„Vivus.lt“ rankinio lygoje – lentelės kaimynų dvikovos

2017-11-21

Septintajame Vivus.lt vyrų rankinio lygos ture laukia favoritų akistatos. Tikėtina, kad tarpusavyje kausis ekipos, kurios po reguliaraus sezono bus užėmusios pirmojo ketverto vietas. Kitose dvikovose intrigos taip pat neturėtų trūkti. Šiame ture ilsėsis Varėnos „Ūla“.

Lapkričio 22 d.

Kauno „Granitas-Karys“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“

Kauno sporto halė 19:00

vaidas drevinskasDėl laukiančios atsakomosios dvikovos Europos taurėse, „Granitas“ šio turo rungtynes žaidžia vidurį savaitės. Išvykoje 4 įvarčiais pralaimėję kauniečiai savaitgalį sieks atsirevanšuoti makedonams, tad nacionaliniame fronte norėtųsi ramių rungtynių, kurių metu būtų galima pailsinti lyderius, atidirbti laukiančios svarbios kovos planą. Vis tik šį kartą to padaryti nepavyks. Alytaus klubas ne tik neleis pasiilsėti kauniečiams, bet kovos tik dėl pergalės. Iš kitos pusės, stiprus varžovas, prieš dar svarbesnę dvikovą, taip pat nėra pats prasčiausias variantas. Bus galima neprarasti koncentracijos ir aukšto žaidimo lygio. Alytiškiai Taurės rungtynėse praėjusį savaitgalį turėjo rimtų problemų žaidžiant su „KTU“, bet galiausiai į kitą etapą pateko. Tad nuotaikos neturėtų būti prastos. Įvertinus ekipos pajėgumą, galbūt kokiu vienu žingsneliu ji ir atsilieka nuo „Granito – Kario“, tačiau skirtumas tarp komandų labai mentas ir laukia bekompromisė kova. Žiūrint iš reguliaraus sezono pozicijų, kauniečiai sieks įveikti Alytaus klubą ir taip artėti prie aukščiausių pozicijų reguliaraijame sezone. Vertinant laukiančią kovą Europoje, galbūt vertėtų šias rungtynes aukoti. Kauniečių treneriai geriausiai žino savo auklėtinių fizines galimybes ir tai leis jiems apsispręsti ar šią savaitę abejos rungtynės bus žaidžiamos aukščiausia pavara. Spėjame, kad taip. Prognozuojama sudėtinga „Granito“ pergalė.

Prognozė: 50:10:40

 

Lapkričio 25 d.

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Klaipėdos „Dragūnas“

LEU salė 16:30

dragūno atakaTai galėtų būti gražiausia turo, o gal net ir pirmojo rato dvikova. Dvi itin greitą rankinį propaguojančios ekipos susitinka Vilniuje, kur praėjusiame sezone vienintelį pralaimėjimą Lietuvos lygoje patyrė „Dragūnas“. Nors Vilniaus ekipa ankstesniame ture ir įveikė Alytaus „Varsą-Stronglasą“, vis tik šiuo metu VHC „Šviesa“ dar neįgavo tos formos, kuri praėjusiais metais leido įveikti klaipėdiečius namuose. Žinoma, noro ir motyvacijos netruks, tačiau šiai minutei visomis prasmėmis stipresnė atrodo „Dragūno“ ekipa. Šios ekipos treneris gali pasirinkti neįprastą sprendimą ir žaisti varžovams neparankų, lėtą ir klampų rankinį, kuris ir pačiam „Dragūnui“ nėra arčiausiai širdies, bet būtent taip galima susikurti akivaizdų pranašumą ir užtikrintai kontroliuoti rungtynes. Šiam momentui tenka konstatuoti, kad „Šviesa“ dar nepasiekė tos sezono stadijos ir sportinės formos, kuomet galėtų mesti rimtą iššūkį „Dragūnui“. Viskas turėtų keistis sezono pabaigoje. Na, o kol kas prognozuojame ne pačią lengviausią, tačiau „Dragūno“ pergalę.

Prognozė: 25:10:65

Vilniaus HC „Vilnius“ – KTU

HC Vilnius salė 14:00

Dvi ekipos, kurios turėtų prisibijoti vieni kitų, surems savo ginklus Vilniuje. „KTU“ jau pademonstravo, kad gali kautis su visomis lygos ekipomis, nors taškų kraitis ir ne pats didžiausias – 4. Vilniečiai dar liūdnesnėje situacijoje ir turi tik 2 taškus, tačiau vilniečių laukia gerokai palankesnis likęs pirmo rato tvarkaraštis. Ten galima pasiimti nemažai taškelių ir pagerinti savo situaciją. Jei pavyktų įveikti ir „KTU“, tuomet ši ekipa, po pirmojo rato, turėtų būti aplenkta. „KTU“, savo ruožtu, tai puikiai supranta ir sieks tik pergalės. Ekipa, kuri turi itin aiškų žaidimo braižą, tikrai jo nekeis ir išdegusiom akim bėgs į priekį, vos tik tokia galimybė atsiras. Vilniaus ekipos pranašumas – patirtis. Apibėgti „KTU“ tikrai nepavyks, tačiau primetus jiems nepalankų rankinį, galima kontroliuoti rungtynes ir jas laimėti. Kitas svarbus aspektas, kuris jau išaiškėjo šio sezono metu – „KTU“ kol kas sunkiai sekasi žaisti apylygių rungtynių pabaigas. Tai dar vienas HC „Vilniaus“ pranašumas. Patyrę ekipos žaidėjai išlaikys šaltus nervus ir taps itin pavojingi. Entuziazmas prieš patirtį. Kol kas norėtųsi, kad KTU išmoktų kuo daugiau aukščiausios lygos pamokų, todėl prognozuojame sunkią HC „Vilnius“ pergalę. Vis tik išmoktos kauniečių pamokos sezono pabaigoje gali būti skaudžios kitoms lygos ekipoms, galbūt ir tiems patiems vilniečiams.

Prognozė: 50:15:35

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Utenos HC „Utena“

Šiaulių sporto rūmai 14:00

dubysa gubernijaKaip bebūtų keista, tačiau panašu, kad šioje dvikovoje intrigos turėtų būti mažiausiai. Nors šiauliečiai Utenos ekipą lenkia tik tašku, šiame sezone jie demonstruoja solidų rankinį žaidžiant net ir su lygos favoritais. Šį kartą bus galimybė atsipūsti kiek lengviau. Jei pavyks tinkamai įvertinti varžovą, laukia rungtynės, kurias šiauliečiai turėtų kontroliuoti ir iškovoti pergalę. Savo ruožtu Utenos ekipa, po to, kai praėjusiame ture pavyko po labai ilgo laiko tarpo iškovoti tašką, bus užsivedę. Emociškai komanda neturi ko prarasti ir į Šiaulius važiuos kautis. Noro ir ryžto tikrai netruks, tad viskas priklausys nuo šeimininkų nusiteikimo. Šiauliečiai nominaliai yra stipresnė ekipa, bet tą dar teks įrodyti aikštelėje.

Varžybų rezultatai