Apie rankinio sporto šakos plėtrą kalbėtasi Panevėžyje ir Pasvalyje

2016-03-30

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) prezidentas Donatas Pasvenskas tęsia vizitus į šalies sporto mokyklas, kurių metu aptariamos rankinio sporto šakos plėtros galimybės regione bei ieškoma atitinkamų sprendimo būdų, prie kurių galėtų prisidėti ir Lietuvos rankinio federacija.

Prieš pat Šv. Velykas LRF prezidentas ir generalinis sekretorius Miglius Astrauskas apsilankė Panevėžyje ir Pasvalyje.

Rankinis4Panevėžyje federacijos vadovai turėjo galimybę susitikti su miesto meru Ryčiu Račkausku ir sporto skyriaus administracijos darbuotojais, kūno kultūros ir sporto centro direktoriumi Sauliumi Raziūnu bei Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktore Jūrate Pauliukiene. Su meru buvo aptartos rankinio sporto šakos plėtros galimybės Panevėžio regione. Pastebėta, jog miestas turi tinkamas sąlygas plėtoti sporto šaką, tačiau savivaldybės teigimu, pagrindinis miesto rankinio klubas turi paremti rankinio sporto šakos plėtrą, vystyti strategiją. Savivaldybė yra numačiusi finansuoti tokį projektą.

Tuo tarpu Panevėžio HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ yra numatęs žaisti lygos rungtynes Panevėžio „Cido“ arenoje. Prie tokios galimybės prisideda ir Lietuvos rankinio federacija, sutikusi aprūpinti klubą rankinio aikštės danga, kurią rankininkai dalinsis ir su kitomis sporto šakomis. Siekiama, kad Panevėžio rankinio sporto šakos strategija sutaptų su klubo planais, o reprezentacinis klubas būtų šios strategijos viršūnėje.

Rankinis1Pasvalyje LRF vadovai susitiko su sporto mokyklos direktore Eugenija Butrimiene bei rankinio bendruomene. Pastaroji išreiškė susirūpinimą dėl teisėjavimo šalies jaunių ir jaunučių čempionatuose. Taip pat diskutuota apie pagrindinės vyrų lygos veiklą, kurioje Pasvalio atstovai pasigenda aktyvumo propaguojant rankinį.

Buvo aptartos rankinio plėtros problemos ir tolimesnės galimybės regione. Miestas siekia stiprinti moterų rankinį ir jam skirti daugiau dėmesio.

Federacijos atstovai į Pasvalį atvežė mini rankinio įrangos komplektą, kuris, tikėtina, prisidės prie rankinio sporto šakos vystymo. Šią įrangą bus galima naudoti tiek treniruotėms, tiek varžyboms.

Susitikimai su miestų vadovais ir rankinio bendruomene vyko dalykinėje atmosferoje, buvo pritarta išsakytoms mintims. Tikimasi tolimesnio bendradarbiavimo vystant rankinio sporto šaką.

Varžybų rezultatai