Jaunieji rankininkai išmėgino jėgas su užsienio klubais

2015-09-29

Lietuvos jaunučių mergaičių ir vaikinų rankinio rinktinės savaitgalį varžėsi su užsienio klubinėmis komandomis.

Lietuvos mergaičių (2000 m. ir jaunesnės) rinktinė Vilniuje žaidė dvejas draugiškas rungtynes su Minsko „BNTU-BelAZ“ klubo jaunučių komanda. Rinktinės treneris Karolis Kaladinskas varžovėms parengė dviejų sudėčių rinktines. Pirmąją dieną rungtyniavo pirmoji rinktinė, kuri su varžovėmis iš Baltarusijos sužaidė lygiosiomis 34:34 (17:16). Rezultatyviausiai lietuvaičių gretose rungtyniavo Karolina Čekuolytė, pelniusi devynis įvarčius. Septynis taiklius metimus atliko Akvilė Tolvaišaitė, penkis kartus pasižymėjo Ūla Šyvytė.

Antrąją dieną rungtyniavo antroji Lietuvos rinktinė, kuri turėjo pripažinti Baltarusijos klubo pranašumą 28:33 (15:17). Aušra Šponė pelnė aštuonis įvarčius, Samanta Drunkulytė ir Greta Makovskytė varžovių vartus taikliai atakavo po keturis kartus.
Treneris K. Kaladinskas po rungtynių akcentavo pagrindines klaidas, kurios neleido siekti geresnių rezultatų: „Pirmose rungtynėse atsiskleidė prastas linijų atsitvėrimas, nesugebėjimas tinkamai atitverti, užsiimti pozicijos. Daug klaidų gynyboje. Prastas pataikymas iš toli, tai vyksta tada, kai įžaidėjos pamiršta vadovauti ir prasideda savivaliavimas ir pavieniai veiksmai. Individualiai lietuvės buvo silpnesnės, ypač klaidinamųjų judesių atžvilgiu tiek puolant, tiek ginantis.“

Kalbėdamas apie antrąsias rungtynes treneris taip pat turėjo pastabų: „Prastas kraštų pataikymas, didelės spragos ginantis viduryje, dėl pamirštos elementarios komunikacijos tarp gynėjų, tragiškas pataikymas iš toli ir per didelis klaidų skaičius lėmė pralaimėjimą. Blogai ir tai, kad situacijas kūrė tik A. Šponė ir G. Makovskytė, todėl rungtynių pabaigoje iš nuovargio atsirado bereikalingos klaidos. Tačiau pagirtina tai, kad tiek pirmą, tiek antra dieną buvo geras kovingumas. Klaidos ištaisomos, tik reikalingos ne tik rungtynės kartu, bet ir bendros kelių dienų treniruotės pobūdžio stovyklos žaidimo plano aiškinimuisi ir žaidimo šlifavimui.“

Tuo tarpu Lietuvos berniukų rinktinė rungtyniavo Estijoje Polva Cup turnyre, kur rungėsi vyresnių 1999 m. gimimo berniukų amžiaus grupėje. Pogrupio varžybose lietuviai 29:22 nugalėjo Ludzos komandą iš Latvijos bei 31:22 Valga Kaval klubą iš Estijos, tačiau 23:27 turėjo pripažinti šeimininkų Polva SK klubo rankininkų pranašumą.

Pusfinalyje Lietuvos rinktinė susitiko su HC Tallas/Tallinna SK klubų jungtine komanda ir pralaimėjo minimalia persvara 16:17. Tad mažajame finale teko varžytis dėl trečios vietos, kur 20:25 nusileista Viljadi SK ekipai. Lietuvos jaunučių rinktinei teko tenkintis ketvirtąja vieta turnyre, o nugalėjo Polva SK. Šioje amžiaus grupėje be Lietuvos rinktinės dar rungtyniavo kelios sporto mokyklų komandos iš Lietuvos. Varėnos komanda šioje amžiaus grupėje užėmė šeštąją vietą, o Molėtų rankininkai liko aštunti. Dvejais metais jaunesnių rankininkų grupėje (2001 m. ir jaunesni) Molėtų sporto centro komanda užėmė septintąją vietą. Šioje amžiaus grupėje nugalėjo Minsko SKA rankininkai. Jauniausioje grupėje (2003 m. ir jaunesni) taurę iškovojo Polva SK pirmoji komanda, Molėtų sporto centro ekipa turėjo tenkintis septintąja vieta.

Varžybų rezultatai