Aušra Šponė debiutavo EHF Čempionų lygoje

2022-09-19

Stipriausiame Europos moterų klubų rankinio turnyre debiutavo 21 metų Aušra Šponė. Prieš dvi savaites kontraktą su Čekijos čempionu Mosto „Banik“ klubu pasirašiusi A. Šponė rungtyniavo Čempionų lygos antrojo turo rungtynėse su „Odense“ ekipa. Lietuvės atstovaujama „Banik“ komanda svečiuose pralaimėjo Danijos klubui rezultatu 22:41 (11:24). Kairiojo pusiau krašto pozicijoje rungtyniaujanti A. Šponė aikštelėje pasirodė po keitimo antrame kėlinyje.

Ausra Spone_Banik

„Tikrai ypatingas jausmas dalyvauti Čempionų lygos rungtynėse. Tai stipriausias klubinis turnyras Europoje. Tiek rungtynių organizacija, tiek ir rankininkių meistriškumo lygis yra pats aukščiausias. Asmeniškai tikėjausi sėkmingesnio debiuto. Pasirodžiusi aikštelėje gan greitai gynyboje prasižengiau ir buvau pašalinta dviem minutėms. Tai sutrumpino mano žaidimo laiką. Nepasisekė ir komandai atkakliau pasipriešinti varžovėms. „Banik“ komanda į Čempionų lygą sugrįžo po dvejų metų pertraukos. Todėl dabar svarbiausia pasisemti patirties, įgyti pasitikėjimo savo jėgomis ir išlaikyti vietą Čempionų lygoje“, – Rankinis.lt sakė į „Banik“ klubą iš Vilniaus „Eglės“ persikėlusi A. Šponė.

Šį sezoną vardinį EHF kvietimą į Čempionų lygą gavusi „Banik Most“ komanda patyrė du pralaimėjimus ir A grupėje kartu su pergalių taip pat neturinčiomis slovėnių „Krim Mercator“ ir prancūzių „Brest-Bretagne“ ekipomis dalijasi 6-8 vietas. „Odense“ ir vengrių „Ferencvaros“ užima  4-5 pozicijas. Grupėje pirmauja po dvi pergales iškovojusios vokiečių „Bietigheim“, rumunių Bukarešto CSM ir čempionų titulą ginančios Norvegijos „Vipers“ rankininkės.

Paskutinį kartą moterų Čempionų lygoje Lietuva savo atstovę turėjo 2017-2018 m. sezone, kai Vienos „Hypo“ komandoje žaidė Sonata Vijūnaitė.

Varžybų rezultatai