Alytuje pagerbtas Jonas Jonuška

2018-06-01

jonjoAlytuje pagerbtas rankinio patriarchas. Miesto garbės piliečio vardas suteiktas rankinio klubo „Varsa“ pradininkui Jonui Jonuškai (1950-2017).

Daugiausia J. Jonuškos pastangomis Alytus tapo rankinio miestu, o RK „Varsa“ – vienu garsiausių ir tituluočiausių  šalies rankinio klubu.

Iš gimtinėn grįžusių profesionalų, kitų pajėgiausių krašto rankininkų Jono suburta dzūkų komanda į Alytaus, vieno sportiškiausių Lietuvos miestų, istoriją įrašė unikaliais pasiekimais.

Varsiečiai šalies aukščiausios rankinio lygos medalius kasmet laimėjo penkerius metus, o visa tai dar papildė Lietuvos rankinio supertaure ir ketverius metus iš eilės pelnytu geriausios Alytaus sporto komandos titulu

Jonuškos vadovaujami „Varsos“ klubo rankininkai taip pat iškovojo teisę ir debiutavo Europos turnyre, tačiau Alytui ir Lietuvai atstovauti Senojo žemyno kovose ilgesnį laiką, taip pat startuoti Baltijos lygoje kol kas sutrukdė pernelyg kuklūs klubo finansai.

Dar esant gyvam J. Jonuškos nuopelnus įvertino, aukso medaliu už nuopelnus Lietuvos sportui apdovanojo Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės (2010 m.), auksine plunksna – Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius (2016 m.), sidabrine rože – Alytaus miesto metų apdovanojimai (2017 m.) ir kt.

Rankinio patriarchas bus įamžintas ir jo vardo turnyru. RK „Varsa“ su miesto rankinio bendruomenės iniciatyva rengimas tarptautinis rankinio turnyras „Jono cup“ bus skirtas J. Jonuškos atminimui ir šiemet vyks rugpjūčio 24-26 dienomis.

Kitąmet Alytus minės rankinio aukščiausioje Lietuvos lygoje 45-metį ir klubo „Varsa” 40-metį.

Pastaraisiais metais RK „Varsa” rungiasi pajėgiausiuose čempionatuose – reprezentacinė komanda „Varsa-Stronglasas“ žaidžia aukščiausioje, o dublerinė SRC „Varsa-Stronglasas“ – pirmojoje Lietuvos rankinio lygoje, abiems klubo ekipoms dirba visi Alytaus miesto vyrų rankinio treneriai.

Varžybų rezultatai