„Vivus.lt“ rankinio lygoje paaiškėjo visi pusfinalio dalyviai

2017-04-06

Trečiadienio vakarą paaiškėjo visi Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos pusfinalių dalyviai. Serijas iki 2 pergalių sausu rezultatu laimėjo ir dėl kelialapių į finalą  kovos Kauno „Granitas-Karys“ ir Alytaus „Varsa-Stronglasas“ bei Klaipėdos „Dragūnas“ ir Vilniaus VHC „Šviesa“.

Vilniuje – du pratęsimai

hc-vhcAršiausia kova vėl virė sostinės derbyje – itin kovingai nusiteikusių ekipų rungtynes galima pavadinti tikra ketvirtfinalio puošmena.

HC „Vilnius“ ir VHC „Šviesa“ susitikimas klostėsi lygiosiomis – po pirmojo kėlinio rezultatas buvo  10:10, pasibaigus rungtynėms – 21:21. Buvo paskirtas papildomas laikas – du kėlinukai po 5 minutes. Jam pasibaigus rezultatas vėl buvo lygus – 25:25.

Rungtynių nugalėtojai paaiškėjo tik po pakartotinai paskirto papildomo laiko. Tuomet „Šviesos“ rankininkai išsiveržė į priekį ir žengė į pusfinalį laimėje atsakomąsias rungtynes rezultatu 35:29.

„Vilniaus“ ekipoje išsiskyrė 10 įvarčių (7 iš 7 m) įmetęs Martynas Lapinskas, 8 pridėjo Martynas Žala, 6 – Karolis Antonovičius, 2 – Paulius Verbickas, po 1 – Jūris Aganauskas, Tadas Padolskis ir Petras Raupėnas.

„Šviesai“ 10 įvarčių uždirbo Karolis Antanavičius, 9 (5 iš 7 m) – Valdas Drabavičius, 5 – Artūras Švilpa, 4 – Tadas Rasakevičius, 3 – Dovydas Kuodys, 2 – Julius Šeibokas, 1 – Laurynas Pocevičius ir Ignas Jonuška.

Tadas Rasakevičius („Šviesa“): „Rungtynės buvo labai sunkios, sunku net kalbėti. Galbūt mums padėjo jaunystė. Antrame pratęsime labai užsivedėme ir padarėme tai, ką turėjome.“

Tadas Padolskis („Vilnius“): „Labai sunku rasti žodžių. Šios rungtynės buvo emociškai sunkios, bet tokios, kokios ir turi būti atkrintamosios. Sirgaliai pamatė tikrai gražias, atkaklias rungtynes, tik gaila, kad mums pabaiga nebuvo sėkminga. Vertinu tikrai gerai, neturime niekam priekaištų.“

Intrigos nebuvo

Kitose trijose ketvirtfinalio porose intrigos praktiškai nebuvo.

Varsa-varenojeAlytaus „Varsa-Stronglasas“ šįkart pasirodė kiek geriau nei pirmoje dvikovoje (26:23) ir įveikė Varėnos „Ūlą“ rezultatu 29:22 (15:7).

Alytaus ekipai 9 įvarčius (2 iš 7 m) pelnė Gintautas Adamkevičius, 5 (1 iš 7 m) – Žygimantas Micevičius, po 4 – Rokas Lastauskas ir Aurelijus Sabonis, 3 – Irmantas Asakavičius, po 1 – Dovydas Čepulis, Robertas Paužuolis, Linas Paliušis ir Lukas Feoktistovas.

Varėnos komandoje 6 įvarčius (1 iš 7 m) įmetė Laurynas Petrušis, 5 – Gražvydas Sereičikas, po 3 – Donatas Leknickas ir Šarūnas Krisiulevičius, 2 – Rimantas Palevičius, po 1 – Kęstutis Ikasala, Gediminas Barysas ir Justas Lynikas.

