„Vivus.lt“ lygos ketvirtfinaliuose atkaklūs derbiai bei favoritų pergalės

2017-04-01

Šeštadienį startavo Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos ketvirtfinalio dvikovos. Lengvai žengti pirmąjį žingsnį link pusfinalio pavyko tik Klaipėdos „Dragūno“ ir Kauno „Granito-Kario“ ekipoms, o Vilniuje ir Alytuje vykusiuose derbiuose virė atkakli kova.

Dešimtys įvarčių

ketv1Solidžiu 20 įvarčių skirtumu – 39:19 (19:11) – Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Panevėžio „Grifo-R. Sargūno sporto gimnazijos-KKSC“ ekipą.

„Dragūnui“ 10 įvarčių (1 iš 7 m) pelnė Lukas Jurys, po 7 – Šarūnas Ugianskis ir Lukas Juškėnas, 4 – Laurynas Simonavičius.

Panevėžio ekipoje 6 įvarčius įmetė Erikas Vilkoicis, 3 – Domantas Pukas, po 2 – Romanas Aidukas ir Justas Totūraitis.

Dragūnietis Kęstutis Kremeris sakė, kad laimėta buvo gana lengvai: „Pradžioje buvo gal kiek sunkiau, nes galbūt neįvertinome varžovo, nebuvome visiškai susikaupę. Nemanau, kad Panevėžyje bus taip lengva, ruošimės ir žaisime. Pusfinalyje mūsų lauks viena Vilniaus komanda. Jos abi yra vienodai stiprūs varžovai su skirtingais žaidimo stiliais. Vieni žaidžia fiziškai lėtą, kiti – greitą rankinį, tačiau prie abiejų prisitaikome.“

Panevėžietis Romanas Aidukas pažymėjo, kad jo komandai pritrūko treniruočių.

„Rungtynių eiga parodė ir mūsų treniruočių trūkumą, ir Klaipėdos rankininkų profesionalumą. Jie daugiau treniruojasi, gal ir daugiau motyvacijos turi. Mes jautėme nuovargį, dėl to nespėdavome grįžti į gynybą“, – po rungtynių sakė R. Aidukas.

Panašiu skirtumu baigėsi ir rungtynės Kaune tarp vietos „Granito-Kario“ ir Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“. Kauniečiai šventė ketv2pergalę rezultatu 37:18 (17:6).

Kauniečių gretose 9 kartus pasižymėjo Mindaugas Urbonas, 6 – Tadas Bučinskas, po 4 – Modestas Štarolis ir Paulius Šarkauskas.

Šiaulių ekipoje išsiskyrė po 5 įvarčius pelnę Arūnas Tribė ir Arminas Milaknis, 3 pridėjo Aivaras Budrys.

Po rungtynių šiauliečių treneris Arūnas Balčiūnas sakė, kad koją pakišo ir traumos, ir ligos.

„Pagal rezultatą matome, kad rungtynės buvo praloštos jau pačioje pradžioje. Sezono pabaiga, prasidėjo traumos, susirgo keletas svarbių žaidėjų. Kai praktiškai iš lovos pakilę žaidėjai eina žaisti su Kauno komanda, ir matome tokį rezultatą. Atsakomosioms rungtynėms ruošimės kaip visada. Reikia susiimti i
r stengtis namuose stipriau pasipriešinti“, – kalbėjo treneris.

Granitietis Tadas Bučinskas džiaugėsi, kad pavyko atlikti daug greitų ir rezultatyvių atakų: „Toliau treniruosimės, palaikysime tempą. Šiandien pavyko greitos atakos, siekėme greitai atakuoti. gerai apsigynėme. Įmetėme daug įvarčių greitų puolimų metu.“

Dvigubas derbis

Susiklostė situacija, kad dvi ketvirtfinalio poros rungiasi derbiuose – Vilniuje ir Dzūkijoje.

Sostinės derbyje susitikusių VHC „Šviesos“ ir HC „Vilniaus“ ekipų žaidimas buvo permainingas. Po pirmojo kėlinio priekyje buvo „Vilnius“, tačiau antrajame kėlinyje pranašesnė buvo „Šviesa“, kuri laimėjo dviejų įvarčių persvara – 26:24 (12:13).

„Šviesai“ 9 įvarčius pelnė Dovydas Kuodys, 8 – Valdas Drabavičius, 4 – Artūras Švilpa.

„Vilniaus“ gretose rezultatyviausias buvo 7 įvarčius įmetęs Martynas Lapinskas, Petras Raupėnas įmetė 5, Karolis Antonovičius ir Tadas Padolskis – po 4.

HC „Vilniaus“ žaidėjas Andrius Kliorė sakė, kad komandos užduotis buvo stabdyti varžovų greitą puolimą.

ketv3„Mums tai pirmame kėlinyje pavyko. Tačiau antrame kėlinyje varžovai geriau išnaudojo savo ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį. Manau, kad po kitų rungtynių rezultatas bus 1:1 ir mes dar kartą grįšime į „Šviesos“ aikštelę“, – optimizmo nestokojo A. Kliorė.

Alytuje startavęs Dzūkijos derbis pateikė staigmeną. Čempionų titulą ginantis „Varsa-Stronglasas“ tik 3 įvarčių skirtumu įveikė Varėnos „Ūlą“ – 26:23 (12:12).

Rungtynes stebėję žiūrovai tvirtino, kad tai buvo kieta dvikova, kurioje nagus parodė „Ūlos“ rankininkai. Jie privertė čempionus paplušėti ir tik alytiškiams sėkmingesnė antrojo kėlinio pradžia juos išgelbėjo.

„Varsai-Stronglasui“ 8 įvarčius pelnė Gintautas Adamkevičius, 6 – Žygimantas Micevičius, 4 – Rokas Lastauskas.

„Ūlos“ gretose rezultatyviai rungtyniavo Laurynas Petrušis – 8 įvarčiai, Žygimantas Grigėnas – 7, Rimantas Palevičius – 4.

Varėnos „Ūlos“ treneris Tautvydas Mikalauskas džiaugėsi, kad komanda kovėsi ir stengėsi.

„Klaidų visą laiką būna. Šiose rungtynėse labai gerai žaidė komandos vartininkas, daug padėjo Žygimantas  Grigėnas, kurį ilgą laiką kamavo traumos. Visi žaidėjai stengėsi, atidavė save, bet šiek tiek pritrūko. Varėnoje antrosiose rungtynėse stengsimės žaisti, kovoti. Bus matyt“, – kalbėjo T. Mikalauskas.

Alytaus ekipos treneris Egidijus Petkevičius teigė, kad buvo sunkios rungtynės.

„Rungtynės buvo labai sunkios. Nepasakyčiau kad mes nesitikėjome tokių sunkių rungtynių. Tikrai laukėme, joms ruošėmės ir tikėjomės, kad jos gali būti tokios, kokios įvyko. Tikiuosi, kad mums tai buvo šaltas dušas. Mes ateityje žiūrėsime kitaip į visas rungtynes ir vertinsime visus priešininkus bei nusiteiksime kovai.  Manau, kad užteks dviejų rungtynių patekti į pusfinalį. Padarysime visi atitinkamas išvadas ir tikiuosi, kad tokios blogos rungtynės nepasikartos trečiadienį Varėnoje“, – vylėsi E. Petkevičius.

Varžybų rezultatai