Portugalų gynyba surakino rumunus. Kiti rezultatai

2018-10-25

portugalaiSpalio 24 dieną startavo atrankos į 2020 – ųjų metų Europos rankinio čempionatą varžybos. Šeštojoje grupėje, kurioje dėl kelialapio į Europos pirmenybes kaunasi ir Lietuvos rinktinė, sužaistos vienerios rungtynės. Būsimi mūsų varžovai portugalai nerezultatyviame mače 21:13 įveikė rumunus.

Rungtynių Portugalijoje didvyriu tapo šeimininkų vartininkas Bravo Quintana, kuris buvo išrinktas ir geriausiu rungtynių žaidėju. Jau pirmajame kėlinyje portugalai pademonstravo solidžią gynybą ir į savuosius vartus praleido vos 7 įvarčius. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo rezultatu 10:7. Po ilgosios pertraukos abi ekipos ir toliau sunkiai rinko įvarčius, tačiau susitikimui artėjant prie pabaigos portugalai padidino pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę 21:13.

Portugalams po tris įvarčius pelnė Belone Moreira bei Tiago Rocha, rumunams penkis – Adrian Vladut Rotaro. Su Portugalijos rinktine Lietuva žais jau šį sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.  Akistatos su rumunais lauks jau tik 2019-ųjų balandį. Šiandien Lietuvos rinktinė kovą Europos čempionato atrankoje pradeda susitikimu išvykoje su prancūzais. Rungtynių pradžia 21:30 val.

Kitose pirmojo turo rungtynėse užfiksuotos dvi didelės staigmenos. Antrojoje grupėje žaidžianti Belgijos rinktinė netikėtai išvykoje sužaidė lygiosiomis (27:27) su Serbijos rankininkais. Belgija buvo Lietuvos varžove praėjusioje atrankoje ir abu susitikimus tuomet laimėjo lietuvaičiai. Ne mažesnę staigmeną pateikė Farerų salų rinktinė, kuri taip pat išvykoje sužaidė lygiosiomis (24:24) su Juodkalnijos rinktine. Po pirmojo kėlinio Farerų salų rinktinė netgi pirmavo 15:10.

Kiti rezultatai: Lenkija 37:13 Kosovas,  Vokietija 31:21 Izraelis, Islandija 35:21 Graikija, Slovėnija 27:21 Latvija, Čekija 31:27 Suomija, Rusija 34:20 Italija, Danija 30:24 Ukraina