Trileris Klaipėdoje baigėsi pasaulio čempionų minimalia pergale

2017-06-14

DSC_6915Lietuvos vyrų rinktinė po permainingos ir atkaklios kovos buvo priversta pripažinti pasaulio čempionų pranašumą. Dėl kelialapio į Europos čempionato finalinį etapą kovojanti nacionalinė ekipa pirmavo didžiąją pirmojo rungtynių kėlinio dalį, tačiau rungtynes sėkmingiau užbaigė svečiai iš Prancūzijos ir pergalę šventė rezultatu 25:26 (12:12).

Per pirmąsias trisdešimt minučių Lietuvos vyrų rinktinė geros gynybos ir greitų atakų dėka kontroliavo žaidimo eigą. Keletą kartų pirmajame kėlinyje Lietuva turėjo net 3 įvarčių persvarą (5:2, 8:5, 10:7), tačiau patyrę varžovai kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą ir prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo lygus 12:12.

Po ilgosios pertraukos prancūzai įjungė aukštesnę pavarą ir iškart susikrovė sau saugesnį pranašumą. Vienu metu svečių turima persvara siekė keturis įvarčius (17:21). Vis dėlto Lietuvos rankininkai pademonstravo charakterį ir grąžino rungtynėms maksimalią intrigą. Po Aideno Malašinsko įvarčio paskutinę rungtynių minutę rezultatas buvo lygus (25:25), tačiau per ją Nicola Claire sugebėjo nuginkluoti mūsų rinktinės vartininką, o mūsų rinktinė per likusį laiką rezultatyvaus išpuolio jau nebesurengė.

Po susitikimo kalbintas rinktinės treneris Artūras Juškėnas teigė, jog nors pralaimėjimas ir labai skaudus, tačiau Lietuva dar turi rungtynes Norvegijoje ir joje kovos dėl kelialapio į Europos čempionatą.

Lietuva: Jonas Truchanovičius 6, Valdas Drabavičius ir Aidenas Malašinskas po 4, Gerdas Babarskas 3, Gintaras Cibulskis, Skirmantas Plėta, Augustas Strazdas ir Laurynas Palevičius po 2 įvarčius. Mindaugas Dumčius, Benas Petreikis ir Mindaugas Urbonas. Giedrius Morkūnas (v) ir Vilius Rašimas (v).

Prancūzija: Kentinas Mahe 6, Dika Memas, Valentinas Porte’as ir Nicolas Claire’as po 4, Adrienas Dipanda 3, Ludovicas Fabregasas ir Olivier Nyokas po 2, Cedricas Sorhaindo 1 įvartis.

Varžybų rezultatai