Vyriausios amžiaus grupės rankininkai užbaigė atvirąjį Lietuvos rankinio čempionatą

2017-05-29

mainlogoPaskutinį  gegužės savaitgalį visi rankinio meistrai susitiko paskutiniame VII-ajame ture Aizkrauklėje, Latvijoje. Šiame ture nestigo aistrų, skaičiavimų, kovos. Kai kurios komandos jau važiavo užtikrintos dėl vietos, kai kurioms reikėjo gerai padirbėti, kad pakilti laipteliu aukščiau, ar išlaikyti poziciją turnyrinėje lentelėje.

Kaip bebūtų gaila, bet čempionate dalyvavo ne visos komandos, neatvyko 3 komandos. Dėl šios priežasties vyrai, tiek +35 amžiaus grupės, tiek +45 amžiaus grupės žaidė rato sistema, o moterys žaidė tik dviem pogrupiais.

+35 Vyrų amžiaus grupėje dėl vietos jau buvo užtikrinti Vilniaus komanda HC „Viesulas-MV“. Puikiai sužaidę visą sezoną, šiame ture jie žaidė savo malonumui ir tapo tiek VII turo nugalėtojais, tiek čempionato pirmos vietos nugalėtojais. Antrąją vietą turnyre užėmė Varėnos komanda RK „Šmarškai“, trečiąją – Pasvalio vyrai RK „Rankininkas“.  Šios dvi komandos surinko po lygiai taškų įskaitinėje lentelėje.  Jų vietas sprendė, kuri komanda visuose turuose iškovojo aukštesnes vietas. Taigi  trečios vietos nugalėtojais tapo varėniškiai, o ketvirti liko Pasvalio vyrai. RK „Kauno Ąžuolo“ rankininkai dėl žaidėjų trūkumo į pagalbą pasikvietė savo klubo moteris ir turnyre užėmė ketvirtąją vietą, tai jiems nesutrukdė būti sidabro medalių nugalėtojais. Penktąją vietą užėmė Zarasų komanda RK „Senasis Ežeras“.

+45 Vyrų amžiaus grupėje užtikrinti buvo RK „Žemaitijos“ rankininkai, jie turėdami didelę taškų persvarą sužaidė puikiai ir taip įrodė, kad yra verti aukso medalių.  Antrąją vietą turnyre užėmė latviai Priekule/Vainode, jie bendroje įskaitoje liko ketvirti. Nors Kauno „Ąžuolo“ vyrai turnyre užėmė trečiąją vietą, jiems tai nesutrukdė būti antros vietos savininkais. Ketvirtąją vietą užėmė komanda iš Alytaus RK „Dzūkija“, bendroje įskaitoje jie tapo bronzos medalių nugalėtojai. Penkti liko Elektrėnų komanda RK „Energija“ .

Tuo tarpu visos įdomybės vyko moterų grupėje. Vienintelė komanda, kuri galėjo sau leisti žaisti atsipalaidavus buvo Kauno „Ąžuolo“ moterys. Joms jau buvo užtikrinta pirma vieta ir nieks nebūtų galėjęs jų pasivyti, nors turnyre jos užėmė 5-ąją vietą. Taip jos papildė Kauno „Ąžuolo“ klubo medalių kraitį. Pirmąją vietą laimėjo Klaipėdos komanda „Jūra“, jos bendroje įskaitoje užtikrintai buvo antros vietos laimėtojos ir pasipuošė sidabro medaliais. Antrąją vietą turnyre užėmė latvių komanda HC „Ogre“ ir tik vieno taško skirtumu nuo Šiaulių komandos bendroje įskaitoje liko šeštos. Atkaklesnė kova vyko dėl trečios vietos bendroje įskaitoje, dėl jos kovojo net trys komandos iš Vilniaus, Pasvalio ir Šiaulių. Pogrupiuose užėmusios antrą vietą vilnietės ir pasvalietės susitiko finale dėl trečios vietos. Trečiąją vietą užėmė Vilniaus  MRK komanda ir tapo bronzos medalių savininkės, ketvirtos liko Pasvalio „Eglutės“. Šeštą vietą užėmusios šiaulietės, bendroje įskaitoje liko penktos. Septintąją vietą užėmė latvės, bendroje įskaitoje užėmė paskutinę devintąją vietą. Aštuntą vietą užėmė Kauno „Santakos“ komanda.

Dėkojame visoms komandoms dalyvavusioms čempionate, susitiksime kitame sezone!

Varžybų rezultatai