LRF prezidento šventinis sveikinimas

2015-12-23

Antanas SkarbaliusGerbiamoji Lietuvos Rankinio Bendruomene,

Džiugu, kad Šv. Kalėdas pasitinkame ir 2015-uosius metus palydime tais metais, kai susitelkę ir darniai rankinį kartu plėtojo visi dalyviai –  ir  žaidėjai, ir treneriai, ir teisėjai, ir organizatoriai.

Kaip gyvas mikroorganizmas 2015-aisiais metais pradėjo funkcionuoti net 10 Lietuvos rinktinių, po šešerių metų pertraukos tarp geriausių Europos 16 rinktinių vasarą Ispanijoje Valensijos mieste varžėsi Lietuvos merginų rinktinė, pirmą kartą Universiadoje dalyvavo Lietuvos vyrų studentų rinktinė.

Laimėtas EHF mini rankinio SMART projektas, kuris sudarys galimybes rankinį populiarinti Lietuvoje net trejus metus, pradėta dalyvauti ERASMUS+ projekte, Tarptautinio ir Lietuvos olimpinio komiteto bei IHF  institucijų lėšomis vykdyti Lietuvos rankinio trenerių kvalifikacijos tobulinimo kursai, su EHF pasirašyta trenerių kvalifikacijos ir tobulinimo RINCK konvencija ne tik sudarė galimybes Lietuvos rankinio treneriams būti pripažintais Europos šalyse, bet kartu juos ir įpareigojo atitikti Europos rankinio trenerių kvalifikacijos standartams bei  nuolat tobulėti. Kvalifikuotai visą minėtą veiklą koordinavo Federacijos sekretoriato kompetentingi rankinio ekspertai.

Kitais metais Lietuvos rankinio bendruomenės laukia ypač svarbūs iššūkiai: vasaros pabaigoje Kaune rugpjūčio mėnesį vyks Europos čempionato B diviziono jaunių U18 varžybos, įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinės sieks patekti į Europos ar pasaulio čempionatų finalinius etapus, pirmą kartą paplūdimio mergaičių rinktinė dalyvaus Europos čempionate, net trijuose miestuose vyks tarptautinis seminaras rankinio ir kūno kultūros mokytojams, bus pradėti licencijuoti rankinio treneriai, toliau tobulinama Lietuvos varžybų vykdymo ir rankinio viešinimo sistema.

Linkiu visiems prasmingų Šv. Kalėdų, įdomios Naujųjų 2016-ųjų metų nakties.

Linkiu visiems žaidėjams – kūrybiško žaidimo,
visiems teisėjams – skardžių švilpukų,
visiems organizatoriams – išmintingų sprendimų,
visiems anksčiau žaidusiems rankinį – susitelkti ir padėti plėtoti Lietuvos rankinį.

Antanas Skarbalius
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas

2015-12-23

Varžybų rezultatai