Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje – lyderių akistatos

2016-11-18

Septintajame Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos ture atėjo įdomiausių kovų metas. Bent jau tokią nuomonę galima susidaryti žvilgtelėjus į laukiančias akistatas. Tarpusavyje kausis pirmojo ketverto ekipos.

Vienos šio turo rungtynės buvo sužaistos lapkričio 5 d. Tuomet Panevėžio „Grifas-R. Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ išvykoje 31:20 įveikė Utenos HC „Utena“ klubą. Kartu su šiomis ekipomis septintajame ture ilsėsis ir Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“.

Lapkričio 19 d.

Vilniaus HC „Vilnius“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“

HC „Vilnius“ salė 14:00

varsaČempionai atvyksta į Vilnių, kur lengva niekada nebūna. Kol kas be pralaimėjimų žengiantys alytiškiai šioms rungtynėms turėtų ruoštis itin atsakingai. Geriausią gynybą demonstruojanti ekipa be jokios abejonės ir toliau kliausis šiuo savo ginklu. Puolime didesnių problemų taip pat nėra. Žygimanto Micevičiaus ir Gintauto Adamkevičiaus tandemas dalinasi pirmąsias pozicijas rezultatyviausių žaidėjų sąrašuose. Jie pelno atitinkamai po 7,2 ir 7 įvarčius per rungtynes. HC „Vilnius“ turės savų ginklų. Visų pirma – kovingumas. Vilniečių namų arenoje kritusių grandų sąrašas nėra trumpas. Savų sirgalių palaikomi vilniečiai, jei nebus juoda diena, turėtų kibti į atlapus čempionams ir galbūt juos net ir įveikti. Vilniuje būna visko, čia krenta ir norvegai.

Prognozė: 30-15-55

VHC „Šviesa“ – Varėnos „Ūla“

LEU salė 16:00

Tikri rankinio mėgėjai Vilniuje turės galimybę pasimėgauti dvejomis rungtynėmis. Turo tvarkaraštis tą padaryti leidžia. Šioje dvikovoje be jokios abejonės favoritais bus laikomi sostinės rankininkai. Tačiau turnyrinėje lentelėje Varėnos klubas rikiuojasi aukščiau, nes yra iškovojęs viena pergale daugiau. Vilniečiai demonstruoja geresnę gynybą, bet prastesnį puolimą. Šiuo metu užimama pozicija, ko gero, neatspindi jų tikrojo pajėgumo. O tai reiškia, kad šeimininkai bus motyvuoti įveikti kaimynus turnyro lentelėje ir juos aplenkti. „Ūla“ pastarosiose dvejose rungtynėse šventė pergales ir sieks trečiosios. Nuotaikos ir pasitikėjimas savimi turėtų būti aukštame lygyje. Vilniečiams koją gali kišti ir pakankamai jauna sudėtis. Atėjo laikas skinti pergales, o tai papildomas spaudimas šios ekipos žaidėjams. Iš kitos pusės – visada gali remtis Valdu Drabavičiumi. Sirgaliai pasiilgo dviženklių skaičių jo įvarčių statistikoje.

Prognozė: 50-10-40

Lapkričio 23 d.

Kauno „Granitas-Karys“ – Klaipėdos „Dragūnas“

Kauno sporto halė 19:15

dragguNeįtikėtinas mūšis laukia ir Kaune. Laimėjusi ekipa ne tik įveiktų viena iš konkurentų dėl pirmosios pozicijos reguliariajame sezone, bet ir po šio turo turėtų galimybę pakilti į lentelės viršūnę (jei pralaimės Alytaus klubas). Jau ne pirmą sezoną kalbama, kad kauniečiai pribrendo skambesnėms pergalėms. Siekiant tų pergalių, svarbu įveikti varžovus ir patikėti savo jėgomis bei atsikratyti psichologinės naštos. Pastarųjų tarpusavio rungtynių serija palanki klaipėdiečiams. Svečiai į Kauną turėtų atvykti nusiteikę sužaisti kol kas sunkiausias sezono rungtynes nacionalinėse pirmenybėse. Juolab, kad ekipą paliko vienas iš lyderių Igoris Kopyšinskis, kuris išvyko rungtyniauti į Islandiją. Tai rimtas nuotolis, tuo pačiu ir šansas jauniesiems rankininkams įrodyti savo vertę. Klaipėdos komanda visą laiką išsiskyrė pasitikėjimu ir tikėjimu savo jaunaisiais žaidėjais net ir sunkiausiose akimirkose. Tuo metu Kauno ekipa savaitgalį pademonstravo savo stiprybė – Baltijos taurės kovose daugiau nei po 10 įvarčių skirtingose rungtynėse pelnė Vaidas Drevinskas ir Modestas Štarolis. Kas bus jų lyderis šioje dvikovoje? Juo gali tapti bent 6 rankininkai, tad klaipėdiečiams nė vienam varžovui leisti laisvai kvėpuoti nebus galima.

Prognozė: 60-10-30

 

Varžybų rezultatai