VHC „Smūgis – SM Tauras“ – LRF I-osios lygos čempionai

2018-05-06

Savaitgalį Vilniuje finišavo LRF I-osios lygos sezonas. Didelių staigmenų finalo ketvertas nepateikė ir didžiajame lygos finale susitiko du sezono lyderiai – Kauno rajono SM ir Vilniaus VHC „Smūgis – SM Tauras“. Reguliaraus sezono nugalėtojai Vilniaus rankininkai finale gana nesunkiai 30:19 (17:10) nugalėjo KRSM rankininkus. Prieš tai vykusiame mažajame finale HC „Molėtai“ 32:31 (15:18) pranoko HC „Amber“ ekipą.

smūgis čempionai

Finalo ketverto šeimininkai VHC „Smūgio – SM Tauro“ rankininkai jau pirmajame kėlinyje susikrovė solidų pranašumą prieš praėjusių metų bronzos medalių laimėtojus iš Kauno rajono (17:10). Nors Deivido Jovaišos ir Armino Stankūno vedama Garliavos ekipa dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau geležinė vilniečių gynyba, kaip ir viso sezono metu taip ir lygos finale buvo raktas į pergalę.

Prieš tai dieną Vilniaus „Smūgio – SM Tauro“ lyderiai kartu su pagrindine  „Šviesos“ ekipa pasiekė ir dar vieną pergalę – žengė į aukščiausios Lietuvos rankinio lygos finalą. Taigi, šis savaitgalis Vilniaus klubui buvo itin sėkmingas. Marius Panavas, kuris finaliniame mače pelnė 9 įvarčius buvo išrinktas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju, o jo vedama komanda lemiamas rungtynes laimėjo net 11 įvarčių (30:19). Šiokia tokia paguoda pralaimėjusių gretose 6 įvarčius pelniusiam Deividui Jovaišui buvo tai, jog jis buvo išrinktas geriausiu viso sezono lygos žaidėju.

Jeigu didžiajame lygos finale daug intrigos nebūta tai mažajame viskas sprendėsi paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Didžiąją dalį rungtynių atsilikinėję HC „Molėtai“ pergalę išplėšė pačioje rungtynių pabaigoje. Likus žaisti daugiau nei minutę Lukas Ragelis išlygino rezultatą (31:31), o pergalingą įvartį molėtiškiams pelnė šios komandos lyderis Martynas Žala (32:31). Martynas Žala tapo rezultatyviausiu viso sezono lygos žaidėju.