Antrasis rankinio lygos turas – prognozės

2015-10-01

Antrasis Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos turas išsiskirs tuo, kad keturios komandos pirmajame ture žaidusios išvykoje šį kartą žais namie, tuo metu jų varžovams pirmą kartą teks žaisti rungtynes išvykoje.

„Ūla“ – HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“

Turas, kurio rungtynės išsibarstė po visą spalio pradžią, prasidės spalio 1 d. Varėnoje. Čia „Ūla“ priims Panevėžio HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“.  Abi ekipos turės šansą iškovoti pirmąją pergalę šiame sezone. Dvikovos favoritais turėtų būti laikomi dzūkai, kurie praėjusiame ture gana ilgai sėkmingai kovojo su Kauno granitiečiais. Tuo labiau, kad pirmame ture varėniškiai rungtyniavo be savo lyderių Remigijaus Čepulio ir Armino Grigėno. Vis tik nevertėtų nuvertinti Panevėžio rankininkų. Pastarieji namuose nusileido Klaipėdos „Dragūno“ ekipai, tad taip pat turės daug noro reabilituotis. Prie panevėžiečių dar gali prisijungti ir patyręs Petras Očikas, kuris pirmame ture nežaidė. Šioje dvikovoje susikaus jaunimas prieš patirtį, vieni stengsis žaisti greitai, kiti bandys numušti ar kaitaliot rungtynių tempą.

Prognozė; 70-10-20 (Šeimininkų pergalė, lygiosios, svečių pergalė)

„Dragūnas“ – HC „Utena“

Spalio 3 d. Vivus.lt rankinio lygos pirmąsias namų rungtynes žais ir Klaipėdos „Dragūnas“. Tiesa, pastarasis klubas jau apšilo kojas savo arenoje Baltijos rankinio lygoje. Ankstesnė sezono pradžia galėtų būti rimtas koziris, tačiau ne šį kartą. Klaipėdiečių varžovas HC „Utena“ klubas vargu ar susitvarkytų su klaipėdiečiais, net jei jiems tai būtų pirmosios rungtynės sezone. Lengva klaipėdiečių pergalė prieš Panevėžio ekipą pirmajame ture užtikrina, kad sezonui jie pasiruošę neblogai. Utenos rankininkų sezono startas neturėtų džiuginti. Pirmajame ture teko pralaimėti stipriai Alytaus ekipai, dabar laukia daugkartinio čempiono testas. Iš kitos pusės, uteniškiai turi puikų šansą „įsivažiuoti“ ir pasiruošti kovoms su silpnesnėmis ekipomis. Nors Utenos komanda šiemet ir pasipildė perspektyviu jaunimu, o klaipėdiečiai prarado kelis lyderius, šiose rungtynėse uteniškiams pasiekti teigiamą rezultatą gali padėti tik stebuklas.

Prognozė; 90-5-5

„Almeidos- Stronglasas“ – „Rankininkas/SM“

Spalio 7 d. Alytuje ginklus surems „Almeidos- Stronglaso“ ir Pasvalio „Rankininkas/SM“. Alytiškiai pirmajame ture neturėjo daug vargo Utenoje, tuo metu Pasvalio rankininkai namuose nusileido „Šviesai“, kurios pajėgumą šiemet nuspėti itin sunku.  VHC „Šviesa“ yra viena iš labiausiai prieš šį sezoną nukraujavusių komandų. Pasvalio klubas irgi prarado kelis patyrusius žaidėjus, grįžusius rungtyniauti į Panevėžį. Kodėl verta stebėti šias rungtynes? Pasvaliečių žaidėjui Lukui Vanagui tik septyniolika, o pirmajame ture jis įmetė 10 įvarčių. Tokie rezultatai demonstruojami ne kasdien, tad bus tikrai įdomu stebėti šio rankininko progresą. Antrasis varžovas, panašu, grėsmingesnis už pirmąjį, tad daugiau įtampos, daugiau kovos, ar susitvarkys su tuo Lukas?

