A.Malašinskas sulaukė solidaus įvertinimo Rumunijos čempionate

2023-12-12

Savaitinėje rankinis.lt apžvalgoje – apie užsienio klubuose rungtyniaujančius Lietuvos rankininkus – Rumunijoje pripažinimo sulaukė Aidenas Malašinskas, Austrijoje tarp rezultatyviausių buvo Karolis Antanavičius, Lenkijoje pergalę šventė dėl aukščiausių pozicijų kovojanti Deivido Virbausko komanda, Vokietijoje rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė Mindaugas Dumčius, Islandijoje be keitimų žaidė Vilius Rašimas, Prancūzijoje prieš lyderius neatsilaikė Gerdo Babarsko komanda.

RUMUNIJA

Geriausias 2022 m. Lietuvos rankininkas Aidenas Malašinskas žeriasi asmeninius prizus ir Rumunijos čempionate. Šį sezoną „Buzau“ klube debiutavęs A. Malašinskas buvo išrinktas geriausiu Rumunijos čempionato lapkričio mėnesio rankininku.

Aidenas Malasinskas_MVP

Per trejas lapkričio rungtynes A. Malašinskas pelnė 23 įvarčius (vidutiniškai 7,6 įv. per rungtynes) ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų (vid. 4,3). Įspūdingą pasirodymą A. Malašinskas surengė lapkričio 25 d. vykusiame susitikime su „Vaslui“, kai lietuvis prie pergalės pridėjo net 10 įvarčių ir 6 rezultatyvius perdavimus.

„Lietuvis yra tiesiog sutvertas žaisti rankinį, nepaisant to, kad 37-erių metų rankininko karjeroje jau artėja saulėlydis. Jis sugrąžino savo šalies rinktinę į Europos čempionatą, turi sukaupęs didžiulę patirtį Čempionų lygoje, o į „Buzau“ komandą atvyko tiesiai iš Vokietijos „Bundesliga“ klubo „Melsungen“. Malašinskas „Buzau“ komandai padėjo pakilti į tokias aukštumas, kokiose ši komanda nėra buvusi nuo klubo susikūrimo“, – apie lietuvio pripažinimą rašo populiariausias Rumunijos sporto naujienų portalas welovesport.ro.

Aidenas Malasinskas_Buzau_1

Šį sezoną Rumunijos čempionate A. Malašinskas per 14 rungtynių pelnė 76 įvarčius (vid. 5,4 įv.) ir rezultatyviausių Rumunijos lygos žaidėjų sąraše užima 8 vietą, o pagal rezultatyvius perdavimus – 39 (vid. 2,8) yra antras.

„Buzau“ komanda po lapkritį laimėtų visų trejų rungtynių buvo pakilusi į 5 vietą, tačiau gruodžio pradžioje jai teko susidurti su turnyrinės lentelės viršuje esančiais varžovais ir „Buzau“ prarado vieną poziciją.

Aidenas Malasinskas_Buzau_4

Paskutiniame ture 6 vietą užimantys „Buzau“ rankininkai sugebėjo pasiekti lygiąsias 34:34 išvykoje su dviem pozicijomis aukščiau esančiu Bukarešto CSM klubu. A. Malašinskas pelnė 3 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Kitose Rumunijos čempionato rungtynėse „CSM Bacau“ komanda su Gabrieliumi Virbausku namuose 27:29 pralaimėjo „Suceava“ ekipai. G. Virbauskas nepasižymėjo. Pirmą nesėkmę po keturių iš eilės nepralaimėtų rungtynių patyrę „CSM Bacau“ rankininkai nukrito į 8 vietą.

AUSTRIJA

Austrijos rankinio čempionate antrą triuškinimą pergalę iš eilės iškovojo Hardo „Alpla“ komanda su Karoliu Antanavičiumi. „Alpla“ rankininkai namuose net 40:28 sutrypė „HSG Graz“ ekipą. K. Antanavičius pelnė 5 įvarčius ir nugalėtojų gretose buvo antras pagal rezultatyvumą.

Karolis Antanavicius

Po šios pergalės „Alpla“ pakilo į 2 vietą. Nuo lyderio „Tirol“ klubo lietuvio komanda atsilieka 2 taškais.

