Antanas Skarbalius apie moterų rinktinės laukiantį startą: „Tikslas turėtų būti pasipriešinti elitui“

2019-09-18

Antanas Skarbalius interviuLietuvos moterų rankinio rinktinė jau rugsėjo 25 dieną rungtynėmis išvykoje su Vengrija pradės kelią į 2020-ųjų metų Europos čempionatą, kuris vyks Norvegijoje bei Danijoje. Ilgametis Lietuvos moterų ir vyrų rankinio rinktinių treneris profesorius Antanas Skarbalius tiek naujajam rinktinės vyriausiajam treneriui Karoliui Kaladinskui, tiek rinktinės žaidėjoms linkėjo įgauti tikėjimo savo jėgomis.

Dvejopas jaunimo rinktinių pasirodymo vertinimas

Šią vasarą Lietuvos merginų U17 ir U19 rinktinės dalyvavo Europos čempionatų B diviziono kovose. Abiejų rinktinių pasirodymas buvo praktiškai identiškas – galutinėje įskaitoje užimtos ketvirtos vietos.

„Visų pirma, džiugu, jog pastaruoju metu visų amžiaus grupių rinktinės dalyvauja tarptautinėse varžybose. Tai yra labai didelis žingsnis į priekį ir didelis federacijoje dirbančių žmonių nuopelnas. Iš kitos pusės, rezultatai pasiekti šią vasarą nėra itin džiuginantys. Septyniolikmečių rinktinės demonstruotas žaidimas paliko gana neblogą įspūdį, tiesiog varžovės buvo stipresnės. Devyniolikmetės, kurios prieš du metus žaidė geriau, nuliūdino. Sunku pasakyti iš šono kokios to priežastys, bet žaidimo kokybė tikrai buvo prastesnė,- jaunimo rinktinių pasirodymą apibendrino A. Skarbalius.

Nepaisant ne itin gerų jaunimo rinktinių rezultatų A. Skarbalius teigė, jog bent kelios jaunimo rinktinių žaidėjos artimiausiu metu gali tapti svarbiais ramsčiais ir moterų rinktinėje: „Visų pirma, Aušra Šponė, kuri jau turėtų žengti tą tvirtą žingsnį ir į moterų rinktinę. Taip pat labai džiugina Ugnė Kavalenkaitė, kuri turi puikius fizinius duomenis ir demonstruoja gerą žaidimą. Jos potencialu galėjome įsitikinti ir LRF supertaurės varžybose Molėtuose, kur Ugnė tikrai  pasirodė solidžiai. Manau, ji tikrai gali būti naudinga ir moterų rinktinei“.

A Skarbalius: „Rinktinei turi atstovauti stipriausios“

Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiuo metu ir vėl išgyvena savotišką kartų kaitą. Kiek anksčiau išėjus Laimai Bernatavičiūtei, Kristinai Kvedarienei, Dianai Šatkauskaitei, pirmosiose rungtynėse su Vengrija ir Juodkalnija nematysime ir dar keleto vyresnių rankininkių .

IHF taurės laimėtoju su „Granitu“ tapęs treneris norėtų, kad rinktinėje būtų visos geriausios tuo metu esančios rankininkės: „Rinktinei turi atstovauti absoliučiai visos tos žaidėjos, kurios būtent tuo metu yra pagal meistriškumą aukščiausio lygio – nepriklausomai nuo amžiaus. Nesvarbu, kur ji žaidžia, nesvarbu, kiek jai yra metų, bet jeigu ji yra geresnė už tą, kuri yra perspektyvi, tai ji turi ir žaisti. Aišku, galimybė jaunoms žaidėjoms integruotis į komandą turi būti suteikiama taip pat, tačiau branduolį turi sudaryti geriausios žaidėjos.“

 

Naujojo vyriausiojo trenerio krikštas

Antanas SkarbaliusPrie Lietuvos moterų rankinio rinktinės vairo visai neseniai stojusio Karolio Kaladinsko jau per pirmuosius du mačus laukia nelengvi išbandymai. Lietuvos rinktinės pirmosiomis varžovėmis bus elitinės Vengrijos ir Juodkalnijos rinktinės.