Prognozė; 80-10-10

VHC „Šviesa“ – „SM Dubysa-Gubernija“

Kitose tą pačią dieną vyksiančiose rungtynėse VHC „Šviesa“ susitiks su Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“. Šiauliečių antrą kartą iš eilės lauks kelionė į Vilnių. Pirmosios metu teko pripažinti HC „Vilniaus“ pranašumą. Tuo metu vilniečiai parsivežė pergalę iš Pasvalio ir sieks į savo sąskaitą įsirašyti dar vieną. Kitas įdomus aspektas – Valdas Drabavičius. Pirmosiose rungtynėse 14 įvarčių pelnęs rinktinės žaidėjas, tikėtina, vėl gerokai papildys savo sąskaitą. Šio žaidėjo sustabdymas gali būti šiauliečių raktas į pergalę. Šiauliečiai ir pirmose rungtynėse iki 48 minutės kovojo lygiai su HC „Vilnius“, bet pabaigoje pritrūko jėgų. Šių rungtynių svečiai dažniausiai į rungtynes išvykose atvyksta tik su 10-12 žmonių, pažiūrėsim, kaip bus šį kartą.

Prognozė; 70-10-20

Ko gero įdomiausios ir paskutiniosios turo rungtynės, kuriose susitiks „HC Vilnius“ ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“, nukeltos į spalio 24 d. Kauniečiai išvyksta į Pietų Korėją, kur dalyvaus pasaulio kariškių žaidynėse. Iš nuolatinių tokių varžybų prizininkų ir šį kartą tikimasi medalių.

Rungtynių tvarkaraštis

Spalio 1 d. (ketvirtadienis)

18:30 Varėnos „Ūla“ – HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“, Varėnos Ąžuolo gimnazijos sporto salė, Basanavičiaus g. 33

Spalio 3 d. (šeštadienis)

14:00 Klaipėdos „Dragūnas“ – HC „Utena“, Klaipėdos Neptūno sporto salė, Taikos g. 61A

Spalio 7 d. (trečiadienis)

19:00 Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – Pasvalio „Rankininkas/SM“, Alytaus sporto rūmai, Naujoji g. 52

Vilnius, 18:30 VHC „Šviesa“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“, LEU sporto salė, Studentų g. 39

Labiausiai „nukraujavusios“ komandos

1. VHC „Šviesa“  prarado S.Plėtą ir T.Bernatavičių, kurie išvyko atitinkamai į Šveicariją ir Nyderlandus. Komandoje nebeliko ir R.Kuodžio, R.Ramunio ir karjerą pabaigusio M.Sukacko.

2. „Ūla“ – G.Sereičikas išvyko į Norvegiją, E.Mikučionis Į Vokietiją. Ž.Grigėnas baigė karjerą, D.Cichockas, M.Bruzgė persikėlė į HC „Vilnius“.

3. „Rankininkas“ SM – P.Očikas, A.Balčiūnas, A.Žvirblis persikėlė į HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“, G.Naudžiūnas į Panevėžio sporto gimnaziją-LJR.

Labiausiai sustiprėjusios komandos

1. „Granitas“ – iš Kauno „Lūšies“ atvyko M.Barzdenis, K.Grigas, P.Orlovskis, K.Dambrauskas.

2. HC „Vilnius“ – sulaukė P.Raupėno grįžusio iš Italijos, D.Cichockas, M.Bruzgė persikėlė į Vilnių iš Varėnos klubo, K.Plaušinaitis iš SM „Dubysa_Gubernija“, o K.Čerečka iš „SK ‚Molėtai“.

3. HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – atvyko P.Očikas, A.Balčiūnas, A.Žvirblis iš Pasvalio „Rankininkas SM“, A.Ramanauskas, G.Šmantauskas, M.Gvildys, R.Anužis, D.Reinys, A.Valancevičius iš Panevėžio sporto gimnazijos, o po pertraukos sugrįžo K.Dainys ir Ž.Maslauskas.

 

AUTORIUS: Gediminas Mačiulaitis

Varžybų rezultatai