Ateinantis rankinio lygos turas – derbių turas

2015-10-30

Penktasis Vivus.lt Lietuvos rankinio lygos turas pasižymės derbiais, kurių metu galima tikėtis bekompromisės kovos. Ir nors vienintelis tikras derbis vyks Vilniuje, kur susitiks dvi šio miesto ekipos, dar dvejose rungtynėse savo jėgas išmėgins kaimyniniai miestai. Visos rungtynės vyks šeštadienį.

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ – Klaipėdos „Dragūnas“

Halė 17:00

Be jokios abejonės tai bus įdomiausia turo dvikova, kurią sugadinti galėtų tik triuškinanti vienos ar kitos ekipos pergalė. Prieš sezoną aukščiausius tikslus Lietuvos Vivus.lt rankinio lygoje kėlę klubai susitiks akis į akį. Čempionai jau senokai nėra pralaimėję lietuviškame fronte ir sieks tą pergalių seriją pratęsti. Kauniečiai, kurie būsimiems varžovams super taurės finale nusileido tik vieno įvarčio skirtumu, savų namų arenoje gali „išrašyti“ pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone klaipėdiečiams. Jei pergalę švęs „Dragūnas“, kauniečiams tai bus antrasis pralaimėjimas.

Savaitės viduryje „Granitas“ išlaikė įtemptų rungtynių egzaminą Vilniuje, kur po dramatiškos kovos nugalėjo HC „Vilnius“ ekipą. Tai turėjo pridėti pasitikėjimo savo jėgomis.

Nėra priežasčių, kodėl  „Granitas-Gaja-Karys“ negalėtų laimėti šių rungtynių. Visų pirma, granitiečiai rungtyniaus namie, o klaipėdiečiams teks keliauti ilgą kelią. Antra, kauniečiai turi ilgiausią atsarginių suolelį lygoje ir puikiai subalansuotą sudėtį: turi po vieną jaunesnį, ir po vieną patyrusį žaidėją visose pozicijose. Tuo tarpu „Dragūno“ komandoje antroje linijoje vien jaunimas – devyniolikmečiai rankininkai. Nežymus pranašumas „Granito-Gajos-Kario“ pusėje, tačiau jei dragūniečiai turės ar pajaus bent vieną mažiausią galimybę laimėti rungtynes, jie ja pasinaudos ir laimės dėka sėkmingų trenerio sprendimų.

Vis labiau susižaidžiantys granitiečiai tampa didele jėga, kurios ko gero prisibijo ir būsimi varžovai. Iki Lietuvos rankinio čempionų titulo abiejų ekipų dar laukia ilgas kelias, tačiau ar kas labai nustebtų, jei šios ekipos susitiktų finale?

Prognozė: 50-10-40

HC „Vilnius“ – VHC „Šviesa“

HC „Vilnius“ salė 14:00

Dar viena principinė dvikova – Vilniaus derbis. Praėjusių metų bronzinio finalo dalyviai galės išsiaiškinti kas šiai dienai yra stipresni. Prieš sezoną stipriai nukraujavę „Šviesos“ rankininkai žaidžia stabiliai ir renka vieną pergalę po kitos, o pralaimėta tik svečiuose „Granitui“. Jei prieš sezoną buvo abejonių dėl šios ekipos pajėgumo, panašu, kad laikas pradėti ją vertinti itin rimtai.

HC „Vilnius“, po sensacingo pralaimėjimo Panevėžio klubui, į visus varžovus žiūri rimtai. Tą parodė ir praėjusio turo rungtynės su Kauno „Granitu“, kuriose iki teigiamo rezultato trūko labai nedaug.

Norintiems pamatyti įspūdingų pasirodymų, tereikia ateiti ir stebėti „Šviesos“ lyderio Valdo Drabavičiaus pasirodymą. Kol kas šis rankininkas Lietuvoje nesustabdomas. Ar HC „Vilnius“ sugebės jį sulaikyti?

