„Vivus.lt“ rankinio lygos pusfinalių mozaikos

2017-04-19

Lietuvos Vivus.lt vyrų rankinio čempionate atėjo pusfinalių metas. Juose kaunasi ekipos, kurios puikiai pažįsta vieną kitą, o šiame sezone tarpusavyje jėgas aiškinosi ne tik reguliariajame sezone, bet ir taurės varžybose.

Visos keturios ekipos į pusfinalius pateko po dviejų rungtynių laimėdamos serijas 2:0. Išskirti būtų galima Vilniaus VHC „Šviesą“, kuriai dar prireikė ir dviejų pratęsimų, tam, kad palaužtų varžovus Vilniaus miesto derbyje.

Balandžio 19 d.

Klaipėdos „Dragūnas“ – Vilniaus VHC „Šviesa“

Neptūno sporto salė 19:00

Šio sezono tarpusavio dvikovos – 3:0. 34:29 (Klaipėdoje), 16:21 (Vilniuje), 28:23 (Taurė)

vhc dragDvi greičiausią rankinį lygoje propaguojančios ekipos turėtų padovanoti nuostabų reginį. Vis tik šiame sezone jau buvo įrodyta, kad „Dragūnas“ gali primesti varžovams nepalankų lėtą ir klampų žaidimą. Kaip ten bus Klaipėdoje – spėlioti sunku, tačiau tie kas tiki šeimininkų pergale, neturėtų jaustis itin užtikrinti ir tam yra svarių priežasčių. Vilniečiai sieks septintosios pergalės iš eilės čempionate. Pastarąjį kartą pralaimėta vasario pradžioje, beje, tam pačiam „Dragūnui“. Sostinės ekipos žaidimo kreivė sezono antrojoje pusėje nuolatos kilo aukštyn ir panašu, kad pasiekė aukščiausią tašką. Ir taurės pusfinalyje buvo pralaimėta „Dragūnui“, tačiau galimybių švęsti pergalę ten tikrai buvo. Jei vilniečiams būtų šyptelėjusi sėkmė, kurios tądien jiems trūko, viskas galėjo baigtis kitaip. Bet kokiu atveju, VHC „Šviesai“ tie trys pralaimėjimai tarpusavio rungtynėse nedarys jokio įspūdžio, lygiai taip pat kaip ir klaipėdiečiams jų varžovų pagerėjęs žaidimas. Abi ekipos į aikštelę eis kautis ir laimėti. Kiek geresnius šansus turi „Dragūnas“, kurio sudėtis stipresnė, bet panašu, kad Vilniaus ekipos entuziazmas ir noras pratęsti gerą sezoną bus didesnis. Pažiūrėsime ar to užteks. Apskritai vertinant šią porą, galima teigti, kad per pastaruosius keletą metų tai yra realiausias šansas užbaigti „Dragūno“ sezoną dar pusfinalyje, nepaisant to, kad klaipėdiečiai yra favoritai. Šiandieninė „Šviesa“ yra „peilis“ bet kuriai ekipai.

Prognozė 65:35

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Kauno „Granitas-Karys“

Alytaus sporto rūmai 19:00

Šio sezono tarpusavio rungtynės – 2:2. 32:23 (Kaune), 26:20 (Alytuje), 23:30 ir 26:25 (Taurė)

varsa_granDvi ekipos, kurios jau ne pirmus metus susitiks pusfinalyje, puikiai pažįsta viena kitą. Nereikia pamiršti ir tų dviejų bonus rungtynių taurės ketvirtfinalyje, kuomet „Granitas-Karys“ kiek netikėtai lengvai eliminavo Alytaus klubą. Apskritai čempionai sezono pabaigoje nežiba ir atrodo pažeidžiami. Didžiąją dalį jų žaidėjų sudaro patyrę rankininkai ir labai panašu, kad sezono pabaigoje jų elementai po truputį sėda. Kauno „Granitas-Karys“ žaidžia eilinį sezoną, kuomet iš jų tikimąsi nemažai. Tiesa, šį kartą šansų nustebinti savo gerbėjus kauniečiai turi pakankamai. Šiemet jau ne kartą jie įtikinamai įveikė savo varžovus. Pastaruoju metu Kauno klubas atrodo stabilesnė ir mažiau banguojanti ekipa už būsimus varžovus. „Varsa-Stronglasas“ gali remtis jau minėta patirtimi ir individualiu meistriškumu. Namų sienos gali būti taip pat svarbus faktorius, ypač įvertinus tai, kad Alytaus ekipos rungtynės yra geriausiai lankomos lygoje, palaikymas ne butaforinis, o abi ekipos tarpusavyje šiemet laimi tik namuose. Vis tik šioje poroje favoritais reiktų laikyti kauniečius. Per plauką, bet šiai minutei jie atrodo įtikinamiau ir paruošę daugiau gerai funkcionuojančių ginklų. Alytiškių noras revanšuotis už pralaimėjimą taurės varžybose gali būti nukeltas kitiems metams, o čempionų titulas prarastas jau pusfinalyje.

 

Prognozė 45:55

Varžybų rezultatai