Rasa Juškėnienė: „Rankinis mūsų šeimoje kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro“

2017-04-12

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė su nekantrumu laukia Gegužės 3 bei 7 dienomis vyksiančių dviejų Europos čempionato atrankos rungtynių su Belgijos nacionaline komanda. Pirmosios rungtynės įvyks svečiuose Leuveno mieste, tuo tarpu antrąsias rungtynes ekipos žais jau pergale prieš norvegus pažymėtoje „Siemens“ arenoje.

lukas juskenassKaip jau visi esame įpratę mūsų rinktinei nuo atsarginių žaidėjų suolelio emocingai vadovaus vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas, tačiau į rinktinę sparčiai beldžiasi ir dar vienas Juškėnų šeimos atstovas, vienas iš šio sezono Klaipėdos „Dragūno“ lyderių,  vyriausiojo trenerio sūnus – Lukas Juškėnas. Šis dvidešimtmetis jaunuolis jau yra įtrauktas į rezervinę rinktinės sudėtį ir ten atsidūrė tikrai neatsitiktinai. Šį sezoną jaunesnysis Juškėnas Lietuvos rankinio lygoje demonstruoja itin užtikrintą žaidimą ir pelnydamas vidutiniškai po daugiau nei 4 įvarčius per rungtynes, Lukas yra vienas legendinio Klaipėdos klubo lyderių.

 Su šalies dvidešimtmečių rinktine rudenį vykusiose Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Lukas Juškėnas itin pajėgioje grupėje tarp keturių komandų užėmė antrąją vietą, į priekį praleisdami tik Islandijos vienmečius.

Apie pirmuosius Luko žingsnius rankinyje, vyro emocijas už aikštės ribų bei Juškėnų šeimos laisvalaikio tradicijas pakalbėjome su taipogi puikiai Lietuvos rankinio padangėje žinoma Luko mama Rasa Juškėniene.

Kaip susipažinote su savo vyru Artūru? Galbūt jus ir suvedė rankinis?

Jei ne rankinis, vargu ar mes būtumėm susitikę. Kai grįžau iš Kauno, baigusi aukštąją mokyklą, pradėjau dirbti trenere. Su Artūru tuo pačiu tapome kolegomis,  o po kelių metų pradėjome dirbti vienoje salėje. Tada daugiau ir pradėjome bendrauti. Taigi, tikrai galima teigti, jog rankinis sulipdė mūsų šeimą.

Galbūt pamenate kada pirmą kartą jūsų sūnus Lukas paėmė rankinio kamuolį į rankas?

Lukas su kamuoliu turbūt būdavo nuolat. Labai dažnai  ir mažas būdamas jis būdavo ir mūsų treniruotėse. Galima sakyti, jog ir užaugo jis iš dalies būdamas rankinio aikštelėj.

Kuris iš tėvų labiau skatinote sūnų treniruotėms? Ar buvo metas kada Luką buvo suvilioję ir kitos sporto šakos?

Labai skatinti jo ir nereikėjo. Rankinis mūsų šeimoje, jei taip galima sakyti, nuo ryto iki vakaro kiekvieną dieną. Kitos sporto šakos nesugebėjo nugalėti rankinio. Lankė jis ir plaukimo treniruotes, ir futbolo, bet tai buvo tik “šalia”, tomis dienomis, kai nebuvo rankinio treniruočių. Tarp kitko dar darželyje buvo užsidegęs pramoginiams šokiams. Tiksliai nepamenu – gal pora metų lankė. Bet netikėtai entuziazmas ir užgeso.

Lukas aikštelėje atrodo kiek ramesnis nei tėtis Artūras už aikštės ribų. Galbūt ramesnį charakterį sūnus paveldėjo iš jūsų?

Žinote, aikštelėje lengviau valdyti emocijas, nei už aikštelės. Klausimas kaip būtų, jei juos apkeistume vietomis… Bet šiaip labai dažnai Luko elgesyje atpažįstu save.

Po truputį Lukas beldžiasi ir į Lietuvos vyrų rinktinės gretas. Kaip vertinat jo galimybes atstovauti šalies rinktinei?

Lukui reikia dar patobulėti, auginti savyje pirmiausia profesionalų sportininką. O toliau kas žino? Konkurentų daug, viskas priklauso nuo jo. Visiems kelias į aukštumas vienas – sunkus ir alinantis darbas treniruočių metu. Tik daug dirbdamas šiame sporte gali pasiekti aukščiausią lygį.

Už kurį labiau jaudinatės rungtynių metu? Vyrą ant atsarginių suolelio ar sūnų aikštelėje?

Labiau jaudinuosi už tą, kuris aikštelėje, bet tuo pačiu, visada sergu už komandą, kurią treniruoja Artūras. Ar tai būtų Lietuvos rinktinė, ar Klaipėdos „Dragūnas“.

Kaip jūsų šeima leidžia laisvalaikį? Galbūt yra daugiau sporto šakų, kurias mėgsta visa šeima?

Laisvalaikio mes daug neturime, bet pasyviai ilsimės retai. Dažniausias laisvalaikio praleidimo būdas galbūt yra dviračiai, nors nė viena sporto šaka mums nėra svetima. Stengiamės savo laisvalaikį praleisti visuomet aktyviai ir nuo sporto labai toli iš tikrųjų nenutolstame.

Varžybų rezultatai