LENKIJA

Lenkijos čempionate ketvirtą pergalę per paskutinius penkis turus iškovojo „Azoty Pulawy“ klubas su Deividu Virbausku. „Azoty Pulawy“ rankininkai namuose 35:30 nugalėjo „Piotrkowianin“ septynetą.

Deividas Virbauskas_1

G. Virbauskas prie pergalės pridėjo 4 įvarčius.

Deividas Virbauskas_4

„Azoty Pulawy“ dalijasi 3-4 vietas su Zabžės „Gornik“ komanda. Kitame ture lietuvio komanda susitiks su viena lyderių Plocko „Wisla“ ekipa. „Wisla“, kaip ir kita Čempionų lygoje rungtyniaujanti Lenkijos komanda Kielcų „Vive“, nacionaliniame čempionate yra laimėjusios visas 14 rungtynių.

ISLANDIJA

Islandijos čempionate labai svarbią pergalę iškovojo „Selfoss“ komanda, kurios vartus gina Vilius Rašimas. Iš paskutinės 12-os vietos siekianti pakilti „Selfoss“ komanda išvykoje 30:28 įveikė penkiais laipteliais aukščiau esantį Akureirio KA klubą.

Vilius Rasimas_3Be keitimų žaidęs V. Rašimas atrėmė 15-a metimų iš 43-ijų (35 proc.).

Vilius Rasimas_2

Per paskutines trejas rungtynes dvi pergales iškovoję „Selfoss“ rankininkai pasivijo priešpaskutinėje vietoje esančią „Vikingur“ ekipą. Nuo 9-10 vietas besidalijančių komandų lietuvio klubą dabar skiria vos taškas.

PRANCŪZIJA

Prancūzijoje prieš vieną čempionato lyderių neatsilaikė „Aix“ komanda su Lietuvos rinktinės kapitonu Gerdu Babarsku. „Aix“ išvykoje 31:36 turėjo pripažinti „Montpellier“ ekipos pranašumą. Daugiausia gynyboje rungtyniaujantis G. Babarskas per 27 min. kartą perėmė kamuolį iš varžovų, o puolime nepasižymėjo.

Gerdas Babarskas

„Aix“ nukrito į 8 vietą. „Montpellier“ kartu su „Nantes“ dalijasi 2-3 vietas ir nusileidžia tik vienvaldžiam Prancūzijos čempionato lyderiui „Paris Saint-Germain“ klubui. Kitame ture lietuvio komandos laukia iššūkis svečiuose su „Nantes“.

VOKIETIJA

Vokietijos antrojoje lygoje rezultatyviausias rungtynes šį sezoną sužaidė Mindaugas Dumčius. Dresdeno „Elbflorenz“ komandai atstovaujantis M. Dumčius susitikime su „Lubeck“ pelnė 7 įvarčius. Deja, lietuvio įvarčiai neišgelbėjo „Elbflorenz“ ekipos nuo pralaimėjimo svečiuose 29:31.
Mindaugas DumciusPralaimėjusi „Elbflorenz“ nukrito į 6 vietą.

Į 5 poziciją pakilo „N-Lubbecke“ komanda su Benu Petreikiu. „N-Lubbecke“ išvykoje 30:24 nugalėjo „Grosswallstadt“ klubą, kurio jaunimo akademijoje dirba buvęs Lietuvos rinktinės rankininkas Povilas Babarskas.

Benas Petreikis_2

Prie pergalės B. Petreikis pridėjo 3 įvarčius ir rezultatyvų perdavimą.

ŠVEICARIJA

Šveicarijos čempionate į dugną vis labiau grimzta aukščiausios lygos debiutantas Ženevos „Chenois“ klubas su Luku Simėnu. Lygos autsaideris svečiuose 28:33 pralaimėjo „St.Gallen“ komandai ir patyrė jau dešimtą pralaimėjimą iš eilės. L. Simėnas pelnė 2 įvarčius.

Per 16 rungtynių vos 5 taškus iškovoję „Chenois“ rankininkai nuo priešpaskutinėje 9 vietoje esančios „Kreuzlingen“ komandos atsilieka jau 5 taškais.

Varžybų rezultatai