Rankinio lygoje – lyderių dvikova

2016-10-14

Ketvirtajame Lietuvos vyrų Vivus.lt rankinio lygos ture laukia šiuo metu pirmaujančių komandų tarpusavio akistata. Tad tikėtina, kad po šio turo turėsime vienvaldį lyderį. Savaitgalį ilsisi Varėnos „Ūla“.

 

HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“Alytaus „Varsa-Stronglasas“

Rankinio centras 15:00

 

Alytaus Almeida StronglasasPirmosios pergalės šiame sezone siekiantys panevėžiečiai neturėtų itin apsidžiaugti laukiančiomis rungtynėmis. Nepaisant to, kad jos vyks namuose, teks kautis su čempionais iš Alytaus. Didžiausias Panevėžio ekipos galvos skausmas – puolimas. Komanda per trejas rungtynes pelnė mažiau įvarčių nei būsimi varžovai per dvejas. Apskritai Alytaus komanda yra geriausiai puolanti ir besiginanti ekipa rankinio lygoje šiuo metu. Tad vienintelis būdas panevėžiečiams pasiekti pergalę – atgaivinti savąjį puolimą ir sustabdyti „Varsa-Strongalso“ ekipos atakas. Tačiau šis scenarijus mažai tikėtinas. Kol kas šiųmetinis panevėžiečių žaidimo lygis dar nepasiekė pernykščio. Dar viena „darbinė“ išvyka čempionams, kurie turėtų pratęsti HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ pralaimėjimų seriją.

 

Prognozė: 10-10-80

 

 

Klaipėdos „Dragūnas“Vilniaus VHC „Šviesa“

Neptūno sporto salė 14:00

 

sviesaDvi greitą žaidimą propaguojančios ekipos susitinka Klaipėdoje. Sunku prognozuoti kokią taktiką rinksis vilniečiai žaisdami su „Dragūnu“, tačiau tai bet kokiu atveju turėtų būti pakankamai atviras ir žiūrovams patrauklus rankinio mačas. Šeimininkai laikomi ryškiais rungtynių favoritais, tačiau turėtų tinkamai įvertinti jauną ir ambicingą Vilniaus komandą. Pastaroji šiemet kol kas buksuoja, tačiau miesto derbyje pergalę iškovoti pavyko. Jei nusiteikimas bus toks pat, gali pavykti iš Klaipėdos parsivežti bent tašką. Būsimi šeimininkai kol kas nesusiduria su rimtesnėmis problemomis šiame sezone, bet ir nepasiekė savo geriausios žaidimo fomos. Iki šol jiems teko žaisti su ekipomis, kurios dar neiškovojo pergalių, tad šį kartą laukia nominaliai stipriausias varžovas. Puiki proga pasitikrinti savo jėgas.

 

Prognozė: 65-10-25

 

 

Kauno „Granitas-Karys“Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

LSMU VA 17:00

 

Mažai kas tikėjosi, kad po trijų turų Šiaulių ekipa bus tarp lyderių, tačiau taip yra. Vargu ar čia reiktų ieškoti fortūnos šypsnių ir t.t., tiesiog ekipa žaidžia gerą rankinį ir įrodinėja, kad praėjusių metų geras sezonas nebuvo atsitiktinumas. Į Kauną jie atvyksta pasitikintys savimi ir siekdami pratęsti pergalių seriją. Šiauliečiai gali apsigirti geresniu puolimu, kauniečiai – gynyba. „Granitas-Karys“ taip pat yra iškovoję visas tris pergales, tad žaidžiant namuose bus siekiama ketvirtosios. Nominaliai tai stipresnė ekipa, turinti daugiau patirties ir meistriškumo. Tačiau pastariesiems kartais pritrūksta noro kovoti, o tai yra, bemaž, geriausias šiauliečių ginklas.

 

Prognozė: 70-10-20

 

 

Vilniaus HC „Vilnius“Utenos HC „Utena“

HC Vilnius sporto salė 14:00

 

Pastarąsias dvejas rungtynes savo tiesioginiams praėjusių metų konkurentams dėl ketvirtosios vietos (Šviesa ir Dubysa-Gubernija) pralaimėję HC „Vilnius“ rankininkai nebegali „kvailioti“ rungtynėse su silpnesnėmis ekipomis. Pergalė būtina ne tik turnyrinės lentelės prasme, bet ir psichologiškai. Vilniečiai demonstruoja gera puolimą, tačiau šlubuojanti gynyba neleidžia iškovoti daugiau pergalių. Tuo metu HC „Utena“ negali pasigirti nei geru puolimu, nei gynyba. Vienintelis jų privalumas – jie praėjusią savaitę nežaidė lygos rungtynių, tad turėjo galimybę „šlifuoti“ problematiškus elementus ir ruoštis šiai dvikovai. Šeimininkai turėtų iškovoti pergalę. Jei Utenos klubui pavyks sukurti intrigą, tai bus geras rezultatas šiai jaunai ekipai.

 

Prognozė: 75-10-15

 

Varžybų rezultatai