A. Skarbalius teigė, jog pirmieji du mačai Europos čempionato atrankoje Lietuvos rinktinei bus itin sudėtingi: „Pirmos dvejos rungtynes gali tapti savotišku šoku. Reikia įvertinti, jog varžovės bus elitinės. Tiek Vengrija, tiek Juodkalnija yra ypatingai stiprios rinktinės, turinčios ilgametę aukščiausio lygio varžybų patirtį bei stiprias individualiai žaidėjas.“

Vis dėlto, LSU profesoriaus nuomone, šiose rungtynėse reikėtų koncentruotis ne į rezultatą, o į žaidimo tobulinimą: „Žaidėjoms ir treneriui svarbu nusiteikti psichologiškai. Pakaktų tiek,  kad mūsų rinktinė parodytų geriausią savo žaidimą. Tikėtis pergalių būtų naivu, tačiau pasipriešinti tikrai galime. Jeigu tai pavyktų padaryti – būtų įgautas pasitikėjimas savo jėgomis. Tikslas turi būti, kuo stipriau pasipriešinti šioms elito rinktinėms.“

Be Juodkalnijos ir Vengrijos komandų Lietuvos rinktinė Europos čempionato atrankoje susikaus su Italijos rankininkėmis. „Italijos moterų rankinis tikrai kyla ir tai toli gražu nėra lengvas varžovas kaip, kad būdavo anksčiau. Šalyje skiriamas gana didelis dėmesys moterų rinktinei ir jų rezultatai tikrai gerėja. Jeigu pavyktų grupėje aplenkti itales, tai jau būtų labai neblogas pasiekimas“, – Lietuvos rinktinės galimybes atsargiai vertino A. Skarbalius.

Auganti konkurencija moterų lygoje – postūmis Lietuvos rankiniui

Praėjusią savaitę LRF supertaurės varžybomis Molėtuose startavo ir naujasis 2019-2020 metų moterų rankinio sezonas. Dėl pirmojo trofėjaus šį sezoną pirmą kartą klubo istorijoje nesikovė A. Skarbaliaus vadovaujamas „ACME – Žalgiris“, kuris pernai liko antras ir LRF taurės varžybose ir Lietuvos moterų rankinio lygoje. Po 7 metrų baudinių serijos pergalę Molėtuose iškovojo praėjusių metų Lietuvos čempionės Kauno rajono „Cascada – HC Garliava SM“ rankininkės, įveikusios Vilniaus „Eglę – SM Taurą“.

„ACME – Žalgirio“ treneris A. Skarbalius džiaugėsi tuo, jog pastaruoju metu konkurencija Lietuvos moterų rankinyje tikrai juntama: „Šiuo metu turime tris lygiavertes komandas ir konkurencija tikrai juntama. Visos tarpusavio rungtynės būna labai įdomios. Tai yra didelis postūmis Lietuvos moterų rankiniui,“

Nors tarp pagrindinių komandų konkurencija yra milžiniška A. Skarbalius mato ir vietų, kur dar galima būtų stiprinti klubinį Lietuvos rankinį: „Be abejo norėtųsi ir daugiau klubų Lietuvos moterų rankinio lygoje. Vilnius turi tikrai potencialo turėti du ar netgi tris stiprius, konkurencingus klubus. Kitų miestų pasijungimo taip pat be abejo norėtųsi.“

Lietuvos moterų rankinio rinktinė pirmąsias Europos čempionato atrankos rungtynes Vengrijoje žais rugsėjo 25 dieną, o rugsėjo 29 dieną mūsų rinktinė Klaipėdos „Švyturio“ arenoje priims viešnias iš Juodkalnijos. Į treniruočių stovyklą pajėgiausios šalies rankininkės susirinks jau rugsėjo 20 dieną.

Varžybų rezultatai