Rankinio komentatorius V. Kleinauskas: „Svarbiausia, jog LRF „Basement“ taurė taptų dar viena Lietuvos rankinio švente“

2017-02-07

vkLietuvoje sporto komentatorių pastaruoju metu gana ženkliai daugėja, tačiau gebančių komentuoti rankinio rungtynes vis dar yra vienetai. Vienas iš jų yra daugeliui jau girdėtas tiek per Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos mačus, tiek per nacionalinės komandos rungtynes Vytautas Kleinauskas. Būtent jis ateinantį savaitgalį komentuos ir „Basement“ LRF taurės finalinio ketverto varžybas, kurias bus galima tiesiogiai stebėti ir DelfiTV. Šiais metais internete bus transliuojamos visos keturios pusfinalių rungtynės bei tiek vyrų, tiek moterų finalinės kovos. Prieš artėjančią rankinio šventę pakalbinome Vytautą apie būsimas taurės kovas bei sukauptą patirtį komentuojant būtent rankinio rungtynes.

Kiek laiko jau komentuojate rankinio rungtynes? Galbūt prisimenate savo pirmąjį komentuotą rankinio mačą?

Sporto rungtynes ir renginius komentuoju nuo 2005 m. Laikui bėgant teko artimiau susipažinti ir su rankiniu, kurį komentuoju jau trečius metus. Kiek anksčiau esu ne kartą lankęsis rankinio rungtynėse, tačiau pirmą kartą kaip komentatorius apsilankiau „Vivus.lt“ rankinio lygos rungtynėse Vilniuje. Tikrai žaidė „Šviesa“. Deja, komentuotų rungtynių buvo tiek daug, kad tiksliai neatsimenu, kas buvo jų varžovai.

Kurios iš komentuotų rungtynių įsiminė labiausiai? Galbūt buvo kokių kurioziškų nutikimų?

Šiai minutei pirma į galvą šovusi mintis, be jokios abejonės, rungtynės tarp Lietuvos ir Norvegijos nacionalinių vyrų ekipų. Daug kas sako, kad tai didžiausia dabartinės kartos Lietuvos rankinio pergalė. Aš tikiu, kad tai kol kas didžiausia pergalė. Negalima pamiršti ir Danijos vyrų ar Norvegijos moterų rinktinės rungtynių su Lietuvos rinktinėmis. Pastarieji metai pažėrė puikių galimybių susipažinti su elitinėmis rankinio komandomis ir geriausiais planetos žaidėjais. Lietuvos vyrų rankinio lygoje taip pat būna įspūdingų momentų. Vien ko verta praėjusių metų finalo serija.

Už aikštės ribų labiausiai įsiminė kelionė su vyrų rinktine į Slovakiją. Tai labai darnus ir šiltas kolektyvas, pamačiau visą virtuvę iš vidaus. Buvo be galo įdomu. Tą patirtį, ko gero, geriausiai apibūdintų vieno kolegos mintis: „Jei pavargot žiūrėt į arogantiškus sportininkus, pasiilgot tikrų nesuvaidintų emocijų, kietos kovos ir didelio noro laimėt – rankinis ir Lietuvos rinktinė puikus pasirinkimas“. Ir jis yra visiškai teisus.

Jei kalbėsime apie kuriozus – turėjau dvi transliacijas tą patį savaitgalį ir susimaišęs atvažiavau komentuoti rungtynių ne į tą miestą. Vis tik laiko buvo likę pakankamai, klaidą pavyko ištaisyti ir į transliaciją spėjau.

Praėjusiais metais komentavote LRF taurės finalo ketvertą. Ar pačiam Kauno „Granito – Kario“ triumfas jame buvo netikėtas?

Iš esmės ne, nors prognozavau kiek kitaip. Praėjusiais metais Klaipėdoje susirinko tokia kompanija, kur bet kas galėjo įveikti bet ką. Savaitgaliui geriausiai buvo pasiruošę kauniečiai, kurie, mano galva, pelnytai tuomet iškovojo taurę ir nutraukė titulų badą. To paties HC „Vilniaus“, laikyto silpniausia ketverto ekipa, pergalė nebūtų ypatingai nustebinusi.

