A.Malašinskas rungtyniaus stipriausioje Europos rankinio lygoje

2022-07-13

Penkis kartus geriausiu Lietuvos metų rankininku išrinktas Aidenas Malašinskas debiutuos stipriausiame Europos šalių čempionate. 36-erių metų įžaidėjas pasirašė kontraktą su „Melsungen“ klubu, rungtyniaujančiu aukščiausioje Vokietijos lygoje. Vokietijos „Bundesliga“ yra Europos rankinio federacijos (EHF) nacionalinių lygų reitingo lyderis.

Aidenas Malasinskas_3

Pastarąjį sezoną A. Malašinskas pradėjo EHF Čempionų lygoje rungtyniavusiame Zaporižės „Motor“ klube, tačiau dėl prasidėjusio karo buvo priverstas palikti Ukrainą ir sezoną baigė Ispanijos Leono „Ademar“ komandoje.

„Iki sezono pabaigos turėjau galiojantį kontraktą su veiklą sustabdžiusiu „Motor“ klubu ir kol tęsėsi čempionatas, atsisakiau derybų su visais kitais klubais. Tačiau su Ukrainos čempionais ankstesnė sutartis baigėsi. Tapau laisvuoju agentu, nes klubas negalėjo vykdyti naujo kontrakto sąlygų. Tik tada pradėjau žvalgytis ir domėtis kitų komandų pasiūlymais. Likti Ispanijoje siūlė ir „Ademar“ klubas, tačiau iki rimtų derybų nepriėjome. „Ademar“ biudžetas per mažas ir realiai neatitiko mano lūkesčių. Tuo metu sulaukiau labai įdomaus „Melsungen“ klubo pasiūlymo ir ilgai nesvarstęs priėmiau kvietimą žaisti Vokietijos čempionate“, – Rankinis.lt sakė A. Malašinskas.

Pasibaigusiame Vokietijos čempionate „Melsungen“ rankininkai užėmė 8 vietą tarp 18-os komandų. 2005 metais „Bundeslygoje“ debiutavęs „Melsungen“ klubas kitą sezoną kelia aukštesnius tikslus ir buria svarbiausių tarptautinių varžybų patirties turinčius rankininkus, tokius kaip A. Malašinskas. „Melsungen“ gretas jau papildė keturis sezonus Čempionų lygoje su „Zagreb“ klubu rungtyniavęs 2020 m. Europos vicečempionas kroatas Davidas Mandičius bei praėjusį sezoną Europos lygos bronzos medalį su Plocko „Wisla“ laimėjęs ilgametis Lenkijos rinktinės vartininkas Adamas Morawskis.

Aidenas Malasinskas_2

„Klubo tikslai, ambicijos ir komplektuojama sudėtis labai motyvuoja. Maloniai nustebino ir klubo siekis mane prisivilioti jau pasibaigus sezonui. Sezono pabaigoje dauguma tokio lygio komandų jau yra susikomplektavusios savo sudėtis. Tai ir vidinis iššūkis man pačiam, nes labai viliojo noras išbandyti save „Bundeslygoje“. Nesu jaunuolis ir kai gauni pajėgios Vokietijos aukščiausios lygos komandos pasiūlymą, sunku jam atsispirti. Pripažinsiu, anksčiau neįsivaizdavau savęs žaidžiant „Bundeslygoje“ būnant tokio amžiaus, nes tai fiziniu žaidimu paremta lyga. Bet „Melsungen“ treneris mane įtikino, kur turiu privalumų ir kur galiu būti naudingas aikštelėje“, – teigė metų kontraktą pasirašęs A. Malašinskas.

Net penkiuose Ispanijos klubuose – Irūno „Deportivo Bidasoa“, „Granollers“, Logronjo „Ciudad“, „Puerto Sagunto“ ir „Ademar“ rungtyniavęs A. Malašinskas tvirtina, kad didelę įtaką jo pasirinkimui turėjo būtent pokalbis su „Melsungen“ komandą treniruojančiu 42 metų ispanu Roberto Garcia Parrondo.

Kaip žaidėjas dukart Čempionų lygą 2008 ir 2009 m. su „Real Ciudad“ klubu laimėjęs R. Parrondo įspūdingų pergalių pasiekė ir kaip treneris. 2019 m. Čempionų lygoje triumfavo ispano treniruojamas „Vardar“ klubas, o R. Parrondo buvo išrinktas geriausiu turnyro treneriu. R. Parrondo treniruojamas ir latvio Dainio Krištopanio puolime vedamas Šiaurės Makedonijos klubas pusfinalyje nuvainikavo tituluočiausią Europos klubą „Barceloną“, o finale nugalėjo vengrų „Veszprem“ komandą.

Roberto Garcia Parrondo

Nuo 2019 m. R. Parrondo treniruoja ir Egipto rinktinę. Su ja tapo 2020 m. Afrikos čempionu ir iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Tokijuje Egiptas pateko į geriausiųjų ketvertą ir liko per žingsnį nuo medalių, kai pusfinalyje pralaimėjo olimpiniais čempionais tapusiems prancūzams, o dėl bronzos medalių pralaimėjo Ispanijai. 2021 m. Egipte vykusiame pasaulio čempionate ispano treniruojamus šeimininkus ketvirtfinalyje tik po pratęsimo minimaliu skirtumu 39:38 sustabdė pasaulio čempionais tapę Danijos rankininkai.

„Man visada imponavo Ispanijos treneriai, jų darbo stilius ir rankinio vizijos. Prieš pasirašant kontraktą su „Melsungen“ klubu, teko ilgokai bendrauti su treneriu. Man jis paaiškino ko iš manęs tikisi, kokie yra jo ir komandos lūkesčiai. Klausinėjau ir kitų rankininkų, žaidusių pas R. Parrondo. Tai stiprus treneris, galintis daug duoti žaidėjams ir visi sutartinai tvirtino, kad yra labai įdomu su juo dirbti. Laukiu debiuto „Melsungen“ komandoje ir labai tikiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas bus naudingas tiek man, tiek komandai“, – tvirtino su Vokietijos ekipa sezonui besiruošiantis A. Malašinskas.

Praėjusį sezoną Vokietijos aukščiausioje lygoje debiutavo kitas Lietuvos rankininkas Benas Petreikis. Tačiau lietuvio atstovaujama „N-Lubbecke“ komanda užėmė paskutinę vietą ir iškrito iš „Bundeslygos“.

Varžybų rezultatai