„Šeštadienį „Basement“ LRF taurės pusfinalyje Kauno „Granitas – Karys“ ir HC „Vilnius“ suvedinės senas sąskaitas“

2017-02-10

granitas (LRF nuotr)Jau trečius metus iš eilės LRF „Basement“ taurės pusfinalis suvedė Kauno „Granito – Kario“ ir HC „Vilniaus“ ekipų kelius. Prieš 2  metus kauniečiai šventė pergalę 31:30, o praėjusiais metais kauniečiai sugebėjo iškovoti pergalę 24:19 ir iškopti į finalą, kuriame nuginklavo ir Alytaus „Varsos – Stronglaso“ rankininkus. Alytiškius šiais metais Kauno ekipa jau pašalino ketvirtfinalyje, dabar jų taikinyje ir vėl Vilniaus rankininkai.

Reguliariajame „Vivus.lt“ lygos sezone vilniečių pergalė

Vilniaus ir Kauno ekipos šį sezoną Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje žengia koja kojon. Šiuo metu „Granitas – Karys“, turintis 18 taškų yra trečioje pozicijoje, o Vilniaus klubas, turintis dviem taškais mažiau rikiuojasi ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

Po praėjusių metų, Vilniaus rankinio klubas turi daug nesuvestų sąskaitų su savo būsimais varžovais. Būtent Kauno ekipa juos eliminavo iš taurės varžybų pusfinalyje, o tai kas vyko Lietuvos rankinio lygos mažajame finale jau įsirašė į mūsų šalies rankinio istoriją. Modestas Štarolis jau pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui realizavo 9 metrų baudos metimą ir išplėšė bronzą savo ekipai. To greičiausiai dar nepamiršo nei Vilniaus komandos gerbėjai, nei patys žaidėjai.

Pirmajame šio sezono tarpusavio susitikime HC „Vilniui“ pavyko pasiekti minimalų revanšą prieš Kauno klubą, tačiau šių dviejų ekipų sąskaitos dar tikrai nesuvestos.  HC „Vilnius“, rungtynes vykusias dar spalio mėnesį, laimėjo rezultatu 31:28. Nors Modestas Štarolis ir vėl varė į neviltį Vilniaus komandos gerbėjus bei pelnė 10 įvarčių, tačiau sostinės ekipos trio Martynas Žala, Petras Raupėnas ir Martynas Lapinskas taipogi draskė kauniečių gynybą. Žala ir Raupėnas kauniečiams tą vakarą atseikėjo po 8 įvarčius, Lapinskas pridėjo 7 ir Kauno „Granito – Kario“ rankininkai iš Vilniaus grįžo nieko nepešę. Reikia pastebėti ir tai, jog šiose rungtynėse Kauno klubas vertėsi be Vaido Drevinsko, kuris yra viena pagrindinių ekipos jėgų, ypatingai puolant varžovų vartus.

LRF „Basement“ ketvirtfinalyje abi komandos susidūrė su skirtingo kalibro varžovais. HC „Vilnius“ daug vargo kovodamas su iš Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos pasitraukusiais pasvaliečiais neturėjo. Sostinės rankininkai abu kartus nepaliko vilčių Pasvalio klubui ir nesunkiai prasibrovė į finalinio ketverto varžybas. Tuo tarpu Kauno „Granito – Kario“ rankininkai greičiausiai aiktelėjo sužinoję, kas bus jų varžovais ketvirtfinalio etape. Burtai kauniečius suvedė su praėjusių metų lygos čempionais ir LRF taurės finalininkais Alytaus „Varsos – Stronglaso“ rankininkais. Kauniečiai jau pirmajame ketvirtfinalio mače namuose ėmėsi darbo ir į atsakomąsias rungtynes Alytuje nusivežė solidų pranašumą. Pirmąjį susitikimą Kauno „Granitas – Karys“ laimėjo 30:23, todėl antrosiose rungtynėse jiems tereikėjo apginti turimą persvarą. Nors alytiškiai ir bandė gelbėtis namie, tačiau laimėti reikiama persvara jiems nepavyko. Antrosios rungtynės baigėsi minimalia Alytaus pergale 26:25, tačiau tai reiškė, jog Kauno rankinio klubas keliauja į kitą varžybų etapą.

starolisModestas Štarolis: „Manau, jog vilniečiai tikrai nepamiršo praėjusių metų mažojo finalo“

