Stipriausios jaunimo ir jaunių komandos Vilniuje susikovė dėl LRF taurės

2020-03-11

Kovo 11 dienos popietę pajėgiausios šalies jaunių bei jaunimo rankinio komandos rinkosi Vilniuje, kur vyko šių metų LRF taurės finalinės kovos.

Pirmosios į aikštę žengė merginos iki 16 metų amžiaus. Šiais metais finale jėgas išmėgino Vilniaus SM „Tauro“ ir Klaipėdos „Viesulo“ SC ekipos. Jau pirmajame mačo kėlinyje vyko permaininga kova, o pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus. Nors likus 5 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos vilnietės pirmavo 16:13, tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė „Viesulo“ rankininkės, kurios ir įgijo 1 įvarčio pranašumą – 18:17.

Po pertraukos SM „Tauro“ merginos perėmė iniciatyvą ir įpusėjus kėliniui jau buvo priekyje (25:23). Vilnietės tikslesnės buvo ir lemtingoje susitikimo atkarpoje ir iškovojo pergalę – 30:27.

Gustė Stonytė nugalėtojoms pelnė 9 įvarčius, 7 pridėjo Gabija Pilirauskaitė, 6 – Monika Valančiūtė. Klaipėdos komandai net 10 įvarčių surinko Samanta Klovaitė, Mireta Rutytė pasižymėjo 6 kartus.

Po šešiolikmečių merginų finalo į aikštę žengė jų bendraamžiai vaikinai. Šiame finale susitiko Panevėžio SC-RSSG ir Klaipėdos „Viesulo“ SC rankininkai.

viesulo scKlaipėdiečiai jau nuo mačo pradžios pradėjo demonstruoti savo pranašumą ir įpusėjus kėliniui pirmavo – 8:5. Iki pertraukos „Viesulo“ rankininkai savo persvarą dar minimaliai padidino – 16:12.

Visos Panevėžio rankininkų pastangos sugrįžti į rungtynes antroje mačo pusėje naudos nedavė. Įpusėjus antrojo kėlinio laikui „Viesulas“ jau pirmavo 25:17 ir likęs susitikimo laikas tebuvo formalumas. Nuaidėjus finaliniam mačo švilpukui „Viesulo“ pranašumas siekė tuos pačius 8 įvarčius – 32:24.

Net 14 įvarčių Klaipėdos komandai surinko Tomas Drakšas, 10 pridėjo Ramojus Mažrimas. Panevėžio komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Titas Janušonis, kurio sąskaitoje 10 tikslių metimų į varžovų vartus.

Paskutiniajame šios dienos finale į aikštę žengė vyriausieji – vaikinai iki 18 metų. Šiame finale ir vėl buvo galima matyti Vilniaus SM „Tauro“ komandą, o jų varžovais buvo Molėtų KKSC rankininkai.

u18 taurasVilniečiai rungtynes pradėjo galingai (7:1) ir situaciją molėtiškiams pavyko tik kėliniui persiritus į antrą pusę – 7:11. Vis dėlto dar iki pertraukos vilniečiai savo pranašumą padidino – 18:10.

Jokių atsipalaidavimo ženklų SM „Tauras“ po pertraukos nerodė. Prabėgus 10 minučių antrajame kėlinyje Vilniaus pranašumas jau buvo dviženklis – 25:15. Per likusį laiką SM „Tauras“ ir toliau demonstravo itin puikų žaidimą puolime ir savo persvarą dar labiau padidino – 40:25.

Po 10 įvarčių SM „Tauro“ komandai šiame mače surinko Romas ir Matas Aukštikalniai, o 7 pridėjo Joris Kerpiškis. Molėtų komandai po 8 įvarčius įmetė Airidas Petronis ir Modestas Adomėnas.

Jaunimo ir jaunių taurės finalus organizavo LRF kartu su Vilniaus SM „Tauro“ mokykla. Organizatoriai ir dalyviai dėkoja laikinai einančiam direktoriaus pareigas Broniui Burneikai bei Klaidui Janeikai už renginio organizavimą bei nušvietimą.