Auksas išslydo iš rankų (video)

2017-08-20

2 vietaKlaipėdoje vykusiame Europos merginų iki 17 metų čempionate pagirtinai kovojusi mūsų šalies rinktinė finale minimaliu skirtumu nusileido Portugalijos bendraamžėms. Po atkaklios ir permainingos kovos Portugalija šventė pergalę rezultatu 25:24 (12:13).

Susitikimą kiek geriau pradėjo svečių iš Portugalijos ekipa, kuri 1-2 įvarčių skirtumu pirmavo iki penkioliktosios rungtynių minutės, tačiau tuomet sėkmingą atkarpą sužaidusios Lietuvos merginos persvėrė rezultatą savo naudai ir ilsėtis į pertrauką išėjo pirmaudamos rezultatu 13:12.

Po ilgosios pertraukos aikštėje užvirė tikras pragaras: daug kieto žaidimo, dviejų minučių pašalinimo bei septynių metrų baudinių lydėjo visą antrąjį susitikimo kėlinį. Tokia žaidimo eiga visai tiko mūsų komandai ir ji netruko susikrauti sau net 5 įvarčių pranašumo. Vis tik, portugalės į tai reagavo žaibiškai: šios ekipos lyderė Beatriš Sausa ėmėsi iniciatyvos ir po kelių minučių ekipas skyrė jau vos vienas įvartis.

Likus žaisti trims minutėms iki susitikimo pabaigos rezultatas tapo lygus ir tuomet jau prasidėjo tikras karas, kuris sėkmingiau susiklostė portugalėms. Iki susitikimo pabaigos belikus kiek daugiau nei minutei Portugalija jau pirmavo 25:22, tačiau lietuvaitės nepasidavė be kovos. Du mūsų rinktinės merginų įvarčiai ir rezultatas tapo 25:24. Paskutinės dešimt rungtynių sekundžių priminė tikrą filmo trilerį: kamuolį turėjusi Portugalija suklydo ir pažeidė taisykles puldama, nors Lietuva dar spėjo surengti improvizuotą ataką tačiau kamuolys jos metu į vartus neįskriejo, o tai reiškė, jog čempionėmis tapo Portugalijos rankininkės.

emocijos

Naudingiausia rungtynių žaidėja Lietuvos komandoje buvo pripažinta vartininkė Jolanta Kosiakaitė, kuri pateko ir į simbolinį čempionato septintuką. Be Jolantos Kosiakaitės jame atsidūrė ir Lietuvos rinktinės pusiau krašto pozicijos žaidėja Aušra Šponė.

Trečiąją vietą čempionate užėmė Turkijos komanda, kuri mažajame finale nugalėjo suomes. Penktos liko baltarusės, įveikusios Ukrainos nacionalinę merginų rinktinę, septintąja vieta džiaugėsi Italijos merginos, aštuntos liko britės, priešpaskutinę poziciją čempionate užėmė Gruzijos rinktinė, o latvės liko paskutinės.

Varžybų rezultatai