Ateinančiame rankinio lygos ture – geriausių gynybų mūšis

2015-11-20

Septintasis Vivus.lt Lietuvos rankinio lygos turas, vyksiantis šeštadienį, žada dvi intriguojančias dvikovas Vilniuje. Tad didžiausias dėmesys turėtų būti sutelktas būtent sostinėje, tačiau ir kituose miestuose galime laukti įdomių kovų.

Vilniaus HC „Vilnius“ – Klaipėdos „Dragūnas“

14:00            HC Vilnius salė

Šiemet dar nepralaimėję klaipėdiečiai atvyksta į sostinę, kur lengva tikrai nebus. HC „Vilnius“ po dviejų pralaimėjimų iš eilės nutraukė nesėkmingų rungtynių namuose seriją ir prieš du turus savo tvirtovėje įveikė kitą sostinės ekipą „Šviesą“. Praėjusiame ture, kuomet teko vykti į Alytų, taip pat švęsta pergalė. Vilniečiai įsibėgėja ir gali tapti šio sezono „lyderių žudikais“. Verta paminėti ir tai, kad tai bus dviejų geriausiai besiginančių ekipų dvikova. Klaipėdiečiai savo ruožtu kol kas žingsniuoja užtikrintai. Sunkiausia pergalė iškovota Kaune prieš granitiečius, kuomet laimėta penkių įvarčių skirtumu. Visos kitos pergalės buvo gerokai lengvesnės. Vilniuje reiktų tikėtis apylygės kovos, kurios nugalėtoją lems patirtis ir meistriškumas. Sunkiai, bet pergalę turėtų išsivežti svečiai.

Prognozė:  35-20-45

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Alytaus „Almeida-Stronglasas“

16:00            LEU salė

„Šviesos“ ekipos artimiausiu metu laukia nelengvos dvikovos su lygos lyderiais. Šeštadienį mūšis su Alytaus „Almeida – Stronglasu“, kitame ture – išvyka į Klaipėdą. Du taškai per šias abejas rungtynes būtų neblogas pasiekimas jaunai Vilniaus ekipai, kuri kol kas demonstruoja pakankamai solidų žaidimą ir pergales prieš sąlyginai silpnesnes ekipas iškovoja. Tiesa, šį kartą vilniečius reikėtų laikyti dvikovos autsaideriais. Praėjusiame ture pralaimėję alytiškiai sieks pakelti sau nuotaiką išvykos į Vilnių metu. Priešingu atveju Alytaus ekipa gali ne tik paleisti į priekį „Dragūną“, bet ir patys „pasiridenti“ turnyrinėje lentelėje žemyn.

Prognozė:  30-10-60

HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

15:00            Panevėžio rankinio centras

Neblogą formą demonstravę panevėžiečiai buvo iškovoję tris pergales iš eilės, kol tos serijos praėjusiame ture nenutraukė „Šviesa“. Šiauliečiai per pastaruosius du turus šventė dvi pergales, o prieš tai tik paskutinėmis minutėmis nusileido alytiškiam ir „Šviesai“. Šių dviejų varžovų dvikova turėtų būti itin intriguojanti, o nugalėtojas gali ir nepaaiškėti. Varžovai panašaus pajėgumo, tad viską gali lemti individualus meistriškumas ar sėkmės šypsnis vienai ar kitai ekipai. Vis tik šiai minutei šiauliečiai atrodo pasigavę pergalių bangą, o ir jų emocinis fonas komandoje turėtų būti kiek geresnis. Labai menkas, bet vis tik pranašumas yra jų pusėje prieš prasidedant šiai dvikovai.

Prognozė:  35-15-50

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ – Pasvalio „Kurana-SM“

17:00            Kauno sporto halė

Dvikova, kurioje greičiausiai bus mažiausiai intrigos. Pakankamai užtikrintai per silpnesnių komandų barjerus keliaujantis „Granitas“ neturėtų susidurti su problemomis žaisdami namuose su Pasvalio ekipa. Jauniesiems Pasvalio ekipos žaidėjams tai dar vienas šansas pasisemti patirties žaidžiant su stipriu varžovu. Sunku būtų tikėti jų pergale šeštadienį, tačiau ateityje perspektyvių žaidėjų turinti ekipa pergalių savo gerbėjams dar tikrai padovanos, juolab, kad nuolatos rankininkus ruošiantis Pasvalio miestas eina teisinga linkme ir anksčiau ar vėliau ši ekipa iššaus.

Prognozė:  80-10-10

Varėnos „Ūla“ – Utenos HC „Utena“

13:00            „Ažuolo“ gimn. sporto salė

Šis mūšis Dzūkijos širdyje  turėtų padovanoti neblogą reginį žiūrovams. Lentelės kaimynų dvikovoje paaiškės kuri ekipa šiai dienai yra stipresnė. Kol kas abi ekipos yra iškovojusios po vieną pergalę, tad šeštadienio rungtynės bus puiki proga padidinti pergalių skaičių abiems ekipoms. Tačiau varėniškiai savo aikštelėje kovoja negailėdami jėgų, todėl pranašumą turės jie. Kol kas stringantis jų žaidimas neprimena pavojingosios praėjusių sezonų „Ūlos“. Laikas gerinti savo žaidimą. Utenos ekipa nevažiuos į Varėną tik tam, kad pasigrožėtų Dzūkijos miškais. Nors jie ir nėra šios dvikovos favoritai, didelis susikaupimas ir geras puolimas gali pražudyti šeimininkus, kurie yra vieną prasčiausiai atakuojančių ekipų šiemet.

Prognozė:  65-10-25

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Varžybų rezultatai