Priešpaskutiniajame rankinio lygos ture visų dėmesys į mūšį Varėnoje

2016-03-15

Priešpaskutinis Vivus.lt Lietuvos rankinio lygos turas žada įdomių dvikovų. Svarbiausia jų vyks Varėnoje, kur greičiausiai paaiškės paskutinio kelialapio į atkrintamąsias kovas likimas. Prieš tai savaitės viduryje bus sužaistos kelios atkeltos turo rungtynės.

Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ savo rungtynes žais savaitės viduryje, nes savaitgalį laukia Baltijos rankinio lygos kovos.

2016-03-15

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

19:00                  LSMU VA salė

rankinis3Kauniečių laivas rankinio lygos reguliariajame sezone šiuo metu plukdomas link trečiosios pozicijos. Sunku įsivaizduoti audras, kurios galėtų pakoreguoti kursą. Nuo aukščiau ir žemiau esančių komandų juos skiria bent keturi taškai, tad dvikova su šiauliečiais didesnės įtakos turnyrinei lentelei neturėtų daryti. Tuo metu šiauliečiai labai ilgai beišviję Vilniaus „Šviesą“, ją jau ir aplenkė bei turnyrinėje lentelėje sieks išlaikyti penktąją poziciją. Tad netikėta pergalė prieš nemotyvuotus kauniečius jiems galėtų gerokai palengvinti pasiekti šį tikslą. Pralaimėjimo atveju šiauliečiai neturėtų labai nusiminti, nes „Šviesa“ šiame ture turi dar rimtesnį varžovą. Pirmąsias rungtynes laimėjo kauniečiai rezultatu 35:28.

Prognozė: 70-10-20

2016-03-16

Klaipėdos „Dragūnas“ – Vilniaus VHC „Šviesa“

19:00                  Neptūno sporto salė

Priešingai nei kauniečių atveju, uostamiesčio ekipa bus pakankamai motyvuota. Jie ir toliau kovoja dėl reguliaraus sezono nugalėtojų vardo. Taškų bastyti negalima, o tai turėtų neraminti vilniečius. Pastariesiems, panašu, kad reiks visas viltis susigrąžinti penktąją poziciją atidėti paskutiniam turui. „Šviesai“ belieka tikėtis, kad atsipalaidavusių kauniečių neįveiks ir pagrindiniai varžovai iš Šiaulių. Beje pirmojoje tarpusavio dvikovoje Vilniuje šeimininkai metė rimtą iššūkį čempionams ir pralaimėjo tik trimis įvarčiais – 26:29.

Prognozė: 65-10-25

2016-03-19

Varėnos „Ūla“ – Pasvalio „Kurana-SM“

13:00                  Ąžuolo sporto salė

rankinis2Dvi ekipos, kurios pretenduoja į paskutiniąją atkrintamųjų varžybų vietą, surems ginklus Varėnoje. Ir nors teoriškai abi jos gali dar pakovoti dėl septintosios pozicijos, apie tokią galimybę vargu ar bus galvojama. Dviem taškais turnyrinėje lentelėje priekyje esantys Varėnos atstovai nebūtų nusivylę lygiosiomis, pergalė jiems garantuotų vietą atkrintamosiose. Tiesa, ten sezono pratęsti ilgam, ko gero, nepavyktų, nes lauktų gerokai stipresni varžovai. Vis tik patekti tarp aštuonių geriausių komandų buvo visų apatinės lentelės dalies ekipų tikslas. Pirmosiose rungtynėse pergalę paskutinę sekundę rezultatu 27:26 išplėšė pasvaliečiai. Šį kartą lengviau tikrai nebus. Panašu, kad čia vyks įdomiausias šio turo mūšis.

Prognozė: 45-15-40

Utenos HC „Utena“ – Vilniaus HC „Vilnius“

13:00                  Daugiafunkcinis SP.K.

HC „Vilnius“ yra dar viena ekipa, kuri jau turėjo susitaikyti su savo galutine vieta reguliariajame sezone. Sunku tikėtis, kad jie prarastų ketvirtąją poziciją, kurią nuo kitų ekipų skiria bent keturi taškai. Prieš atkrintamąsias kovas reikia suderinti savo taikiklius, juolab panašu, kad jų varžovas minėtose kovose bus neparankiausias iš visų, kuriuos gaus lyderių ketvertas. Utenos ekipa jau prarado galimybes patekti į atkrintamąsias ir žais tik dėl garbės. Vis tik spaudimo nebuvimas gali leisti siekti gerų rezultatų, juolab, kad ir pirmosiose tarpusavio rungtynėse išvykoje trūko nedaug. Tuomet pralaimėta rezultatu 31:33.

Prognozė: 30-10-60

HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – Alytaus „Almeida-Stronglasas

15:00                  Panevėžio rankinio centras

rankinisNė karto kol kas išvykoje nepralaimėję alytiškiai gali sieks pratęsti šią tradiciją likusiose sezono rungtynėse. Pirmojoje tarpusavio akistatoje šiame sezone alytiškiai šventė lengvą pergalę 31:18. Panašių rungtynių jie tikėsis ir Panevėžyje. Paskutiniajame ture, jei nepraras taškų šiose rungtynėse, jų laukia mūšis su Klaipėdos „Dragūnu“ dėl pirmosios pozicijos reguliariajame sezone. Panevėžiečiai ilgą laiką balansavę teis 6-7 pozicijomis turėtų pradėti jausti spaudimą. Žemiau esančios ekipos nusitaikė į jų šiuo metu užimamą septintąją vietą. Geriausias būdas ją išsaugoti, iškovoti taškus. Tiesa, šį kartą tai padaryti bus labai sunku.

Prognozė: 20-10-70

Autorius: Gediminas Mačiulaitis      

Varžybų rezultatai