„Vivus.lt“ rankinio lygoje – įtemptų kovų turas

2018-01-31

Dvyliktajame rankinio lygos laukia intriguojančios dvikovos, kurios pasaldintos dviem derbiais. Tiesa, nereikia pamiršti, kad vienos iš  rungtynių yra atkeltos iš gruodžio mėnesio.

Sausio 31 d.

Kauno „Granitas-Karys“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

Kauno sporto Halė 19:00

Evaldo Šemioto nuotrauka

Užtikrintai čempionate žygiuojantis „Granitas-Karys“ sieks pratęsti pergalių seriją. Varžovas ne pats stipriausias, tačiau kaip parodė ankstesnės dvikovos, gali būti itin pavojingas. Šiauliečiai jau antrą sezoną iš eilės drasko akis pripažintiems favoritams ir ateinanti dvikova neturėtų būti išimtis. Puikiu komandiniu žaidimu pasižyminti ekipa, kurią į priekį traukia ekipos lyderiai pabandys patampyti nervus savo tituluotiems varžovams. Kauniečiai, savo ruoštu, panašu, kad atsikratė banguojančio žaidimo sindromo, kuris buvo jiems būdingas ankstesniais sezonais. Tai leidžia tikėtis, kad ekipa šiemet po ilgokos pertraukos prasibraus į finalą. Kuomet tavo galimybės sezono metu vertinamos būtent taip, tu privalai įveikti Šiaulių klubą užtikrintai, išvengdamas nervingos rungtynių pabaigos. Šeimininkai akivaizdūs šios dvikovos favoritai. Sezono pradžioje kauniečiai laimėjo išvykoje 32:27. Nemažesnės persvaros reikia tikėtis ir šiame ture.

Prognozė: 75:10:15

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Vilniaus HC „Vilnius“

LEU 19:00

Klaipėdos dragūnasPastaruoju metu Vilniaus derbiai pasižymi „vienpusiu eismu“ ir tarpusavio dvikovas laimi „Šviesa“. Tačiau tai tik laiko klausimas, kada HC „Vilnius“ viską pakeis. Šiemet ne itin gerus rezultatus demonstruojanti ekipa, dėl turimų patyrusių žaidėjų, išlieka itin pavojinga. Nors pirmoji dvikova pralaimėta 24:31, vargu ar tas rezultatas trukdys HC „Vilniui“ nusiteikti maksimaliai ir padraskyti nervus tikro savo žaidimo vis dar neatrandančiai „Šviesai“. Nors būsimų rungtynių šeimininkai pastaruoju metu ir skina pergales prieš turnyrinėje lentelėje žemiau esančias ekipas, ne visos jos būna lengvos ir tokios, kokių tikėtasi. Vargo būna ir  su nominaliai gerokai silpnesnėmis ekipomis nei HC „Vilnius“. „Šviesa“ yra šių rungtynių favoritė, tačiau tą statusą dar teks įrodyti aikštelėje.

Prognozė: 60:10:30

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Klaipėdos „Dragūnas“

Alytaus sporto rūmai 19:00

dragūnas ulaKlasikinė dvikova tarp dviejų pastarųjų metų lygos finalininkų. Visas tarpusavio dvikovas praėjusiasi metais laimėję klaipėdiečiai ir dabar bus ryškūs susitikimo favoritai. Tikėtis lengvos kovos neverta, tačiau jų ginklai atrodo patikimesni ir turėtų nulemti rungtynių baigtį. „Varsa-Stronglasas“ šiame sezone kol kas nežiba – pralaimėta visiems tiesioginiams konkurentams bei nusileista „KTU“ ekipai. Į geriausiųjų ketvertą po reguliaraus sezono  Alytaus ekipa patekti turėtų, tačiau prilygti aukščiai esančios ekipoms šiai dienai yra sunku. Tačiau tai dar viena puiki proga „apšaudyti“ turimą jaunimą. Tai nėra tos rungtynės, kurias laimėti būtų gyvybiškai svarbu. Jų bus sezono pabaigoje ir tuomet kovų su stipriomis ekipomis patirties turintis jaunimas gali duoti daug naudos, o ir ekipa bus pavojingesnė. Šiai minutei prognozuojame „Dragūno“ pergalę.

Prognozė: 30:10:60

Vasario 3 d.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Varėnos „Ūla“

varsa kauneDzūkijos derbis, kuriame „šviežumo“ persvarą turės „Ūla“. Alytaus ekipos laukia sunkios rungtynės savaitės viduryje. Žinant šios ekipos sudėtį, tai gali būti šioks toks iššūkis ekipos veteranams. Vis tik suolas nėra trumpas ir jėgų turėtų užtekti. Pirmąsias tarpusavio rungtynes būsimų rungtynių šeimininkai laimėjo 34:25. Tai atspindi šiandieninį ekipų pajėgumą. Vis tik praėjusio turo dvikova su KTU parodė, kad iškritus lyderiui Ž. Micevičiui atsiranda problemų žaidime. Jei ekipa išsaugos visus savo ginklus po rungtynių su „Dragūnu“, pergalė liks Alytuje. „Ūlos“ šansai paremti greitu žaidimu. „Apibėgti“ Alytaus klubą galima, tačiau tam reikia geros dienos ir prastoko varžovų žaidimo.

Prognozė: 65:10:25

Varžybų rezultatai