Tik Gruziją grupės varžybose įveikusi Lietuvos jaunučių rinktinė kovą tęs paguodos kovose

2018-07-03

Lietuvos merginų U16 rankinio rinktinė Švedijoje vykstančiose jaunučių žaidynėse grupėje iškovojo vieną pergalę ir užėmė 4 vietą.

u16 švedija

Lietuvaitės varžybas pradėjo netikėtu pralaimėjimu merginoms iš Farerų salų. Pačiose pirmose čempionato rungtynėse mūsų rinktinė varžovėms iš nykštukinės šalies nusileido rezultatu 15:20 (9:12). Po šio pralaimėjimo atsitiesti nepavyko ir prieš kur kas galingesnes rinktines. Olandėms Lietuvos rinktinė nusileido rezultatu 16:30 (10:15), o grupės nugalėtojoms vengrėms net 14:36 (4:16).

Po trijų itin skaudžių nesėkmių Lietuvos merginų rinktinė atsitiesti sugebėjo tik mače su taip pat pergalių iki tol neiškovojusia Gruzijos rinktine. Nors po pirmojo kėlinio ir tame susitikime buvo lygu (10:10), tačiau antrajame kėlinyje Lietuvos merginoms pavyko įrodyti savąjį pranašumą ir iškovoti pergalę rezultatu 16:10.

Vienintelėse pergalingose Lietuvai rungtynėse rezultatyviausiai mūsų rinktinėje žaidė Dominyka Andronik, pelniusi 7 įvarčius, 4 pridėjo Silvija Mackonytė, 2 kartus pasižymėjo Vakarė Petretytė.

Čempionatas lietuvaitėms su grupės varžybomis dar nesibaigia. Ketvirtą vietą tarp 5 komandų grupėje užėmusios lietuvaitės tęs pasirodymą paguodos kovose. Geriausiu atveju Lietuvos merginų U16 rinktinė gali užimti devintąją vietą tarp 20 rinktinių.