Atsinaujinusioje Baltijos lygoje grumsis tie patys Lietuvos klubai

2018-09-27

Kaip ir praėjusiais metais taip ir šiemet Baltijos vyrų rankinio lygoje varžysis trys Lietuvos komandos. Mūsų šalies komandos atstovaus trims didiesiems miestams: Kauno „Granitas – Karys“, Vilniaus VHC „Šviesa“ ir Klaipėdos „Dragūnas“.

dragūnas granitas

Nors mūsų šalies komandai vėl atstovauja tos pačios trys ekipos, tačiau pati lyga naująjį sezoną pasitinka pasikeitusi. Nuo šių metų 12 lygoje besivaržančių ekipų skiriamos į dvi grupes pagal pajėgumą. Į stipresnę A grupę pateko tik šalies čempionas Klaipėdos „Dragūnas“, tuo tarpu Kauno ir Vilniaus klubai varžysis silpnesnėje B grupėje.

Be Klaipėdos „Dragūno“ A grupėje žaidžia praėjusių metų čempionai Rihimiakio „Cokcs“, kurią treniruoja Gintaras Savukynas, o ekipos vartus gina Giedrius Morkūnas. Šis sezonas suomių ekipai ypatingas, kadangi jie debiutuoja ir pajėgiausiame Europos čempionate – Čempionų lygoje. Toje pačioje grupėje rungtyniaus ir Ukrainos vicečempionai Zaporožės „ZTR“, du estų klubai – Polvos „Serviti“ bei „Kehra/Horizon“ ir baltarusių Minsko „SKA“. Kauno „Granito – Kario“ ir Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipų varžovais B grupėje bus latvių Dobelės „Tenax“ ir Rygos „Celtnieks“ komandos bei estų HC „Tallinn“ ir „Viljandi“ klubai.

Stipriausia A grupės ekipa pateks tiesiai į finalo ketverto varžybas, 2-5 A grupės komandos bei 1-2 B grupės ekipos susidurs ketvirtfinalio etape.

Klaipėdiečiai kovas Baltijos lygoje pradeda rungtynėmis namuose rugsėjo 29 dieną, o jų varžovu bus estų „Kehra/Horizon“ rankininkai. Tuo tarpu rugsėjo 30 dieną Kaune tarpusavio rungtynėmis sezoną pradės ir Kauno „Granito – Kario“ bei Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipos. Šį sezoną „Granitas – Karys“ ir „Šviesa“ turės galimybę dar geriau pažinti vieni kitus, kadangi ir Europos Iššūkio taurės burtai joms lėmė žaisti tarpusavyje.

šviesa

Praėjusiame sezone Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas – Karys“ pateko į ketvirtfinalio etapą, tačiau buvo prasibrauti tarp keturių stipriausių lygos komandų nepavyko nei vienai iš ekipų. Vilniaus VHC „Šviesa“ nors buvo arti atkrintamųjų varžybų, tačiau pasirodymą baigė jau po grupių etapo. Čempionais 2017-2018 metų sezone trečius metus iš eilės tapo suomiai Rihimiakio „Cocks“ rankininkai.

 

Varžybų rezultatai