,,Goppingen’’ rankininkai triumfavo EHF vyrų finaliniame ketverte

2016-05-16

Šį savaitgalį, gegužės 14-15d., Prancūzijoje, Nantėo mieste įvyko elitinis EHF vyrų taurės finalinis ketvertas.

Pirmajame pusfinalyje kovėsi Fraikin BM ,,Granollers’’ (ESP) ir HBC ,,Nantes’’ (FRA) ekipos. Pastaroji į finalinį etapą pateko tiesiai po grupės varžybų. Antrajame pusfinalyje susitiko Chambery ,,Savoie’’ (FRA) ir Frisch Auf ,,Göppingen’’ (GER).

Pirmojo pusfinalio rungtynės buvo ypatingai atkaklios ir nei viena iš komandų neišsiveržė į priekį apčiuopiamu skirtumu. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi lygiu rezultatu 12:12.  Antroje rungtynių dalyje šiek tiek sėkmingiau kovojo šeimininkų   HBC ,,Nantes’’ komanda, kuri šventė pergalę prieš Ispanijos Fraikin BM ,,Granollers’’  rezultatu (12:12) 26:27 .

Antrajame pusfinlio susitikime savo jėgas išbandė Chambery ,,Savoie’’ (FRA) ir Frisch Auf ,,Göppingen’’ (GER). Šioms rungtynėms teisėjavo arbitrų pora iš Lietuvos Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. Rungtynių kontrolė nuo pirmųjų minučių priklausė ,,Savoie’’ klubui iš Prancūzijos, kuris pirmąją rungtynių pusę laimėjo rezultatu 14:9. Antrajame rungtynių kėlinyje iniciatyvą perėmė ,,Goppingen’’ klubas. Vokietijos komanda antrąjį kėlinį laimėjo rezultatu (19:11) ir po finalinio švilpuko džiaugėsi pergale rezultatu (14:9) 25:28.

Mažajame finale dėl trečiosios vietos susitiko Fraikin BM ,,Granollers’’ (ESP) ir Chambery ,,Savoie’’ (FRA) komandos. Nuo pirmojo teisėjų švilpuko užvirė įnirtinga kova ir nei viena komanda neketino pasiduoti. Visų rungtynių metu komandos nesugebėjo pabėgti viena nuo kitos didesniu nei 3 įvarčių skirtumu.  Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 10:11 ,,Granollers’’ komandos naudai. Prasidėjus antrajam susitikimo kėliniui rungtynių eiga nesikeitė ir komandos žaidė lygiai. Rungtynių lūžis įvyko 48min., kai ,,Granollers’’ klubas išsiveržė į priekį 4 įvarčiu persvara. Susitikimo pabaigą geriau sužaidė Fraikin BM ,,Granollers’’, kurie šventė pergalę rezultatu (10:11) 21:25 ir iškovojo trečiąją vietą šių metų EHF taurės turnyre.

Didžiajame finale dėl nugalėtojų titulo susitiko Frisch Auf ,,Göppingen’’ komanda iš Vokietijos ir finalinio ketverto šeimininkai HBC ,,Nantes’’. Pirmasis rungtynių kėlinys buvo atsargus ir nei viena komanda neįgijo didesnio pranašumo. Nuskambėjus sirenai skelbiančiai pirmojo kėlinio pabaigą, švieslentėje degė rezultatas 13:10 ,,Goppingen’’ komandos naudai. Antroji rungtynių pusė prasidėjo Vokietijos komandos spurtu, kurio metu jie atitolo nuo savo varžovų net 6 įvarčių skirtumu (19:13). Susikrovę įtikinamą persvarą ,,Goppingen’’ rankininkai jos neišbarstė ir iškovoję pelnytą pergalę rezultatu (13:10) 32:26 tapo EHF  taurės laimėtojais.

Naudingiausiu turnyro žaidėju (MPV) pripažintasFerran Sole Sala atstovaujantis Fraikin BM ,,Granollers’’ klubą.

Geriausias finalinio ketverto žaidėjasZarko Sesum atstovaujantis Frisch Auf ,,Göppingen’’ klubą.