Atjaunėjusi Lietuvos rankinio rinktinė pradeda kovą dėl kelialapio į Europos čempionatą

2023-10-09

Lietuvos moterų rankinio rinktinė po beveik trijų dešimtmečių pertraukos siekia sugrįžti į Europos rankinio elitą. Europos čempionato finaliniame etape Lietuvos moterų rankinio rinktinė yra dalyvavusi vienintelį kartą po nepriklausomybės atkūrimo. 1996 m. Europos pirmenybėse lietuvės užėmė 12 vietą.

DSC03967

Spalio 11 d. Lietuvos rankininkės pradeda kovą dėl kelialapio į 2024 m. Europos čempionatą. Pirmose atrankos turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė svečiuose susitiks su nacionaline Ispanijos komanda, kuri pastaruosiuose dvejuose pasaulio čempionatuose pateko į stipriausiųjų ketvertą.

5-oje atrankos grupėje taip pat žaidžia Šiaurės Makedonijos bei Azerbaidžano rinktinės. Į finalinį etapą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą grupėse užėmusios ekipos.

Po pusantrų metų pertraukos susibūrusi Lietuvos rinktinė spalio 6 d. pradėjo treniruočių stovyklą Alytuje, o į antradienį išvyks į Ispanijos miestą Benidormą, kur laukia susitikimas su grupės favoritėmis.

DSC04002

„Treniruočių stovykloje viskas vyko labai sklandžiai. Didelis privalumas, kad prieš kelias savaites į rinktinę buvome surinkę Lietuvos klubuose rungtyniaujančias rankininkes ir sužaidėme draugiškas rungtynes. Didžioji dalis šių rankininkių dalyvavo ir Alytuje vykusioje stovykloje. Todėl mums lengviau įsivažiuoti tiek taktinio pasirengimo aspektais, tiek ir gerinant tarpusavio ryšį aikštelėje. Belieka tik iš užsienio klubų atvykusioms žaidėjoms įsilieti į treniruočių procesą, – sako Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas. – Treniruotėse daugiausia dėmesio skiriame smulkiom detalėm – kur turime atakuoti, kur reikia koncentruoti dėmesį gynyboje. Turime daug atsitraukusių žaidėjų, todėl kiekviena šios grandies rankininkė turi aiškias savo užduotis, kur ir ką turi daryti tam tikru momentu. Merginos dirba atsidavusios visu šimtu procentų ir tai džiugina. Tikimės, kad toks pozityvus nusiteikimas persiduos ir aikštelėje.“

DSC03856

Kartų kaitą išgyvenusi Lietuvos rinktinė praleido 2023 m. pasaulio čempionato atrankos turnyrą. Šiuo metu rinktinėje esančių rankininkių amžiaus vidurkis – vos 23 metai. Pasak trenerio, pastaruosius metus skirtas didžiulis dėmesys jaunimo rinktinėms užgrūdino jaunas rankininkes pasaulio ir Europos jaunimo čempionatuose.

„Rinktinėje yra ir patyrusių rankininkių – 32-ejų metų Rita Rakauskienė bei 28-erių Simona Kolosovė. Bet dauguma rinktinės rankininkių yra 20-21 metų amžiaus. Nepaisant gan jauno amžiaus, daugumą šių žaidėjų užgrūdino žaidimas pasaulio dvidešimtmečių ir Europos devyniolikmečių čempionatuose. Jaunimo rinktinėse lyderėmis buvusios devyniolikmetės Gerda Kairytė ir Vakarė Damulevičiūtė ar septyniolikmetė Agnė Gudlinkytė jau bus tarp pagrindinių žaidėjų ir nacionalinėje rinktinėje. Nebus taip, kad jos tenkinsis tik epizodiniu vaidmeniu. Jos jau subrendo moterų rankiniui, – teigia K. Kaladinskas. – Tikimės, kad lyderių vaidmens imsis daugiausia tarptautinių varžybų patirties turinčios Simona Kolosovė, kuri praėjusį tapo rezultatyviausia Šveicarijos čempionato rankininke ir Čempionių lygoje žaidusi Aušra Arciševskaja. Aplink jas turėtų suktis tiek puolimas, tiek ir vidurio gynyba. Bet tikimės visų žaidėjų lygiaverčio indėlio, kad visos bus pasiruošusios prisidėti prie komandos rezultatų. Visoms rinktinėje esančioms rankininkėms yra numatytas svarbus vaidmuo komandoje.“

DSC03966

Po išvykos į Ispaniją, Lietuvos rankininkių laukia ir rungtynės Vilniuje. Spalio 15 d. „Avia Solutions Group“ arenoje Lietuvos rinktinė priims Šiaurės Makedonijos nacionalinę komandą.

Bilietus į Lietuvos ir Šiaurės Makedonijos rinktinių rungtynes galite įsigyti bilietai.lt

Varžybų rezultatai