Šiandien – jaunių rinktinės akistata su Gruzija

2015-03-20

Šiandien Lietuvos jaunių (gimusios 1998 m.) merginų rinktinė žais savo pirmąsias oficialias rungtynes. Gruzijoje prasideda 2015 m. Europos jaunių U-17 merginų čempionato atrankos turnyras, kuriame dėl dviejų kelialapių į finalines varžybas varžysis Norvegijos, Olandijos, Gruzijos ir Lietuvos rinktinės.

Prieš išvykdamos į Gruziją lietuvės turėjo penkių dienų treniruočių stovyklą, kurios metu sužaidė dvejas draugiškas rungtynes. Iš pradžių Lietuvos rinktinė rezultatu 35:23 (16:13) nugalėjo savo bendraamžes iš Latvijos, o vėliau 34:39 (19:22) nusileido Garliavos moterų komandai “HC Garliava SM – CASCADA”.

Į Gruziją išvyko 9 sporto mokyklų/centrų auklėtinės:

Greta Rinkevičiūtė, Emilė Aglinskaitė, Benita Šliupaitė, Erika Drulytė, Karolina Sparnauskaitė (Kauno raj. SM);
Brigita Ivanauskaitė, Roberta Ivanauskaitė, Skirmantė Pociūtė, Ieva Bočkutė (Klaipėdos SC “Viesulas”);
Laura Lapinskaitė (Vilniaus SM “Tauras”);
Eimantė Zenkovaitė (Utenos DSC);

Fausta Abrutytė (Kretingos SM);
Ramunė Poškutė (Šiaulių SVM/Kretingos SM);
Gabija Gaidytė (Alytaus SRC);
Ieva Lukoševičiūtė (Panevėžio KKSC);
Gabrielė Janušauskaitė (Kauno SM “Gaja”).

Vyr. trenerė Auksuolė Stropienė (Klaipėdos SC “Viesulas”);
Trenerė Gintarė Rašimienė (Garliavos HC “Garliava”);
Gydytoja Roberta Zarembienė (Kauno raj. SM);
Rinktinės vadovė Rita Urnikienė (Kauno raj. SM).
LRF prezidentas Antanas Skarbalius.

Pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė varžysis su turnyro šeimininkėmis Gruzijos merginų rinktine. Rungtynių pradžia 16 val Lietuvos laiku.

Atrankos varžybos vyks kovo 20-22 dienomis Gruzijos mieste Kutaisyje. Į finalinį etapą, kuris vyks šių metų rugpjūčio 13-23 dienomis Makedonijoje, pateks dvi geriausios rinktinės. Iš viso atrankoje varžysis 33 Europos merginų rinktinės.

Lietuvos rinktinės trenerė klaipėdietė Auksuolė Stropienė prieš išvykdama į Gruziją portalui RANKINIS.LT sakė, josg Gruzijos komanda yra įveikiama.

„Bandysime daryti viską, kas tik priklauso nuo mūsų. Mes esame rungtyniavusios su gruzinėmis ir jas nugalėjome maždaug 10 įvarčių skirtumu. Jau įrodėme, kad jos yra įveikiamos, tačiau atrankos turnyras vyks Gruzijoje, tad neaišku, kaip reaguos teisėjai, žiūrovai… Čia jau gali būti visko, kadangi mūsų žaidėjos yra nepatyrusios: daugelis tokio rango varžybose dalyvaus pirmą kartą, tad gali ir susijaudinti, sutrikti ir panašiai. Bandysime jas psichologiškai nuteikti ir paruošti rimtai kovai. Kalbant apie Olandijos ir Norvegijos šalių jaunių rinktines, mažai ką žinome. Tačiau juk šiose šalyse rankinis – lyg vizitinė kortelė, tad varžovės turėtų būti itin pajėgios. Mums tai – nauja patirtis, tikimės, kad tai bus naudinga patirtis. Labai norėtųsi žengti į finalinį etapą Europos jaunių čempionato atrankos turnyro etapą.

Primename, kad 2014 metų pabaigoje ši rinktinė Čekijoje įrodė, kad Lietuvos jaunųjų merginų rankininkių karta yra galinga. Turnyre buvo nugalėtos net septynios Čekijos, Slovakijos, Rumunijos ir Baltarusijos ekipos.

Nuotraukas ir kitą aktualią informaciją apie atrankos turnyrą rasite Gruzijos rankinio federacijos FACEBOOK puslapyje: https://www.facebook.com/GEONHF/timeline

Tiesioginė rungtynių transliacija: http://www.geohandball.ge/

Varžybų rezultatai