Startuoja vyrų rankinio lygos sezonas

2016-09-23

Jau šį savaitgalį prasideda stipriausias šalies vyrų Vivus.lt rankinio lygos čempionatas. Šiemet dėl nugalėtojų vardo kausis devynios ekipos, kurios čempionate dalyvavo ir praėjusiais metais. Pasvalio ekipa šiemet nusprendė rungtis Lietuvos I lygoje.

Esamas dalyvių skaičius rankinio mėgėjams leis mėgautis keturiomis rungtynėmis kiekviename ture. Tuo metu viena komandą ilsėsis. Pirmajame ture tokia privilegija naudosis Klaipėdos „Dragūnas“.

Rugsėjo 24 d. Utenos daugiafunkcinis sporto kompleksas 13:00

 

Utenos HC „Utena“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“

 

alytus_finalŠalies čempionai iš Alytaus vasarą atgavo savo istorinį pavadinimą. Didžiulį patirties bagažą turinti ekipa praėjusiais metais persilaužė ir tapo Lietuvos čempionais, lemiamoje serijoje pralaiminėdami 0:2, pademonstravo charakterį bei džiaugėsi titulu. Šiemet jų motyvacijos variklis – apginti titulą sunkiau, nei jį iškovoti. Alytaus ekipos startas sąlyginai lengvas. Kelionė į Uteną neatrodo kelianti grėsmę. Vis tik vertinti šį varžovą reikia. Nors atrodo, kad alytiškių sportinė forma nebloga – laimėta Supertaurė, tačiau pasirengimo procese gali pasitaikyti ir duobių, o tuo gali pasinaudoti būsimų rungtynių šeimininkai. Jei išvykose Utenos ekipai praėjusiame sezone sekdavosi sunkiau, tai namuose jie „patriukšmaudavo“ net ir žaisdami su stipriomis ekipomis. Sezonas uteniškiams neatrodo, kad bus lengvas, beje, kaip ir visada, kadangi nesulaukdami geresnio finansavimo, uteniškiai tampa „donorais“ stipresniems klubams. Ir prieš šį sezoną Uteną paliko klubo ir Lietuvos jaunių rinktinės lyderiai Karolis Antanavičius ir Matas Pranckevičius. Tuo tarpu, alytiškiai į Prancūziją išleido Tadą Stankevičių.

Prognozė:  15-10-75

 

 

Rugsėjo 24 d. Ąžuolo g. Sporto salė 13:00

 

Varėnos „Ūla“ – Kauno „Granitas-Karys“

 

Kauno GranitasDar viena dvikova, kurioje yra aiškus favoritas. Kauniečiai iš Varėnos sieks grįžti tik su pergale. Taurės savininkai šiemet vėl yra etatiniai favoritai laimėti titulą. Tad sėkminga pradžia, būtina siekiant kuo geresnės vietos reguliariajame sezone. Išlaikytas branduolys iš vienos pusės yra privalumas, iš kitos pusės – jis kol kas nieko neįrodė, jei kalbėsime apie rezultatus čempionate. Tuo labiau ir praeitą savaitgalį pralaimėta Supertaurė. Vis tik atrodo, kad šiemet kauniečiai gali pagaliau „iššauti“ su šia sudėtimi, nors jų sirgaliai ir šiek tiek pavargo laukti titulo. Varėnos ekipa nuo seno garsėjo savo charakteriu ir namų sienomis. Ir nors praėjusiame sezone namuose Varėnos klubas nebuvo tas grėsmingas varžovas, kurio visi bijojo ankstesniais metais, šiemet viskas gali pasikeisti. Sugrįžę į aikštę vyresni žaidėjai, keletas sėkmingų rungtynių ir pergalių sezono pradžioje šiam jaunimo bei patyrusių rankininkų lydiniui gali suteikti sparnus.

Prognozė:  20-10-70

 

Rugsėjo 24 d. Panevėžio rankinio salė 15:00

 

HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – Vilniaus HC „Vilnius“

 

vilniaus_derbis2Į aukščiausią lygą praėjusiais metais sugrįžę panevėžiečiai sėkmingai pasirodė reguliariajame sezone ir pateko į atkrintamąsias varžybas. Šiemet tikslai bus ne ką mažesni. Panevėžio komandą pradėjo treniruoti iš Vokietijos sugrįžęs žaidžiantis treneris Mindaugas Vėta. Įdomu, kad Vilniaus komandą treniruoja irgi žaidžiantis treneris grįžęs iš Italijos Petras Raupėnas. Išties įdomu bus stebėti dviejų naujų trenerių dvikovą. Į Panevėžį atvyksta nominaliai stipresnė ekipa, tačiau panevėžiečiai HC „Vilnių“ yra įveikę praėjusiame sezone, tad šiemet sieks to paties. Vilniečiai iš išvykos tikisi tik teigiamo rezultato. Nuolatos ties medalių riba balansuojantis HC „Vilnius“ klubas šiemet nusiteikęs pagaliau juos iškovoti. Noro ir užsivedimo pirmosiose rungtynėse netruks. Praėjusių metų pralaimėjimas taip pat suteiks papildomos motyvacijos.

Prognozė:  30-20-50

 

 

Rugsėjo 24 d. LEU sporto salė 16:00

 

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

 

Vienos įdomiausių ir, ko gero, pačios paslaptingiausios rungtynės. Praėjusiais metais sėkmingą sezoną turėję šiauliečiai atvyksta į Šiaulių SM DUBYSA-GUBERNIJAVilnių, kur kausis su jauna ir ambicinga „Šviesos“ ekipa. Vis tik tenka pripažinti, kad šiauliečiai yra labiau namų komanda ir išvykose jiems sekdavosi sunkiau, tačiau tai naujas sezonas ir naujas tuščias lapas. Tuo metu vilniečių ekipa, vedama patyrusio vyr. trenerio Antano Taraskevičiaus, gali tapti šio sezono puošmena. Komanda, kurios branduolį sudaro jaunimas, praėjusių metų pabaigoje kibo į atlapus visiems iš eilės. Šiemet tas jaunimas dar labiau patobulėjęs ir dar labiau išalkęs pergalių. Savo tikrojo pajėgumo paslapties skraistę jie atskleis per pirmuosius turus, tad puikus šansas vilniečiams apsilankyti rungtynėse ir įvertinti jų pajėgumą. Šiaulių ekipa irgi nepėsčia, pernai pirmose rungtynėse Vilniuje tik paskutinėmis sekundėmis vilniečiams pavyko išsigelbėti prieš kovingus šiauliečius. Tikimės, kad ir šiemet intriga nepaliks mūsų iki pat rungtynių pabaigos.

Prognozė:  45-15-40

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

 

Varžybų rezultatai