Šveicarėms pralaimėjusios septyniolikmetės išsaugojo galimybes žengti į čempionato pusfinalį

2019-08-08

Lietuvos merginų U17 rinktinė Europos čempionate Sakartvele patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Lietuvaitės nusileido grupės lyderėms šveicarėms rezultatu 19:31 (9:18), tačiau išsaugojo realias galimybes patekti į pirmenybių pusfinalį.

stanelytė

Susitikimas prasidėjo lygia kova ir Lietuvos rinktinei net buvo pavykę išsiveržti į priekį (2:1), o sužaidus 10 minučių lietuvaičių atsilikimas siekė vos vieną įvartį (4:5). Tuomet Lietuvos rinktinė įkrito į duobę, o greitai žaidusios šveicarės netruko tuo pasinaudoti. Per likusias pirmojo kėlinio 20 minučių Lietuvos rinktinė sugebėjo pelnyti vos 5 įvarčius ir po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 9:18.

Antrąjį kėlinį solidžiau pradėjo Lietuvos U17 rinktinė, kuriai pavyko sumažinti atsilikimą iki 6 įvarčių (13:19), tačiau šveicarės nesutriko ir laimėjo atkarpą 4:0 bei padidino pranašumą iki dviženklio (13:23). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir lietuvaitėms sumažinti varžovių persvaros nebepavyko. Šveicarės šventė trečiąją pergalę šiame čempionate, o Lietuvos rinktinei tai buvo pirmoji nesėkmė. Susitikimą šveicarės laimėjo 12 įvarčių skirtumų (31:19).

Net ir pralaimėję šias rungtynes Lietuvos rankininkės išsaugojo puikias galimybes žengti į čempionato pusfinalį. Lemiamas rungtynes su Suomija Lietuvos rinktinė žaidžia ketvirtadienį 17:00. Pergalė Lietuvos rinktinei praktiškai užtikrintų patekimą į pusfinalį. Pralaimėjimo atveju reikėtų laukti Sakartvelo nesėkmės rungtynėse prieš šveicarės bei pačioms nepralaimėti didesniu nei 4 įvarčių skirtumu.

Rungtynėse su Šveicarija Lietuvos rinktinei po 5 įvarčius pelnė Mantė Voskresenskaja ir Silvija Mackonytė, po 2 Dominyka Andronik, Gabrielė Skilandytė ir Kamilė Stanelytė, po kartą pasižymėjo Vakarė Damulevičiūtė, Skirmantė Gečaitė ir Gabrielė Paukštytė.

Jeigu Lietuvos rinktinei pavyktų patekti į čempionato pusfinalį, tuomet jame lauktų dar nė karto nepralaimėjusios Serbijos rankininkės. Viso čempionato nugalėtojos įgaus teisę žaisti ne tik Europos čempionato A divizione, bet ir Pasaulio čempionate.

Varžybų rezultatai