Turkišką karštį atlaikiusi Lietuvos rinktinė įveikė turnyro šeimininkes. Vyr. trenerio komentaras

2017-06-01

lietuva-turkijaLietuvos moterų rankinio rinktinė pergalingai pradėjo 4 komandų turnyrą Turkijoje. Pirmosiomis mūsų rinktinės varžovėmis tapo pasaulio čempionato atrankos varžyboms besirengiančios šeimininkės. Jas mūsų rankininkės po labai atkaklios kovos palaužė rezultatu 26:27 (15:15). Būtent Turkijos rankininkės bus mūsų rinktinės varžovėmis ir Europos čempionato atrankos varžybose

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių aikštėje įsivyravo lygi ir kieta kova. Nei vienai iš komandų nepavyko susikurti solidesnio pranašumo. Mūsų ekipa puolime žaidė universaliai ir išnaudojo kur kas didesnį kiekį žaidėjų, tuo tarpu Turkija visą savo puolimą grindė Asu Iskit metimais. Prieš ilgąją pertrauką puikiai vartuose sužaidė mūsų rinktinės vartininkė Amanda Vareikienė ir po pirmųjų 30 minučių švieslentėje visiška lygybe 15:15.

Vaizdas aikštėje per daug nekito ir po ilgosios pertraukos. Vis tik įpusėjus antrajam kėliniui turkėms buvo pavykę atitrūkti. Vienu metu šeimininkių pranašumas jau siekė 3 įvarčius (21:18), tačiau tuomet sausą atkarpą 4:0 laimėjo Lietuvos rinktinė ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Iki pat finalinio susitikimo švilpuko daugiau nei vienai komandai nepavyko atitrūkti didesniu nei 1 įvarčio skirtumu, o rungtynių pabaigą drausmingiau sužaidė Lietuvos merginos. Likus mažiau nei minutei rezultatas buvo lygus 26:26, tačiau turkėms sustabdyti pergalingo Živilės Jurgutytės metimo nepavyko. Per likusį laiką lietuvaitės pademonstravo geležinę gynybą ir šventė pergalę rezultatu 26:27.

Po pergalės rinktinės treneris Bo Miltonas Andersonas teigė, jog rungtynės buvo labai sudėtingos, tačiau jis yra patenkintas merginų pasirodymu: „Tai buvo labai sudėtingas mačas, kadangi merginoms dar sunkiai sekėsi prisitaikyti ir prie vietinio klimato. Matėsi, jog sunku rungtyniauti tokiame karštyje, tačiau jos kovojo iš paskutiniųjų ir tai atnešė pergalė. Visa komanda daug dirba treniruotėse ir tiki tuo, ką mes darome. Be abejo, dar yra daug taisytinų dalykų mūsų žaidime, tačiau dirbant treniruotėse ir rungtynėse tas norimas žaidimas turi ateiti.“
Rytoj 19:00 val. Lietuvos moterų rinktinės laukia kova su Makedonijos nacionaline komanda, kuri šiandien 35:29 nusileido olimpinėms čempionėms rusėms.

Lietuva: Marija Gedroit 6 įv., Brigita Ivanauskaitė ir Roberta Ivanauskaitė po 4., Audinga Kniubaitė 3 įv., Živilė Jurgutytė, Diana Šatkauskaitė ir Greta Sadauskaitė po 2 įv., Simona Kazlauskaitė, Inesa Verbovik, Jūratė Žilinskaitė ir Greta Kavaliauskaitė po 1 įv.
Turkija: Asu Iskit 9 įv., Mervi Adyaman, Umu Bedel ir Fatma Atalar po 4 įv.

 

Varžybų rezultatai