Būtent Modesto Štarolio metimas nuo 9 metrų linijos, jau pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui, padovanojo Kauno komandai bronzinius apdovanojimus Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje. Vienas iš Kauno komandos lyderių sutinka su tuo, jog tarp Vilniaus ir Kauno komandų jau yra labai turtinga pastarųjų metų priešistorė. „Nemanau, kad vilniečiai jau spėjo pamiršti praėjusių metų mano metimą, bet čia juk sportas, visko gali nutikti.“

Apie būsimą pusfinalio susitikimą su sostinės rankininkais M. Štarolis kalbėjo labai atsargiai, tačiau buvo linkęs tikėti savo komandos sėkme. „Rungtyniausime, galima sakyti, namuose, todėl tikimės, jog sirgaliai taps mūsų aštuntuoju žaidėju aikštėje. Galime pažadėti, jog bus daug kovos, ryžto, tačiau taurės varžybos yra labai nenuspėjamos ir čia gali nutikti visko. Praėjusiais metais Klaipėdos „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas teigė, jog kas laimės tą pusfinalį, tas laimės ir taurę, o mes sugebėjome pateikti sau labai malonią staigmeną. Viską gali nulemti psichologiniai dalykai, todėl į Garliavą vyksime ne kaip čempionai, bet vyksime ginti nugalėtojų titulo.“

To, jog jau ketvirtfinalyje Kauno „Granitas – Karys“ eliminavo Alytaus „Varsos – Stronglaso“ rankininkus, Štarolis nebuvo linkęs sureikšminti. „Pasikartosiu, jog tokiose rungtynėse viską gali nulemti smulkmenos. Vienai komandai galbūt pasiseka su burtais, kitai su aplinkybėmis. Niekada nevykstame į rungtynes galvodami jog žaisim prieš geresnius už save. Visos komandos, esančios turnyrinės lentelės viršuje, esame vienodo lygio, todėl teigti, jog jei nugalėjome lygos čempionus, todėl nugalėsime ir visus kitus, būtų per daug drąsu.“

antonoviciusjpg

 Karolis Antonovičius:  „Sieksime sugadinti savaitgalį granitiečiams“

Vienas jauniausių HC „Vilniaus“ ekipos žaidėjų Karolis Antonovičius tikina, jog nuoskauda nuo praėjusių metų dar niekur nedingo. Nors vieną kartą šį sezoną jau pavyko įveikti Kauno ekipą, tačiau pagrindinio revanšo HC „Vilnius“ sieks būtent šiose pusfinalio rungtynėse. „Turime puikų šansą sugadinti jiems šį savaitgalį, atimti taurę ir taip atsirevanšuoti už praėjusius metus. Tie pralaimėjimai praėjusiais metais kiekvienam mūsų suteiks dar didesnį norą siekti pergalės prieš „Granitą“.

HC „Vilniaus“ ekipa yra viena nestabiliausių komandų visoje Lietuvoje. Vieną dieną sostinės ekipa gali laimėti prieš „Dragūną“, kitą dieną jau barstyti taškus Šiauliuose. Būtent komandos nestabilumą K. Antonovičius įvardino kaip vieną pagrindinių ekipos silpnybių. „Pagrindinė priežastis, kodėl barstome taškus yra varžovų neįvertinimas. Kuomet žaidžiame su pajėgiausiomis lygos ekipomis motyvacijos niekuomet nepritrūksta, tačiau prieš antroje turnyrinės lentelės pusėje esančias ekipas dažnai žaidžiame ne itin susikaupę. Dabar stengiamės taisyti šią komandos silpnybę ir kuo atsakingiau ruoštis kiekvienoms rungtynėms.“

Kaip vieną pagrindinių stiprybių „Vilniaus“ ekipoje Karolis mato komandos patirtį bei kovingumą: „Komandos sukaupta patirtis yra viena iš mūsų stiprybių. Vien komandos amžiaus vidurkis yra aukštesnis negu daugumos varžovų. Galbūt todėl kartais sugebame primesti varžovams mums parankesnį žaidimą, įvelti juos į lėtesnį rankinį, kadangi greitas žaidimas mūsų ekipai ne visada pavyksta taip kaip norėtųsi.

Kauno „Granito – Kario“ ir HC Vilniaus rungtynės Garliavos sporto centre įvyks vasario 11 dieną 19:00 val.

 

Varžybų rezultatai