„Vivus.lt“ rankinio lygoje – į priekį bėganti lyderių trijulė (Video)

2018-01-31

Lietuvos rankinio lygoje trečiadienio vakarą buvo sužaistos 3 rungtynės. Vilniuje vyko miesto derbis tarp HC „Vilniaus“ ir VHC „Šviesos“, Kaune susitiko lygos lyderis „Granitas – Karys“ ir Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“, o Alytuje tarpusavyje vėl žaidė praėjusių metų finalininkų pora – „Varsa – Stronglasas“ ir Klaipėdos „Dragūnas“

virbauskas alytusAlytuje vykusi pastarųjų metų finalininkų akistata, kaip įprasta buvo atkakli ir sunkiai nuspėjama. Vis tik, šiuo metu ne pačius geriausius laikus išgyvenantis Alytaus klubas rungtynių pabaigoje neišlaikė varžovų aukšto tempo ir „Dragūnas“ išsivežė pergalę rezultatu 30:25.

Pirmasis kėlinys klostėsi įvartis į įvartį ir nei vienai komandai didžiąją jo dalį niekaip nepavyko atitrūkti. Nors likus žaisti 3 minutes iki ilgosios pertraukos rezultatas dar buvo lygus (12:12), tačiau solidžiau finišavę svečiai ilsėtis išėjo pirmaudami 15:13. Po pertraukos alytiškiai visą laiką kvėpavo į nugarą „Vivus.lt“ rankinio lygos čempionams, tačiau perlaužti rungtynių taip ir nesugebėjo. Likus žaisti 10 minučių iki rungtynių pabaigos „Dragūnas“ padidino savo persvarą iki 4 įvarčių (22:18) ir saugiai užbaigė rungtynes laimėdami jas 30:25.

Artūras Juškėnas (Klaipėdos „Dragūnas“): „Rungtynes žaidėme labai prastai, buvo uždavinys sužaisti protingai. Komandos žinomos, jokių problemų, sužaisti taip kaip reikalauja situacija, bet mes visiškai nesužaidėme, centrai prastai vadovavo žaidimui. Turime mes problemų, Simėnas negalėjo žaisti, Cibulskis po ligos, bet tai nepateisina tokio komandos žaidimo.“

Eugenijus Gimbutas (Alytaus „Varsa – Stronglasas“): „Rungtynės parodė, kad galutiniame rezultate pritrūkome jėgų. Tas labai matėsi. Na ir prastas pataikymo procentas, kuris ir leido varžovams įgyti pranašumą. Pusantro kėlinio rungtynės vyko įtemptoje, gražioje kovoje, bet jėgų stygius galiausiai nulėmė rungtynių baigtį.“

Klaipėdos „Dragūnas“: Laurynas Palevičius ir Žanas Gabrielius Virbauskas po 6, Lukas Vanagas 5, Šarūnas Ugianskis, Arvydas Bučius, Laurynas Simonavičius po 3.

Alytaus „Varsa – Stronglasas“: Rokas Lastauskas, Žygimantas Micevičius po 5, Irmantas Asakavičius ir Gintautas Adamkevičius po 4, Aurelijus Sabonis 3.

Vilniuje vykusiame derbyje tarp „Šviesos“ ir HC „Vilniaus“ ekipų intrigos neužfiksuota. Pastaruoju metu solidžiai atrodanti „Šviesa“ be didesnių problemų iškovojo pergalę ir dar labiau sutvirtino savo pozicijas lyderių trejete.

ramunisNuo pat susitikimo pradžios rungtynių kontrolę į savo rankas paėmę šeimininkai „Šviesos“ rankininkai varžovams didelių vilčių nesuteikė. Įpusėjus kėliniui jie jau pirmavo 9:6, o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 7 įvarčiai (17:10). Sugrąžinti intrigos po pertraukos HC „Vilnius“ jau neįstengė, tolimi Karolio Antanavičiaus šūviai bei greitos „Šviesos“ atakos pagrindė kelią dar vienai šios ekipos pergalei. Vilniaus derbį „Šviesa“ laimėjo 36:27 ir įsirašė 9 pergalę. Lygiai tiek jų turi ir antroje vietoje esantis „Dragūnas“, tačiau klaipėdiečiai vieneriomis rungtynėmis žaidė mažiau.

Vilniaus „Šviesa“: Karolis Antanavičius 10, Artūras Švilpa 8, Valdas Drabavičius 7, Tomas Bernatavičius 5, Rosvaldas Ramunis 3.

HC „Vilnius“: Šarūnas Sakalauskas 8, Martynas Lapinskas 5, Karolis Antonovičius 4, Domantas Raudonius ir Lukas Ragelis po 3.

Ir toliau šalies pirmenybėse neklumpa Kauno „Granito – Kario“ rankininkai, kurie šįkart nesunkiai nugalėjo pastaruoju metu gerą žaidimą demonstruojančią Šiaulių SM „Dubysą – Guberniją“.

Praėjusiame ture be kelių savo lyderių Varėnoje žaidusi „Granito – Kario“ ekipa, šiandien savo varžovams jau smogė visu pajėgumu. Kauniečiai netruko susikrauti solidžios persvaros ir atsakyti į visus rungtynių klausimus. Jau po pirmojo kėlinio „Granitas – Karys“ turėjo 9 įvarčių persvarą (17:8). Po pertraukos legendinė Kauno ekipa apsukų nemažino ir galiausiai pergalę šventė rezultatu 38:28. Tai buvo jau 11 „Granito – Kario pergalė šiame sezone. „Vivus.lt“ rankinio lygoje Valdemaro Novickio auklėtiniai šiame sezone dar nepralaimėjo nė karto.

Arūnas Balčiūnas („Dubysa – Gubernija“): „Vidurys savaitės – neparankus laikas mums rungtynėms. „Granitas – Karys“ be abejo aukšto lygio komanda, o mums pritrūko ir nusiteikimo, ir lyderių. Prarasti kamuoliai, vėlavimas gynyboje – visa tai atsispindi rezultate.“

Mindaugas Urbonas („Granitas – Karys“): „Rungtynes be abejo vertinu teigiamai, svarbiausia, jog iškovota pergalė. Mokame save motyvuoti visoms rungtynėms ir visada norime įrodyti, jog galime. Prie tokio rezultato prisidėjo ir tai, jog varžovų gretose nebuvo kelių lyderių.“

„Granitas – Karys“: Mindaugas Urbonas 10, Modestas Štarolis ir Karolis Grigas po 6, Paulius Šarkauskas ir Mindaugas Barzdenis po 5.

„Dubysa – Gubernija“: Ugnius Ivanovas 5, Aivaras Budrys 4, Arūnas Tribė 3, Eligijus Baranauskas ir Rokas Radavičius po 2.

Varžybų rezultatai