Vivus.lt rankinio lygoje – pirmoji Pasvalio ekipos pergalė

2015-12-05

Šeštadienį Lietuvos Vivus.lt rankinio lygoje sužaistos keturios rungtynės, kuriose lygos favoritams teko pavargti dėl papildomų dviejų taškų į savo sąskaitos kraitį. Pasvalio „Kurana – SM“ 27:26 įveikė Varėnos „Ūlą, Alytaus „Almeida-Stronglasas“ nugalėjo Panevėžio HC „Grifas–Sporto gimnazija–KKSC“ komandą 31:18, HC „Vilnius“ 33:31 laimėjo prieš HC „Uteną“, o Klaipėdos „Dragūnas“ 29:26 nugalėjo VHC „Šviesą“.

Pasvalyje šeimininkai „Kurana – SM“ rankininkai iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone. Jie nugalėjo Varėnos „Ūlos“ ekipą rezultatu 27:26 (12:12). Nors rungtynių pradžioje iniciatyvą savo rankose turėjo „Ūlos“ rankininkai, kurie dar pirmojo kėlinio viduryje turėjo 4 įvarčių pranašumą, tačiau į rūbines komandos išėjo esant lygiam rezultatui 12:12. Antrajame kėlinyje tęsėsi perspektyviausių abiejų ekipų rankininkų šou. Galiausiai, sėkmingo Luko Vanago žaidimo dėka pasvaliečiai iškovojo pirmąją pergalę. Lukas Vanagas ekipai pelnė 9 įvarčius, „Ūlos“ gretose nesulaikomas buvo kitas jaunasis talentas Deivas Eidukonis, kurio sąskaitoje net 13 įvarčių.Lukas Vanagas (Pasvalio Kurana-SM) LRL nuotr.

Pakalbintas rezultatyviausias Pasvalio ekipos žaidėjas Lukas Vanagas, nulėmęs rungtynių baigtį, džiaugėsi pirmąja iškovota ekipos pergale: ,,Įspūdžiai labai geri, pagaliau iškovojome pirmąją pergalę, tikimės, kad ši pergalė mus, kaip komandą, dar labiau suvienys būsimoms kovoms ir pergalėms, kurių mums labai reikia šiame sezone.“

Kitose rungtynėse Alytuje vietos „Almeida-Stronglasas“ nugalėjo Panevėžio HC „Grifas–Sporto gimnazija–KKSC“ komandą rezultatu 31:18 (14:7). Rezultatyviausiai dzūkų gretose žaidė atakų lyderis Gintautas Adamkevičius, pelnęs 7 įvarčius, o Žygimantas Micevičius pridėjo 6. Panevėžio rankininkams daugiausia įvarčių pelnė Gytis Šmantauskas, kurio sąskaitoje 7 įvarčiai.

Vilniuje HC „Vilnius“ ekipai teko smarkiai paprakaituoti, kad iškovotų pergalę prieš turnyrinės lentelės dugne esančius Utenos rankininkus. Šeimininkai šventė pergalę rezultatu 33:31 (18:15). Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Marius Panavas, kurio sąskaitoje 7 įvarčiai. Po 6 pridėjo Petras Raupėnas ir Andrius Kliorė. Uteniškių komandoje 8 įvarčius pelnė Karolis Antanavičius, o 7 pridėjo Arūnas Urbonas ir Tomas Čiužas.

Tadas Padolskis (HC Vilnius) LRL nuotr.Po rungtynių HC „Vilnius“ žaidėjas Tadas Padolskis teigė, jog toks ekipos žaidimas netenkino visos komandos: „Šiose rungtynėse tenkina tik du taškai, daugiau niekas. Jautėsi atsipalaidavimas, nebuvo nusiteikimo, dėl to, manau, sunkiai laimėjome tik dviejų įvarčių skirtumu. Manau, jog šiose rungtynėse nesigynėme taip, kaip mes galime gintis.“, – po rungtynių mintimis pasidalino vilniečių žaidėjas Tadas Padolskis.

Sostinėje buvo žaidžiamos ir dar vienos rungtynės, kuriose VHC „Šviesa“ nusileido Klaipėdos „Dragūnui“ rezultatu 26:29 (9:16). Vilniečių gretose 8 įvarčius pelnė rezultatyviausias lygos žaidėjas Valdas Drabavičius. „Dragūnui“ 10 įvarčių pelnė Igoris Kopišinskis.

Pakalbintas vilniečių ekipos vartininkas Justinas Biekša teigė, jog nors ir pralaimėjo rungtynes, tačiau šiandien vilniečiai buvo tikra komanda: „Pirmąjį kėlinį vertinu labai blogai – daug klaidų, daug prarastų kamuolių. Nesiklijavo žaidimas. Antras kėlinys buvo žymiai geresnis. Prieš rungtynes akcentavome, kad reikia sustabdyti greitą varžovo puolimą ir patiems užpulti. Didžiausias šiandien minusas, kad neapsigynėme nuo vieno žmogaus, t. y. Mindaugo Dumčiaus, kuris ėjo kiauriai per mūsų gynybą ir buvo nesustabdomas. Didžiausias pliusas šiandien, kad kovojome iki pabaigos. Pamatėme, nors ir nesiseka, bet galim kovoti, nepasiduoti, galime išlipti iš duobės. Šiandien buvome komanda, visi žaidėme, visi kovojome ir stengėmės“.

Tuo tarpu „Dragūno“ vartininkas Aistis Pažemeckas ekipos iškovotus du taškus skyrė traumuotiems komandos draugams: „Pirmasis kėlinys buvo tikrai neblogas, o antrame kėlinyje pasidavėme emocinei kovai, greitam bėgimui, dėl to ir padarėme daug klaidų. Visi minusai šiandien prasidėjo antrame kėlinyje, kai atsipalaidavome, negrįžome į gynybą, aš pats atmušiau mažiau metimų antroje rungtynių pusėje ir taip viskas susidėjo. Pirmame kėlinyje gerai pradėjome, gerai startavome, susikrovėme persvarą ir buvo lengviau žaisti. Prieš rungtynes kalbėjome, kad turime įvykdyti viską, ką tarėmės – paruošti metimai, išpildytos progos, kurias susikuriame. Šios dienos pergalę skiriame savo traumuotiems komandos draugams – Lukui Juriui, Karoliui Bliuvui, Mindaugui Meškauskui“.

Pasibaigus aštuntam lygos ratui lyderių pozicijas užima Alytaus „Almeida-Stronglasas“ ir Klaipėdos „Dragūnas“, kurių sąskaitose po 14 taškų.