Gediminas Barysas („Ūla“): „Viskas būtų buvę gerai, bet buvo praloštas pirmasis kėlinys ir dėl to toks rezultatas. Klaidų darėme labai daug, buvo daug metimų pro šalį. Antrajame kėlinyje viskas buvo atvirkščiai, kova buvo, tai matėsi puikiai. Tiesiog kovojome, stengėmės kaip galim. Ačiū mūsų sirgaliams.“

Egidijus Petkevičius („Varsa-Stronglasas“): „Nėra kuo labai pasigirti. Džiaugiamės, kad užteko dvejų rungtynių. Bandysim ruoštis pusfinaliams.“

Užtikrintas žaidimas

grifas-dragunasUžtikrintai į pusfinalį žengė Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai.

Klaipėdiečiai trečiadienį rezultatu 42:25 (19:14) nukovė Panevėžio „Grifą“. Pirmąjį susitikimą „Dragūnas“ laimėjo 20 įvarčių skirtumu – 39:19.

Trečiadienį „Dragūnui“ 7 įvarčius pelnė Modestas Vaitekūnas, po 5 – Šarūnas Ugianskis, Lukas Simėnas ir Lukas Jurys (2 iš 7 m), po 4 – Arvydas Bučius, Gintaras Cibulskis, po 3 – Mindaugas Meškauskas, Gabrielius Virbauskas, po 2 – Laurynas Simonavičius, Lukas Juškėnas, Benas Butkus.

Panevėžio ekipai po 6 įvarčius uždirbo Justas Totūraitis (1 iš 7 m) ir Erikas Vilkoicis, 4 – Gytis Naudžiūnas, po 3 – Deivydas Pocius ir Evaldas Vėta, 2 – Titas Žebelys, 1 – Arūnas Janulis.

Mindaugas Vėta („Grifas“): „Namų rungtynėse sekėsi šiek tiek geriau nei Klaipėdoje. Pirmą kėlinį atsilaikėme, antrame kėlinyje klaipėdiečiai pabėgo. Mes turėjome trumpą atsarginių suolelį, tai mums pakišo koją. Klaipėdos komanda atvyko visos sudėties, visas 60 minučių laikė rungtynių tempą ir rezultatas rodo jų pranašumą.“

Artūras Juškėnas („Dragūnas“): „Svarbu, kad baigėsi rungtynės be traumų. Pirmame kėlinyje žaidėme šiek tiek prasčiau nei turėjome. Panevėžiečiai šaunuoliai, kad kovoja, moksleiviai vaikinai rungtyniavo ir kovojo visa jėga. Pirmame kėlinyje, kai į mūsų žaidimą buvo gėda žiūrėti, jiems tikrai viskas gerai išėjo.“

Neteko persistengti

Ko gero, per daug nepavargo Kauno „Granitas-Karys“, Šiaulių „SM Dubysą-Guberniją“ įveikęs 10 įvarčių skirtumu – 34:24 (15:10). Pirmoji akistata baigėsi rezultatu 37:18 „Granito“ naudai.

Šiaulių ekipai po 5 įvarčius pelnė Egidijus Dambrauskas (2 iš 7 m) ir Arūnas Tribė, 4 – Aivaras Budrys, po 3 – Tomas Baliutavičius ir Donatas Stripeika, 2 – Gediminas Pocius, po 1 – Tomas Klungevičius ir Paulius Morkūnas.

Kauno ekipoje rezultatyviausias buvo 10 įvarčių įmetęs Modestas Štarolis, 6 (1 iš 7 m) pridėjo Mindaugas Urbonas, 5 – Deivydas Virbauskas, 4 – Karolis Grigas, po 2 – Karolis Dambrauskas, Paulius šarkauskas (2 iš 7 m), Mantas Reinys, po 1 – Vaidas Drevinskas, Tadas Bučinskas ir Manvydas Lazauskas.

Donatas Stripeika („Dubysa-Gubernija“): „Prieš rungtynes akcentavome, jog reikia sustabdyti kauniečių greitą puolimą. Manau, tai visai neblogai pavyko. Žinoma, yra kur tobulėti. Sezonas buvo sunkus, bet kupinas džiaugsmingų emocijų. Norime padėkoti mūsų miesto rankinio žiūrovams, kurie atėjo ir mus palaikė visą sezoną.

 

Varžybų rezultatai