m), Laurynas Petrušis (1 iš 7 m).

Utenos komandoje 6 įvarčius pelnė Giedrius Kvyklys, 5 (3 iš 7 m) – Šarūnas Šeduikis, 4 (1 iš 7 m) – Marius Deveikis.

Donatas Leknickas (Varėnos „Ūla“ žaidėjas): „Manau, pagrindinė pergalės priežastis buvo greitos atakos. Galėjo būti kiek geresnė gynyba bet įsivažiavome ir pasiekėm pergalę“.

Andrius Katinas (HC „Utena“žaidėjas): „Po praėjusios savaitės sutriuškinimo pirmas kėlinys buvo daug žadantis, tačiau antrame kėlinyje padarėme daug klaidų ir turime tokį rezultatą“.

Permainingas žaidimas Šiauliuose

drag-dubysSaulės mieste Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai,  su „SM Dubysa-Gubernija“ pirmajame kėlinyje apsikeitę įvarčių serijomis, įrodė esantys stipresni. Rungtynės prasidėjo šiauliečių spurtu – 7:1, tuomet iniciatyvą perėmė klaipėdiečiai ir išlygino rezultatą – 8:8. Po pirmojo kėlinio priekyje buvo Šiaulių komanda (13:11), tačiau po pertraukos į aikštelę grįžę dragūniečiai ėmė mesti taikliau ir ėmė tolti. Rungtynės baigėsi „Dragūnui“ pirmaujant 8 įvarčių skirtumu – 22:30 (13:11).

Prie klaipėdiečių pergalės 6 įvarčiais prisidėjo Igor Kopyshynskyi ir Lukas Juškėnas (2 iš 7 m), po 4 įvarčius pelnė Šarūnas Ugianskis ir Karolis Bliuvas.

„SM Dubysos-Gubernijos“ gretose pasižymėjo 6 įvarčius pelnęs Kristupas Goštautas, 5 įvarčius įmetė Aivaras Budrys, 4 – Paulius Morkūnas.

Marius Buožys (Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ žaidėjas): „Rungtynes pradėjome gerai, gerai gynėmės, išnaudojome progas, pavyko pirmauti. Antrame kėlinyje Klaipėdos komanda pagreitino žaidimą, mūsų komanda pavargo, neišnaudojome daug galimybių pelnyti įvarčius“.

Gabrielius Virbauskas (Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas): „Rungtynes pradėjome labai blogai, visiškai nepavyko įvykdyti trenerio nurodymų, buvome pasimetę. Po pertraukos pavyko atsigauti, darėme mažiau klaidų, pavyko persverti rezultatą ir jį išlaikyti iki rungtynių pabaigos“.

Vilniečių antausis „Granitui“

viln-granTurbūt didžiausią staigmeną Vilniuje pateikė HC „Vilnius“, rezultatu 31:28 (13:11) nugalėjęs Kauno „Granito-Kario“ ekipą. Pirmajame kėlinyje vilniečiai sugebėjo išsiveržti į priekį, rezultatyviai žaidė antroje rungtynių pusėje ir neleido Kauno ekipai jų prisivyti.

Kauno komandą bandė gelbėti net 10 įvarčių (6 iš 7 m) įmetęs Modestas Štarolis, 7 įvarčius pridėjo Paulius Šarkauskas, 5 – Deivydas Virbauskas.

Modestas Štarolis (Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas): „Prieš varžybas akcentavome gynybą, bet nepavyko susiginti, blogos varžybos ypač gynyboje, puolimas buvo neblogas“.

Donatas Žebelys (HC „Vilnius“ vartininkas): „Pirmiausia noriu pasveikinti „Granito“ komandą, žaidimas buvo gražus tiek žaidėjų, tiek žiūrovų akiai. Mes turime nuoskaudų iš praėjusių metų būtent „Granito“ komandai. Džiugu, kad šiandien mes stipresni, bet kaip bus kitose rungtynėse, likimas parodys“.

Alytiškiai tapo lyderiais

varsaRungtynės sostinėje, priešingai nei kauniečiams, Alytaus „Varsos-Stronglaso“ ekipai, buvo sėkmingos. Dzūkai penkių įvarčių skirtumu – 23:18 (11:10) – nugalėjo VHC „Šviesa“ rankininkus. Tiesa, rungtynės iš pradžių vyko apylygiai – nė viena komanda pirmajame kėlinyje neturėjo didesnio nei 2 įvarčių pranašumo ir varžybų baigtį buvo sudėtinga nuspėti. Antrąjį kėlinį alytiškiai pradėjo spurtu 4:0 ir likusį rungtynių laiką išlaikė atotrūkį.

„Šviesos“ komandos įvarčių sąskaitą 6 įvarčiais (1 iš 7 m) papildė Valdas Drabavičius, po 3 pridėjo Tadas Rasakevičius (1 iš 7) ir Laurynas Pacevičius.

„Varsą-Stonglasą“ į pergalę vedė net 10 įvarčių (4 iš 7 m) įmetęs Gintautas Adamkevičius, 7 pridėjo Žygimantas Micevičius.

Žygimantas Micevičius (Alytaus „Varsos-Stronglaso“ žaidėjas): „Rungtynės buvo sunkios. Tikrai, pirmos sezone sunkios rungtynės. VHC „Šviesa“ buvo gerai pasiruošusi. Svarbiausia – mes siekėme juos įvelti į pozicinį puolimą. Pirmame kėlinyje gal dėl to, kad į svečius atvažiavome, kelionė, visa kita, buvo sunkiau. Gale kėlinio pavyko atsiplėšti ir išlaikėme tą persvarą. Kaip visada, „Šviesa“ bėga, todėl svarbiausia buvo stabdyti jų greitą puolimą, o puolime tiesiog išlaukti gero momento ir pelnyti įvartį“.

Tomas Valiulis (Vilniaus VHC „Šviesa“ žaidėjas): „Rungtynės buvo gana geros, tik antrame kėlinyje nepavyko įveikti varžovų gynybos. Susitikimo metu praleidome 23 įvarčius. Tai, manau, yra geras rezultatas, tik negalėjome įmesti. Neišėjo įvykdyti pagrindinio uždavinio – greito puolimo. Didžiausia problema šiandien, kad negalėjome susitvarkyti gynyboje su jų įžaidėju, neapsigynėme nuo staigių jo metimų. Taip pat niekaip negalėjome įveikti aukštų žaidėjų gynybos, neišnaudojome savo krašto žaidėjų“.

Turnyro lentelė

Vieta Komanda Žaista rungtynių Įvarčiai Skirtumas Taškai
Viso + = Įmesta : Praleista
1 Alytaus „Varsa-Stronglasas“ 4 4 0 0 121 : 82 39 8
2 Klaipėdos „Dragūnas“ 4 4 0 0 135 : 102 33 8
3 Kauno „Granitas-Karys“ 5 4 0 1 133 : 118 15 8
4 Vilniaus HC „Vilnius“ 5 3 0 2 154 : 125 29 6
5 Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ 5 3 0 2 134 : 136 -2 6
6 Vilniaus VHC „Šviesa“ 5 1 0 4 123 : 136 -13 2
7 Varėnos „Ūla“ 4 1 0 3 106 : 123 -17 2
8 HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ 4 0 0 4 84 : 112 -28 0
9 Utenos HC „Utena“ 4 0 0 4 80 : 136 -56 0
Varžybų rezultatai