U-19 čempionate triumfavo Garliavos merginos ir Utenos vaikinai

2017-05-02

U-19 finalinis etapas

u19Merginų pusfinaliuose susitiko Kauno rajono SM ir Kretingos SM komandos, kur buvo tikimasi reguliaraus čempionato nugalėtojų Kauno rajono SM merginų pergalės, tačiau puikus Kretingos SM vartininkės Ievos Jankauskaitės žaidimas varė į neviltį favorites, kas leido Kretingos merginoms antrojo kėlinio viduryje pirmauti net 5 įvarčiais. Tačiau pakeitusios gynybos sistemą Kauno rajono merginos susiėmė ir galiausia šventė sunkią pergalę pirmajame pusfinalyje rezultatu 34 :32.

Antrajame pusfinalyje susitiko neabejotinomis favoritėmis laikomos, dviejų sesių Brigitos ir Robertos vedamos Klaipėdos „Viesulo“ SC auklėtinės bei jaunosios Vilniaus SM „Tauras -2“ merginos. Nors Klaipėdos merginos ir rodos nesunkiai rinko įvarčius puolime, tačiau niekaip nesugebėjo apsiginti prieš Vilniaus merginų puolimą, kurios didžiąją rungtynių dalį žaidė puldamos naudodamos papildomą puolėją. Visgi, antrame kėlinyje įvyko rungtynių lūžis ir Vilniaus merginos nebesugebėjo pasivyti tolstančių klaipėdiečių, kurios šventė pelnytą pergalę rezultatu 39 : 25.

Kovoje dėl trečiosios vietos susitiko Kretingos miesto ir Vilniaus miesto merginos. Tik pirmosiomis pirmo kėlinio minutėmis kretingiškės pirmavo rezultatu 5 : 2, bet, turbūt, pusfinalyje išnaudojusios daug jėgų, sekmadienio rungtynėse jų pritrūko, nes jaunosios Vilniaus merginos demonstravo gana aukštą tempą, kuris leido atitrūkti nuo savo varžovių, kai šviestlentėje degė jau ir dviženklis skirtumas. Vilnietės laimėjo rezultatu 34 : 23 ir džiaugėsi iškovota garbinga trečia vieta.

Finale, kaip ir buvo tikėtasi, susitiko Kauno rajono ir Klaipėdos komandos, kurių pagrindą sudaro ne tik moterų aukščiausioje lygoje žaidžiančios merginos, bet ir nacionalinių rinktinių žaidėjos. Pusfinalyje blankiai atrodžiusios Kauno rajono SM merginos, atvyko į finalus su gausia palaikymo palyda, kurių garsiai palaikomos kibo į atlapus klaipėdietėms. Savo individualų šou surengė Greta Rinkevičiūtė, kuri tempė paskui save visą komandą. Po pirmojo kėlinio buvo visiška nežinomybė, nes šviestlentėje degė lygus rezultatas. Tačiau antrame kėlinyje Kauno rajono vartininkė tiesiog varė į neviltį savo varžoves, ir netrukus Kauno rajono komanda priekyje buvo jau 5 įvarčių persvara. Galiausia daug puikių epizodų sukūrusios garliavietės atitrūko nepavejamai, o Klaipėdos komandai teko pripažinti varžovių pranašumą ir Kauno rajono SM komanda laimėjo U-19 merginų finalą rezultatų 32 : 23.

Komandos pasiskirstė taip:

1 vieta:  Kauno rajono SM  (trenerė Ernesta  Žilienė)

2 vieta:  Klaipėdos „Viesulas“ SC  (trenerės  Auksuolė Stropienė ir Daiva Pakulienė)

3 vieta: Vilniaus SM „Tauras – 2“  (treneris Karolis Kaladinskas)

4 vieta: Kretingos SM  (treneris Algimantas Pranaitis)

Geriausios komandų žaidėjos pripažintos:

Kretingos SM   Kamilė Maksvytytė

Vilniaus SM „Tauras – 2“  Aušra Šponė

Klaipėdos „Viesulas“ SC  Skirmantė Pociūtė

Kauno rajono SM  Evelina Dževerakaitė

Geriausiųjų septynetas:

