Pralaimėjimas Turkijai Lietuvos rinktinės vilčių nepalaidojo

2018-03-25

Lietuvos moterų rankinio rinktinė susikomplikavo savo galimybes kovoti dėl patekimo į 2018 – ųjų metų Europos pirmenybes Prancūzijoje. Bo Miltono Anderseno vadovaujama mūsų šalies rinktinė 30:24 pralaimėjo rungtynes Turkijoje ir nukrito į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą.

Lietuva - Turkija

Be kelių traumuotų žaidėjų rungtyniavusi Lietuvos rinktinė jau pirmajame kėlinyje paleido varžoves į priekį. Asli Iskit vedama Turkijos rinktinė per pirmąjį rungtynių kėlinį susikrovė 5 įvarčių persvarą (15:10). Nors antrajame kėlinyje lietuvaitės dar bandė gelbėtis, tačiau panaikinti varžovių turimos persvaros jos nepajėgė. Rungtynes Lietuvos rinktinė pralaimėjo 30:24.

Pirmasis komandų tarpusavio mačas vykęs kovo 22 dieną Kaune baigėsi lygiosiomis 22:22, todėl šios rungtynės tiek Turkijos, tiek Lietuvos nacionalinėms rinktinėms buvo itin svarbus tęsiant kovą dėl dviejų kelialapių į Europos čempionatą. Po šio pralaimėjimo lietuvaitės savo sąskaitoje turi 2 taškus, į trečiąją vietą pakilę turkės turi 3, antroje vietoje yra vokietės su 5 taškais, o grupės lyderė Ispanija savo sąskaitoje turi du 6 taškus.

Šansų patekti į Europos pirmenybes lietuvaitės dar neprarado, ypač turint omenyje, jog į čempionatą patenka ir geriausia visų grupių trečioji rinktinė. Lietuvos rinktinei liko dvejos rungtynės – namuose su vokietėmis ir išvykoje su Ispanija. Realu, jog net vienos pergalės per dvi rungtynes lietuvėms užtektų kelialapiui į čempionatą pačiupti.

Lietuva: Brigita Ivanauskaitė ir Marija Gedroit po 8, Roberta Ivanauskaitė 4, Viltė Lubytė ir Laima Bernatavičiūtė po 2.

Turkija: Asli Iskit 9, Yasemin Sahin 8, Gulsum Gulecyuz 4, Fatma Atalar ir Yeliz Ozel po 3, Ceren Coskun,  Burcu Dindar, Sibel Karameke po 1.