Vienuoliktasis Vivus.lt Lietuvos rankinio lygos turas prasidės Vilniaus derbiu

2017-01-17

Vienuoliktasis Vivus.lt Lietuvos vyrų rankinio lygos turas pirmiausiai išsiskirs apylygių Vilniaus ekipų derbiu, tuo metu kitos dvikovos kelia kiek mažiau klausimų.

Po praėjusio turo turnyrinėje lentelėje viduryje grūstis. Trečioje vietoje esantį Kauno klubą su 12 taškų persekioja net trys ekipos, kurios visos turi surinkę po 10 taškų. Kova dėl trečiosios vietos aštrėja. Lentelės apačioje esančioms ekipoms taip pat reikalingi taškai, norint užsitikrinti vietą atkrintamosiose varžybose. Saugiai antroje vietoje įsitaisę Alytaus „Varsa-Stronglasas“ rankininkai šiame ture ilsėsis.

Sausio 17 d.

Vilniaus VHC „Šviesa“ – HC „Vilnius“

19:00 LEU sporto salė

sviesaaaTuras prasidės bene įdomiausia dvikova. Sostinėje bus kaunamasi ne tik dėl noro įrodyti, kuri miesto ekipa šiuo metu stipresnė, bet ir dėl itin svarbių taškų kovoje dėl trečiosios vietos. HC „Vilnius“ kiek rezultatyvesni, bet ginasi prasčiau. Statistikos grafose ieškoti nugalėtojo neverta. Šių ekipų dvikovose nugalėtoją paprastai lemia užsivedimas ir noras „suvalgyti“ savo varžovus. Ekipa, kuri šias sąvybes išreiškia stipriau, įprastai ir laimi Vilniaus derbį, kuriame susitinkančios ekipos jau ne vienerius metus yra panašaus pajėgumo. Vargu ar namų sienas galima laikyti pranašumu. Buvo sezonų, kuomet šios ekipos tarpusavio rungtynėse pergales skindavo tik išvykose. Beje, pirmąją tarpusavio dvikovą išvykoje laimėjo VHC „Šviesa“ rezultatu 31:27. Tačiau tai tik skaičiai, apsilankykite šiose rungtynėse ir suprasite kodėl. Abi ekipos nuo pat pirmos minutės kibs vieni kitiems į atlapus. Turėtume išvysti rezultatyvias ir intriguojančias rungtynes.

Prognozė: 55-10-35

Sausio 18 d.

Varėnos „Ūla“ – Klaipėdos „Dragūnas“

18:30 „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salė

Lygos lyderiams tai turėtų būti nesunkios rungtynės. Pirmosiose sezono rungtynėse laimėta 39:28. Po to „Dragūno“ žaidimo kreivė tik gerėjo ir tai kol kas vienintelė ekipa lygoje, kuri neprarado taškų. Panašu, kad ši serija turėtų prasitęsti. Prastą gynybą demonstruojantys varėniškiai vargu ar galės sulaikyti vidutiniškai daugiausiai įvarčių per rungtynes pelnančius klaipėdiečius. Pastariesiems koją pakišti gali tik ilga kelionė ir lyderių trūkumas. Vis tik šiose rungtynėse, net jei ir „nesužais“ lyderiai, „Dragūnas“ privalo iškovoti įtikinamą pergalę.

Prognozė: 25-10-65

HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ – Kauno „Granitas-Karys“

19:00 Rankinio centras

Trečioje pozicijoje įsitaisę ir stiprų alsavimą į nugarą jaučiantys kauniečiai sieks pergalės, kuri leistų išlaikyti bent dviejų taškų pranašumą prieš granitaspersekiotojus. Eilinis sezonas, kuriame iš Kauno klubo tikimasi daugiau. Vis tik iki reguliaraus sezono pabaigos dar liko nemažai rungtynių ir šansų pakilti bent iki antrosios pozicijos dar yra. Nors ir teks žaisti išvykoje, granitiečiai atrodo tiesiog per stiprus varžovas būsimos dvikovos šeimininkams. Panevėžio ekipa šiemet nedemonstruoja „ugnelės“ savo žaidime, kurią buvo galima įžvelgti praėjusiame sezone. Vos viena pergalė per dešimt rungtynių yra ne tai ko tikėjosi šios ekipos kolektyvas ir jų gerbėjai. Panašu, kad pergalių skaičius po šių rungtynių nesikeis. Pirmąją dvikovą namuose kauniečiai laimėjo 24:17.

Prognozė: 15-10-75

Sausio 21 d.

Utenos HC „Utena“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

13:00 Utenos DSC sporto salė

Nors ekipų situacija turnyro lentelėje gerokai skiriasi, pirmojoje dvikovoje laimėjusiems saulės miesto atstovams lengva nebuvo – 28:22. Toks rezultatas turėtų įkvėpti Utenos ekipą mūšiai dėl pirmųjų taškų su kol kas didžiausia šio sezono staigmena – Šiaulių ekipa. Šiauliečiai šiuo metu bando pavyti Kauno klubą, o dėl ketvritosios vietos „stumdosi“ su Vilniaus klubais. Skaudus pralaimėjimas praėjusiame ture tiesioginiams konkurentams dėl geresnių pozicijų, VHC „Šviesa“ klubui, turėtų mobilizuoti „SM Dubysa-Gubernija“. Vis tik daug mažesnį spaudimą jaus sezono autsaideriai iš Utenos, o tai gali padovanoti intriguojančią dvikovą.

Prognozė: 20-10-70

 

Varžybų rezultatai