Kairysis kraštas:  Greta Rinkevičiūtė (Kauno rajono SM)

Dašinysis kraštas:  Greta Sadauskaitė (Vilniaus SM „Tauras-2“)

Linija:  Ramunė Poškutė (Kretingos SM)

Kairys pusiau kraštas: Brigita Ivanauskaitė (Klaipėdos „Viesulas“ SC)

Dešinys pusiau kraštas: Roberta Ivanauskaitė (Klaipėdos „Viesulas“ SC)

Įžaidėja: Emilė Aglinskaitė (Kauno rajono SM)

Vartininkė: Jolanta Kosiakaitė  (Vilniaus SM „Tauras-2“)

u19 vaikinaiVaikinų pusfinalių kovos buvo ženkliai kovingesnės nei merginų, kadangi jau pirmajame pusfinalyje tarp Varėnos SM ir Alytaus ASRC prireikė papildomo laiko. Nors pagrindinio laiko metu Varėnos komanda turėjo net 10 įvarčių pranašumą, bet Alytaus vaikinai nenuleido rankų ir sugebėjo panaikinti deficitą, ir net galėjo jį persverti, tačiau pagrindinis laikas baigėsi lygiu rezultatu 25 : 25. Pirmame pratęsime laimėtojas neišaiškėjo, nes ir po dešimties minučių vėl buvo lygu 31: 31. Visgi antrojo pratęsimo metu varėniškius lydėjo sėkmė ir jie pateko į finalą nugalėdami Alytaus komandą 35 : 34.

Antrame pusfinalyje tarp Utenos DSC ir Vilniaus SM „Tauras“ vaikinų kova vyko nuo pirmos iki paskutinės minutės. Karolio Antanavičiaus vedama Utenos komanda sužaidė užtikrinčiau rungtynių pabaigą ir tai leido džiaugtis pergale rezultatu 26 : 23.

Kovoje dėl trečiosios vietos Alytaus rankininkai įrodė favoritų statusą, ir nesunkiai nugalėjo vilniečius  36 : 24.

Vaikinų U-19 finalinėje dvikovoje vėl nesustabdomai žaidė Utenos puolimo lyderis Karolis Antanavičius, kuris pelnė 17 įvarčių, o varėniškius į neviltį varė Utenos vartininkas Matas Pranckevičius.  Nors Varėnos komanda kovojo iš paskutiniųjų, kuriuos palaikė daug atvykusių Varėnos sirgalių, bet Utena buvo pranašesnė ir šventė pergalę 36 : 29.

1 vieta: Utenos DSC (Diuljeta Černiauskaitė)

2 vieta: Varėnos SM (Irmantas Markiavičius ir Povilas Petrušis)

3 vieta: Alytaus ASRC (Vladas Zokas)

4 vieta: Vilniaus SM „Tauras“ (treneris Raimondas Maldžius)

Geriausi Komandų žaidėjai:

Utenos DSC  Matas Mecelica

Varėnos SM Justas Lynikas

Alytaus ASRC  Rokas Kubilevičius

Vilniaus SM „Tauras“  Tadas Rasakevičius

Kairysis kraštas:  Simonas Nadeika (Varėnos SM)

Dašinysis kraštas:  Tautvydas Patrušauskas (Alytaus ASRC)

Linija:  Armandas Sinkevičius (Alytaus ASRC)

Kairys pusiau kraštas: Karolis Antanavičius (Utenos DSC)

Dešinys pusiau kraštas: Laurynas Petrušis (Varėnos SM)

Įžaidėjas: Aleksandr Grišin (Vilniaus SM „Tauras“)

Vartininkas: Matas Pranskevičius (Utenos DSC)

Taip pat džiugu, jog Lietuvos  merginų U-17 rinktinės trenerių iniciatyva buvo filmuojamos ir tiesiogiai transliuojamos visos rungtynės. Treneriais apibūdino tai kaip pasibandymą ateičiai, nes planuoja savo rungtynes transliuoti tiesiogiai iš Europos paplūdimio čempionato, kuris vyks birželio 16-18 dienomis Kroatijoje.