Pagal  sudėtį HC „Vilnius“ šiemet stipresnė komanda, tačiau žaidėjams greit „užaugo karūnos“ po puikaus šeimininkų sutriuškinimo Varėnoje. Žaidimo ir drausmės požiūriu kol kas stabilesnė  VHC „Šviesa“, tačiau manau, kad panevėžiečių ir granitiečių pamokas ateinančių rungtynių šeimininkai išmoko ir yra pasirengę derbiui. Jie ir bus favoritai, bet ar laimės?

Prognozė: 60-15-25

Varėnos „Ūla“ – Alytaus „Almeida- Stronglasas“

Ąžuolo g. rankinio salė 13:00

Dzūkijos derbis. Ekipos, kurių sezono startai skiriasi kaip diena ir naktis. Alytiškiai dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio ir sieks įsirašyti penktąją pergalę į savo sąskaitą. Varėnos ekipa savo grafoje turi tik vieną laimėjimą ir be jokios abejonės sieks padidinti jų skaičių, nors varžovas ne iš lengvųjų. Praėjusiose rungtynėse „Ūla“ patampė nervus „Šviesai“, tačiau vis tik nusileido sostinės atstovams rungtynių pabaigoje.

Mačo favoritas aiškus, tačiau ne nugalėtojas. Kova bus, gaila, kad jėgos nelygios.

Prognozė: 15-10-75

HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – Pasvalio „Rankininkas-SM“

Rankinio centras 15:00

Pasvaliečių laukia netolima išvyka į Panevėžį, tad šią dvikovą taip pat galima laikyti derbiu, kurio metu paaiškės šiai dienai stipriausia Panevėžio apskrities rankinio komanda. Po pertraukos į aukščiausią Lietuvos rankinio lygą sugrįžę panevėžiečiai sėkmingai pradėjo sezoną ir nustebino ne vieną rankinio mėgėją. Šiuo metu jų pergalių ir pralaimėjimų balansas lygus – abiejų skonį teko patirti po du kartus. Akivaizdu, kad bus siekiama įsirašyti dar vieną pergalę kovojant su lentelės dugne esančia Pasvalio ekipa.

Pasvaliečiams tai šansas iškovoti pirmąją sezono pergalę. Praėjusiame ture nusileista Utenos ekipai, su kuria sezono gale gali tekti stumdytis dėl geresnių pozicijų, tad pergalės reikalingos kaip oras. Dar vienos rungtynės kuriose galima bus stebėti įdomius individualius pasirodymus. Šį kartą dėmesys kryps į jaunuosius abiejų ekipų rankininkus, o ypač pasvalietį Luką Vanagą ir panevėžietį Gytį Šmantauską. Šiemet abu rankininkai yra komandų atakų lyderiai.

Aukštaitijos derbio favoritu reikėtų laikyti panevėžiečius. Pasvalio rankininkams dar reikia laiko tam, kad įgytų patirties ir pasitikėjimo komandos lyderiais tampančiais perspektyviais jaunais žaidėjais.

Prognozė: 60-15-25

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Utenos HC „Utena“

Sporto rūmai 14:00

Nors šios rungtynės iš pažiūros atrodo pačios neįdomiausios šiame ture, neapsigaukite. Dvi žemesnio ešelono ekipos drąsiai gali padovanoti neįtikėtiną kovą. Abiems joms reikia pergalių norint patekti į atkrintamąsias varžybas. Šiauliečiai jų dar neturi, o Utenos klubas praėjusiame ture šventė pirmąją pergalę. Galbūt šiose rungtynėse trūks meistriškumo, tikslumo ar greičio, tačiau tikrai ne kietos vyriškos kovos ir noro nugalėti. Ekipos puikiai supranta, kad pralaimėjimas ne tik neleidžia įsirašyti pergalės į savo sąskaitą, bet ir atiduoda svarbius taškus varžovams kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Laukia tikras karas.

Šiauliečiai žaidžia namie. Be to, jie jau įrodė, kad yra kietas riešutėlis net ir lygos lyderiams, todėl pranašumas jų pusėje.

Prognozė: 70-10-20

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Varžybų rezultatai