Arūnas Vaškevičius žais atsisveikinimo rungtynes prieš Danijos rinktinę

2015-05-14

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, birželio 10 d. Kaune kovosianti prieš galingąją Danijos rinktinę, sulaukė netikėto pastiprinimo. Prie nacionalinės rinktinės gretų sutiko prisijungti ilgametis vartų sargas Arūnas Vaškevičius. Deja, bet tai bus paskutinis kartas, kuomet A. Vaškevičius gins rinktinės vartus atstovaudamas šaliai.

Pakalbintas 41-erių metų vartininkas, daugybę kartų išrinktas geriausiu šalies rankininku, atvirai papasakojo apie įsimintinas akimirkas nacionalinėje rinktinėje ir galiausiai pripažino, jog pergalių bei pasiekimų ilgamečiam rinktinės nariui vis dar neužtenka.

 -Savaitgalį jau trečią kartą tapote Šveicarijos taurės laimėtoju. Kiek svarbus Jums šis pasiekimas?

-Kiekvienas pasiekimas man labai svarbus ir brangus. Ir su kiekvienais metais jie tampa vis svarbesni. Labai džiaugiuosi ir tuo pačiu didžiuojuosi, kad Šveicarijos taurę pavyko iškovoti su visais trimis Šveicarijos klubais, kuriuose man teko žaisti. O dabar su savo komanda „Pfadi Winterthur“ dėsime visas pastangas, kad taptume Šveicarijos čempionais.

-Kokie prisiminimai užplūsta pagalvojus apie tuos metus, praleistus su nacionaline vyrų rinktine?

-Net 22 metai Lietuvos rinktinėje! Tai buvo labai gražūs, emocingi, pergalingi, kovingi, linksmi ir su nusivylimais metai.

Su rinktinės komandos draugais galime didžiuotis pasirodymais Pasaulio čempionate Japonijoje, Europos čempionate Italijoje. Taip pat galime ir apgailestauti, jog kelis kartus buvome vos tik per plauką, vos tik per mažą žingsnelį nuo patekimo į finalinius etapus.

Didžiuojuosi savo rankinio ,,šeima“ – rinktinės buvusiais ir esamais žaidėjais, treneriais, su kuriais kovojome už Lietuvos rankinį.

-Daugybę metų teko atstovauti nacionalinę vyrų rinktinę. Koks jausmas žinoti, kad tai bus paskutinis kartas?

-Tiesą pasakius, jausmas labai įdomus ir neapibūdinamas. Iš dalies liūdna, nes suvoki, kaip greitai bėga laikas, o aš iki šiol dar nepasisotinęs pergalėmis.

Iš kitos pusės – pats laikas duoti kelią jaunesniems žaidėjams. Todėl nuoširdžiausiai linkiu jiems sėkmės, kovingumo ir pergalių.

-Birželio 10 d. Kaune laukia susitikimas su danais. Ar Danijos rinktinė – įveikiamas varžovas?

-Mes patys matome, kokios staigmenos gali atsitikti finaliniuose čempionatuose, kai jau atrodo žinomi favoritai. Todėl neįveikiamų varžovų nėra.

-Kaip vertinate rinktinės galimybes patekti į tolimesnį Europos čempionato etapą? 

-Kamuolys apvalus. Todėl reikia tikėti, kovoti ir atiduoti tam tikslui visus šimtą procentų savo jėgų.

 

Priminsime, jog birželio 10 d. (trečiadienį) 19 val. Kaune bus žaidžiamos Europos čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Danijos rinktinių. Bilietus į šias rungtynes jau galite įsigyti „Bilietų pasaulis“ kasose arba internete: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/sportas/lietuva-danija-164168/

Varžybų rezultatai