2019-aisiais oficialiose tarptautinėse varžybose startuos 9 Lietuvos rankinio rinktinės, o Klaipėdoje vyks Europos U-19 merginų čempionatas

2019-01-03

Lietuvos rankiniui 2019 – ieji metai bus išties intensyvūs, o rankinio gerbėjai mūsų arenose galės stebėti aukščiausio lygio kovas. Net devynių Lietuvos rankinio rinktinių per ateinančius metus laukia kovos Europos čempionatuose bei kituose oficialiuose tarptautiniuose turnyruose, o liepą Klaipėda pakvies į Europos merginų B diviziono čempionato kovas.

Vyrų ir moterų rinktinės sieks kelialapio į Europos čempionatą

Lietuva2018-ųjų pabaiga Lietuvos vyrų rankinio rinktinei buvo nesėkminga. Europos čempionato atranka prasidėjo dviem pralaimėjimais – Prancūzijos bei Portugalijos rinktinėms. Nors situaciją lietuvaičiai apsisunkino, tačiau niekas kovoje dar neprarasta. Pirmieji du mūšiai šiais metais mūsų vyrų laukia balandžio mėnesį, kuomet du kartus iš eilės bus žaidžiama su Rumunijos rankininkais. Namų rungtynes su rumunais Lietuvos vyrų rankinio rinktinė balandžio 14. žais Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Birželio mėnesio viduryje Lietuvos vyrų rinktinės lauks dar du susitikimai – namuose bandysime nuginkluoti Prancūzijos rankininkus, o išvykoje sieksime revanšo susitikime su Portugalija.  Į Europos čempionatą patenka pirmosios dvi grupės komandos bei 4 geriausios visų grupių trečiosios rinktinės.

Europos čempionato atrankos varžybos laukia ir Lietuvos moterų rankinio rinktinės. Tiesa, lietuvaitės savo varžovių šioje atrankoje dar nežino. Jas mūsų šalies rinktinė sužinos šių metų pavasarį, o kovas į senojo žemyno finalinį etapą pradės jau 2019-ųjų metų rudenį.

Klaipėdoje – Europos U-19 merginų čempionatas

merginos 17Vienas svarbiausių renginių 2019 – aisiais metais Lietuvos rankiniui bus Klaipėdoje organizuojamas Europos merginų iki 19 metų čempionato B divizionas. Jame kaip vienos iš pagrindinių favoričių varžysis ir mūsų šalies rankininkės. 2017-ųjų vasarą Klaipėdoje buvo rengiamas U-17 čempionatas ir jame puikiai pasirodę mūsų šalies merginos užėmė antrąją vietą. Tos pačios amžiaus grupės merginos dabar mūsų šalies garbę gins jau U-19 pirmenybėse.

Viso mūsų šalį čempionato metu aplankys 7 užsienio šalių rinktinės – Čekijos, Turkijos, Farerų Salų, Kosovo, Makedonijos, Šveicarijos ir Gruzijos.  Mūsų merginų rinktinė iš pradžių grupėje susigrums Makedonijos Šveicarijos ir Gruzijos nacionalinėmis komandomis. Rungtynės, kaip ir prieš du metus vyks puikiai Europos rankinio federacijos įvertintoje, Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

7 jaunimo rinktinių laukia tarptautiniai startai

Be Klaipėdoje vyksiančio Europos U-19 merginų pasirodymo dar 6 skirtingų amžiaus grupių rinktinės startuos 2019 – aisiais metais.

Merginų U-17 rinktinės laukia tolima kelionė į Gruziją, kur jų lauks Europos čempionato B diviziono kovos. Tos pačios amžiaus grupės merginos vyks ir į Lenkiją, tačiau ten vyks jau paplūdimio rankinio čempionatas. Pirmą kartą jame varžysis ne tik mūsų šalies merginos iki 17 metų, bet ir vaikinų tos pačios amžiaus grupės rinktinė, kurios laukia dar startas Europos „Open“  jaunių čempionate Švedijoje, Partillės mieste.  Dviem metai jaunesnių merginų (U-15) rinktinė ateinančiais metai vyks į Švedijos mieste Karlstadte vykstančias Baltijos jūros šalių jaunių žaidynes. Ten pat varžysis ir šios amžiaus grupės vaikinų rinktinė.

Jaunųjų rankininkų lauks ne tik kovos su bendraamžiais iš užsienio, bet ir tarpusavyje. Šalyje bus organizuojamos net 12 skirtingų amžiaus grupių Lietuvos rankinio čempionatai, o patys jauniausieji rankininkai ir rankininkės žais 6-iose Lietuvos mini rankinio pirmenybėse.

Klubai kovos dėl LRF taurės bei supertaurės

feoktistovas taurė2019-ųjų metų kovo pradžioje keturios pajėgiausios šalies vyrų bei moterų komandos susigrums dėl „CBet“ LRF taurės. Dvi dienas vykstančios finalo ketverto varžybos visuomet tampa puikiu reginiu rankinio gerbėjams, o stipriausioms vyrų ir moterų ekipoms atitenka prestižinis trofėjus. Praėjusiais metais juo džiaugtis galėjo dvi Kauno komandos – „Granitas – Karys“ (vyrų) ir „ACME – Žalgiris“ (moterų).

Įprasta tampa jau kova ir dėl LRF supertaurės. Šiomis varžybomis duodamas startas naujajam rankinio sezonui, o finalai žaidžiami prieš Lietuvos moterų rankinio lygos bei Lietuvos rankinio lygos kovų pradžią. Dėl šio trofėjaus sutinka praėjusio sezono LRF taurės nugalėtojas bei lygos čempionas.

Pastaruoju metu vis grandioziškesniu renginiu tampa ir LRF I-osios lygos finalo ketvertas. Prieš du metus jis buvo rengiamas Garliavoje, o praėjusiais metais Vilniuje. LRF I-ąją lygą laimėjusi ekipa įgauna teisę pretenduoti į aukščiausiąją mūsų šalies lygą.

 

 

Varžybų rezultatai