Šiais metais Lietuvos moterų rankinyje jau nebėra tokio aiškaus „ACME – Žalgirio“ dominavimo. Kaip manote ar pavyks joms apginti LRF taurės čempionių titulą?

Čempionės yra čempionės ir tą titulą jos ne loterijoje laimėjo. Nors šiemet žaidimas nebetoks įtikinamas, jos vis dar yra favoritės. Akivaizdu, kad „Žalgiriui“ labiausiai reiktų prisibijoti Garliavos ekipos. Tačiau reguliarus sezonas parodė, kad ir Vilniaus komandos nereiktų nurašyti. Ji čempionate jau yra įveikusi Kauno klubą, tad potencialo „patriukšmauti“ taurėje tikrai yra. „Acme-Žalgiris“ dar negali galvoti apie finalą. Tai gali būti svarbus faktorius. Su visa pagarba, bet Klaipėdos ekipa šiame ketverte atrodo silpniausiai ir su jomis pusfinalyje kovosianti Garliavos komanda, tikėtina, galės pasitaupyti finalui. Apibendrinus viską ir pridėjus namų sienas bei ne pirmus metus turimą norą nutraukti kauniečių dominavimą, šiemet garliavietės yra kaip niekad arti savo tikslo.

Tai, jog iš taurės varžybų jau ketvirtfinalyje pasitraukė Alytaus „Varsa – Stronglasas“ netikėta?

Pats faktas, kad Alytaus klubo nėra tarp keturių stipriausių ekipų, yra netikėtas, tačiau prisiminus su kuo jie kovojo ketvirtfinalyje, viskas pasidaro aišku. Jei alytiškiai būtų patekę į šį taurės finalo ketvertą, tuomet manęs klaustumėte ar nekeista, kad nėra „Granito. Kažkas turėjo pralaimėti ir nei vienu nei kitu atveju tai nebūtų buvusi didelė staigmena. Alytiškiams tai bus gera papildoma motyvacija kitų metų turnyre. Tikiu, kad šios kartos dzūkų ekipa dar sudainuos savo išskirtinę pergalės dainą ir po taurės finalo. Galbūt jau kitąmet.

Ką laikytumėt pagrindiniais pretendentais laimėti vyrų LRF „Basement“ taurę?

Tenka pripažinti, kad Vilniaus ekipos abiejuose pusfinaliuose atrodo silpnesnės komandos. Tad favoritai be jokios abejonės yra titulą ginantys kauniečiai ir Klaipėdos „Dragūnas“. Tačiau tuo ir žavus taurės turnyras ir jo finalo ketvertas, kad progų pasitaisyti čia nėra. Iš vienos pusės, silpnesnės komandos, sužaidusios geras rungtynes, gali „išspirti“ stipresnes ekipas, iš kitos pusės, toms pačioms silpnesnėms komandoms laimėti taurę sunkiau nei favoritams, nes reikia žaisti dvejas geras rungtynes iš eilės, o laiko jėgų perrikiavimui labai nedaug.

Panašiu formatu, po kelias rungtynes iš eilės, žaidžiama ir Baltijos lygoje. Tad čia lyg ir iškrenta iš konteksto HC „Vilnius“. Tačiau nepamirškime, kad ši ekipa reguliariai karts nuo karto nugali ir „Dragūną“ ir „Granitą“, tad jos saugotis reikėtų. „Šviesa“ taip pat gali „iššauti“. Abejose šio sezono tarpusavio lygos rungtynėse „Dragūnui“ lengva nebuvo. Nei viena ekipa dar negali galvoti apie finalą. Tokios mintys, manau, būtų tiesiausias kelias į pralaimėjimą. Kadangi gimiau ir augau Vilniuje, širdyje palaikysiu abi savo miesto ekipas, tačiau tai nereiškia, kad nelinkiu sėkmės „Dragūnui“ ar „Granitui“. Svarbiausia, kad būtų kuo daugiau įtampos, pratęsimų, o gal net ir 7 m. serijų. Išvydus tokį rankinio spektaklį, ne taip ir svarbu kas laimės. Svarbiausia didelė rankinio šventė, kurią, net neabejoju, šį savaitgalį išvysime Garliavoje.

 

Varžybų rezultatai