Artėjančiame sezone Europos vyrų rinktinės pradės kelią į 2020 m. Europos čempionatą.

2016-06-25

 

Nemažai naujovių nusimato tiek finaliniame čempionato etape, tiek atrankos varžybose. Visų pirma čempionato finalinis etapas pirmą kartą vyks trijose šalyse Austrijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Pirmą kartą finaliniame etape varžysis net 24 Europos rinktinės. Be atrankos varžybų į finalinį etapą pateko čempionato šeimininkų Austrijos, Norvegijos ir Švedijos rinktinės. Ketvirtuoju 2020 m. EURO dalyviu taps rinktinė, kuri laimės 2018 metų Europos čempionatą. Kiti 20 kelialapių bus išdalinti antrajame atrankos etape, kuriame rungtyniaus 32 rinktinės, paskirstytos į 8 grupes po 4 komandas. Į finalinį etapą pateks grupėse pirmas dvi vietas užėmusios ekipos ir keturios geriausios trečias vietas užėmusios rinktinės.ehf

Jau dabar yra aiškios 27 nacionalinės rinktinės, kurios jau yra užsitikrinusios teisę žaisti lemiamame atrankos etape į 2020 m. Europos čempionatą, tarp jų ir Lietuvos vyrų rankinio rinktinė. 25 rinktinės (iš 28, t.y. be Austrijos, Norvegijos ir Švedijos), kurios rungtyniaus antrajame atrankos etape į 2018 m. Europos čempionatą: Belgija, Bonisja ir Hercegovina, Baltarusija, Čekija, Danija, Ispanija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Vengrija, Islandija, Latvija, Lietuva, Makedonija, Juodkalnija, Olandija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Rusija, Slovėnija, Serbija, Šveicarija, Slovakija, Ukraina bei 2018 m. Europos čempionato šeimininkė Kroatija, o taip pat aukščiausią reitingą tarp likusių rinktinių turintis Izraelis.

 

2020 m. antrojo atrankos etapo dalyvės pagal reitingą

FRA ESP DEN GER SLO POL CRO ISL
BLR RUS MKD ROU SRB HUN SUI CZE
POR NED BIH LTU MNE SVK UKR ISR
LAT FIN BEL          

 

Lieka dar šešios laisvos vietos antrame atrankos etape, nes 2018 metų Europos čempionai pateks tiesiogiai į EURO 2020. Likusius šešis kelialapius bus galima gauti dviem būdais: pirmajame atrankos etape arba besivystančių nacijų turnyre.

Pirmojo atrankos etapo burtai jau ištraukti. Ten rungtyniaus devynios rinktinės, paskirstytos į tris pogrupius ir tik pogrupių nugalėtojai pateks į antrąjį atrankos etapą. Šio etapo varžybos vyks 2016 m. lapkričio – 2017 m. sausio mėnesiais.

 

2018 m. Europos čempionato pirmojo atrankos etapo grupės

„A“ pogrupis „B“ pogrupis „C“ pogrupis
Graikija Turkija Italija
Kipras Estija Liuksemburgas
Farerai Kosovas Gruzija

 

Likusieji kelialapiai bus išdalinti besivystančių šalių turnyruose European IHF Trophy. Čia jau užsiregistravo dalyvauti devynios šalys, prie jų dar prisijungs šešios ekipos iš pirmojo etapo. Iš viso penkiolika komandų kovos dėl likusių trijų vietų. Turnyrai turėtų vykti 2017 metų birželio mėnesį.

 

Komandos, užsiregistravusios dalyvauti IHF Trophy turnyre

BUL ARM GBR
MDA ALB AND
AZE IRL MLT

 

Tokiu būdu 2020 metų Europos vyrų rankinio čempionato įvairiuose etapuose iš viso dalyvauja 48 šalių rinktinės. Europos rankinio federacija šiuo metu turi 50 narių, tik Lichtenšteinas ir Monakas nedalyvaus čempionate.

Varžybų rezultatai