Čempionų lygos ketvirfinalyje: gigantų mūšiai

2016-04-23

Šaltinis: Topsport.lt

rankinis-cempionu-lygaSavaitgalį prasideda rankinio Čempionų lygos ketvirtfinalio kovos. Deja, bet jose neišvysime lietuviškų akcentų – Aideno Malašinsko Zaporožės „Motor“ ir Povilo Babarsko Celjės „RK Lasko Pivovarna“ iš šių kovų jau pasitraukė. Tačiau ketvirtfinalio poros intriguoja neabejotinai visus rankinio mėgėjus. Siūlome susipažinti su Lietuvos rinktinės žaidėjo Gintaro Cibulskio prognozėmis, kurios buvo paskelbtos Topsport.lt tinklapyje.

Ekipoms ketvirtfinalyje teks kautis dvejose rungtynėse, o į finalo ketvertą pateks per dvejas rungtynes geriau pasirodžiusios ekipos. Tad pirmosios dvikovos be galo svarbios. Namuose žaisiančioms ekipoms tai šansas susikrauti „atsargą“ išvykos rungtynėms, tuo metu jų varžovai sieks į savo teritoriją atsivežti palankų rezultatą. Savo įžvalgomis apie laukiančias dvikovas pasidalino ir Lietuvos rankinio rinktinės žaidėjas Gintaras Cibulskis.

THW „Kiel“ – „Barcelona“

Net neabejojama, kad Kylio arena bus sausakimša, o dvikovą stebės daugiau nei 10 tūkst. žiūrovų. Abi ekipos turi ilgą ir margą tarpusavio dvikovų istoriją, tad šių dviejų Europos rankinio gigantų mūšis laukiamas su nekantrumu. Abi ekipos kartu yra iškovojusios vienuolika šio turnyro trofėjų.

Kylio ekipa sieks susigrąžinti paskutinį kartą 2012 m. iškovotą trofėjų. Tuo metu jų varžovai yra dabartiniai čempionai, o įveikti čempionus visuomet yra sudėtinga užduotis.

Istoriškai Kylio ekipa beveik visada su katalonais pirmąsias rungtynes žaisdavo namie ir jas laimėdavo. Tačiau svečiuose išsaugoti pranašumo nepavykdavo. Buvo keletas išimčių, tačiau vis tik prisiminimai palankesni ateinančių rungtynių svečiams. Vieni kitų arenose šie klubai laimi labai retai.

„Manau, kad didžiausias susidomėjimas bei įdomiausia kova bus šioje poroje. Manau, jog ir bukmekeriams turi būti sunku nustatyti koeficientą lažybų punktuose. Aš labiau linkęs tikėti Barselonos pergale, šiemet ji atrodo labai stipri ir stabili komanda.  Šios poros nugalėtojas turėtų žaisti ir finale“,- pirmosios poros akistatą vertina G. Cibulskis.

PSG – HC „Prvo plinarsko drusto“

Paryžiaus ir Zagrebo atstovų mūšis kelia mažiau intrigų. Sunkiai aštuntfinalio barjerą įveikę Balkanų atstovai susidurs su galinga PSG ekipa, kuri reguliariajame sezone pademonstravo geriausius rezultatus tarp visų ekipų ir pralaimėjo tik dukart bei iškovojo 12 pergalių. Teko ekipoms reguliariajame sezono du kartus susitikti tarpusavyje. Abi pergales ten iškovojo paryžiečiai. Namuose laimėta 34:23, išvykoje 25:23. Sunku būtų tikėtis, kad vieni iš šio sezono favoritų neįveiktų ketvirtfinalio barjero. Zagrebo ekipai reikės neįtikėtinos sėkmės norint keliauti toliau.

„Kitame etape PSG turėtų būti be didesnės konkurencijos. Bet, be abejo, niekada nereikia pamiršti Balkanų šalių kovingumo, pas juos visuomet būna labai sunku žaisti. Bet mano nuomone PSG gan tvirtai žengs i pusfinalį“, – prancūzų triumfu neabejoja G.Cibulskis.

HC „Vardar“ – MVM „Veszprem“

Makedonų pasididžiavimas „Vardar“ klubas pabandys prasibrauti į finalo ketvertą per vengrų galvas. Makedonai kol kas nė karto nebuvo patekę tarp keturių geriausių sezono ekipų, tuo metų „Veszprem“ turi pakankamai nemažai patirties kaunantis dėl pagrindinio trofėjaus. Dvejus pastaruosius metus jie žaidė finaliniame ketverte, o praėjusiais metais netgi kovėsi finale. Tad ekipa patyrusi ir subrendusi bei bus pasiruošusi priimti makedonų iššūkį. Bendrai paėmus, tikėtina, kad intriga poroje bus, tačiau vengrai turi pranašumą, kurį ir pasistengs įrodyti.

„Labai įdomus ketvirtfinalis tarp Makedonijos ir Vengrijos komandų. Tarpusavyje jie turi nesuvestų sąskaitų, tad tai irgi nenuspėjama pora. Vis tik nežymiai stipresnė yra Vengrijos komanda, tad ji turėtų žengt i pusfinalį“,- dar dvi komandas pristato ir jų tarpusavio kovų baigtį prognozuoja G. Cibulskis.

SG „Flensburg-Handewitt“ – KS „Vive Tauron Kielce“

Ne itin užtikrintai į ketvirtfinalį patekę būsimų rungtynių šeimininkai siekia susigrąžinti prarastą šlovę. 2014 m. čempionai praėjusiais metais finalo ketverte nežaidė, tad šiemet keliamas tikslas į jį sugrįžti. Tuo metu lenkų ekipa sieks pratęsti savo sėkmingų sezonų seriją ir antrus metus iš eilės žaisti su geriausiais. Praėjusiais metais teko pripažinti varžovų pranašumą pusfinalyje, šiemet taikiklyje finalas. Ekipa reguliariajame sezone namuose nepralaimėjo „Barcelona“ klubui, o svečiuose sugebėjo juos ir įveikti. Dar viena įdomi dviejų ekipų serija, kurios pabaigoje rankas į viršų turėtų kelti lenkai.

„Ketvirtoji pora taip pat verta dėmesio. Lenkai turi subūrę elitinę komanda, kuri jau antrus metus is eilės demonstruoja puikų ir brandų rankinį. Bet jų varžovas irgi yra ne pėsčias. Flensburgo komanda visąlaik labai gerai pasirodo atkrintamosiose kovose ir gali eliminuoti net Čempionų lygos favoritus ar net tapti čempionais. Kažkodėl manau, kad lenkams gali nepasisekti šį kartą ir Flensburgo ekipa žais pusfinalyje“,- liūdnas prognozes kaimynų klubai pateikė G. Cibulskis.

Rinktinės žaidėjas neapsiribojo ketvirtfinalių burtais ir drąsiai prognozuoja ir tolimesnius etapus. „Mano nuomone, finaliniame ketverte turėtų žaisti „Barcelona“, „Veszprem“, PSG ir Flensburgo ekipos. O finalinės kovos yra neprognozuojamos, bet čempiono titulą kabinčiau Barselonos komandos rankininkams, kurie finale įveiks PSG ekipą.

Varžybų rezultatai