Savaitgalį paaiškėjo stipriausios studentų komandos

2016-03-14
KTU nuotrauka

Kaune savaitgalį ginklus surėmė stipriausios Lietuvos studentų rankinio ekipos. Didžiajame finale buvo išaiškinta, jog Lietuvos Sporto Universiteto (LSU) ekipa yra stipriausia studentų rankinio komanda Lietuvoje.

Kovos prasidėjo šeštadienį. Pirmiausiai paaiškėjo penktosios vietos laimėtojai. Čia žaidė ASU ir LEU ekipos. Nors po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus – 17:17, vėliau į priekį pabėgo LEU ekipa, kuri ir šventė pergalę rezultatu 25:38.

Nugalėtojus į pergalę atvedė Tadas Tumosas ir Lukas Balbierius pelnę atitinkamai 14 ir 11 įvarčių. Pralaimėtojų gretose geriausiai sekėsi Aurimui Balčiūnui, kuris pelnė 7 įvarčius.

Toliau vyko stipriausiųjų ketvertuko kovos. Pusfinaliuose kovėsi LSU ir VU bei KU ir KTU atstovai. Abiejuose pusfinaliuose didesnės intrigos nebuvo ir įtikinamas pergales šventusios ekipos pateko į finalą. LSU visą darbą nuveikė iki pertraukos ir įveikė VU ekipą rezultatu 43:21 (23:10).

Panašus scenarijus buvo ir kitose pusfinalio rungtynėse. KU šventė pergalę rezultatu 45:29 (21:14).

Sekmadienį laukė kovos dėl pirmosios ir trečiosios pozicijos. Nuostabų rankinio trilerį padovanojo VU ir KTU atstovai, kurie kovojo dėl trečiosios vietos. Šiose rungtynėse rezultatas buvo lygus ir po pirmojo, ir po antrojo kėlinio, tad teko žaisti pratęsimą, kurio metu pranašumą įrodė KTU – 34:35 (12:12; 28:28).

Geriausiai kauniečių gretose žaidė Paulius Variakojis pelnęs 9 įvarčius ir 8 pridėjęs Juozas Liesionis. Pralaimėtojams po 7 įvarčius pelnė Kipras Plaušinaitis ir Martynas Lapinskas.

Didžiajame finale susitiko LSU ir KU. Intriga buvo tik pirmąjį kėlinį, kuris pasibaigė 18:16 LSU naudai. Po pertraukos ši ekipa padidino pranašumą ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 35:28.prizininkai

Nugalėtojų gretose sunkiai sustabdomas buvo Evaldas Vėta, kurio sąskaitoje 12 tikslių metimų. Jam geriausiai talkino 7 pridėjęs Paulius Orlovskis. Pralaimėtojams Šarūnas Ugianskis pelnė 10, Mindaugas Dumčius – 7 įvarčius.

Komandas apdovanojo LSSA prezidentas Č. Garbaliauskas. Nugalėtojai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai 2016 m. Europos universitetų žaidynėse Kroatijoje.