Vasario 16-oji pažymėta LRF jaunių taurės finalinėmis kovomis

2017-02-17

Kauno raj. SM 2001 m.

Šį savaitgalį Garliavoje virė LRF suaugusiųjų taurės varžybos, tuo tarpu Vasario 16 – ąją Alytuje įvyko Lietuvos rankinio federacijos jaunių bei jaunimo (2001 m. gim. ir 1999 m. gim.) taurės varžybų finalinės kovos.

Pirmosios jau 14:00 val. Į aikštę žengė merginos, gimusios ne anksčiau kaip 2001 metais.. Palikusios visas konkurentes sau už nugarų finale susitiko Vilniaus  SM „Tauro“ ir Klaipėdos „Viesulo SC“ ekipos. Sostinės rankininkės tvirtai paėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir jau pirmojo kėlinio prieš varžovės iš uostamiesčio pirmavo 5 įvarčiais. Antroje rungtynių dalyje atotrūkis tarp komandų tik augo ir galutinę pergalę vilnietės šventė rezultatu 31:18. Naudingiausios žaidėjos titulą Vilniaus komandoje gavo Aistė Malinauskaitė, Klaipėdos ekipoje tokiu apdovanojimu įvertinta Beatričė Ruseckaitė.

Bene daugiausiai intrigos sulaukė jaunių, gimusių ne anksčiau kaip 2001 metais, finalas. Jame santykius aiškinosi Varėnos ir Kauno rajono pajėgiausi vaikinai. Laimos Bernatavičiūtės treniruojama garliaviečių komanda pirmojo kėlinio metu susikrovė dviejų įvarčių pranašumą (12:10), tačiau tai ramaus gyvenimo iki rungtynių pabaigos anaiptol negarantavo. Antrajame kėlinyje vyko kova iki pat paskutinių rungtynių sekundžių, tačiau fortūną šį kartą šypsojosi Kauno raj. Sporto mokyklos auklėtiniams, kurie šventė pergalę minimaliu skirtumu 31:30. Naudingiausiu žaidėju garliaviečių gretose paskelbtas Tautvydas Jožionis, o Varėnos komandoje Mykolas Baliūnas.

Paskutinieji į aikštę žengė vyriausieji – 1999 metų gimimo vaikinų finalo dalyviai. Šios amžiaus grupės finale susitiko finalinio ketverto šeimininkai Alytaus SRC ir Panevėžio KKSC jaunieji rankininkai. Namų sienos alytiškiams priešintis savo varžovams padėjo tik pirmoje rungtynių pusėje. Sužaidus pusę rungtynių panevėžiečiai turėjo trapų vieno įvarčio pranašumą (12:13), tačiau antroje susitikimo dalyje atitrūko nuo savo varžovų ir užtikrintai laimėjo susitikimą 19:27. Naudingiausias Panevėžio gretose buvo Benas Balzarevičius, Alytaus ekipoje naudingumu išsiskyrė Karolis Videika.